• 5051
  futbolculara haysiyetsiz veya şerefsiz dememiştir öncelikle. futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlaması gerekiyor demiştir. galatasaray'ın büyüklüğünü hatırlaması gerekiyor dediğimizde galatasaray küçüktür anlamına gelmez yani. neyse uzatmayacağım, fakat başkanın hareketlerini ve tavırlarını sağlıklı bulmuyorum artık. tff ve koç kuklalarına karşı özellikle son haftalarda alenen, apaçık bir şekilde galatasaray'ın hakları yenirken net bir tepki gösterememiştir. galatasaray başkanı da futbolcuları gibi bulunduğu yerin haysiyet ve şerefini hatırlamalıdır. kendisini çok severim, her şeye rağmen çoğu taraftarın da iyi hatırlayacağına eminim fakat hem galatasaray'ın hem kendisinin sıhhati için görevi bırakmalıdır.
 • 5052
  (bkz: #3143317)

  sözlüğün kafasını karıştırmış başkan. kendisini şahsen başarılı bulsam da son dönemde yaptığı açıklamalar gerçekten fazla radikal. herhalde içinde bulunduğu zor şartlar artık ne olursa olsun moduna soktu başkanı. ama yine de daha ılımlı davranması, çok konuşmadan harekete geçmesi lazım. sözlük gibi benim de kafamı karıştırmaya başladı. ayrıca unutmaması lazım galatasaray taraftarının yüzde80i bile fatih terim'e karşı taraf olmaya başlamışken, bu taraftarın biatçı olmadığı apaçık. ona da etmeyiz. kendisini sevsem de hata affetmeyen bir koltukta. güç zehirlenmesi yaşayacaksa bırakması en hayırlısı. umarım yanlış anlaşılıyordur.

  bunları kendisine daö'den kötü diyenlerle tartışan, 358 oyla gönderilmeye çalışılmasını anti-demokratik bulduğum için darbe olarak gören ve bu konularda sözlükteki yazarlarla dahi kavga eden biri olarak yazıyorum. kötü biri olduğunu düşünmesem de birleştirici kimliği varken ve olması gerekirken ayrıştırmaya başladı. daha sakin kalıp, sezon sonunda hamleler yapmalı. o konuşmasa zaten herkes neyin ne olduğunu görüyor.

  özellikle son zamanlarda yönetimi geçtim zaten ama kendisinin bile galatasaray'a saldırmaya çalışanlara karşı pasif kalışı gerçekten rahatsız edici. nasıl olsa bırakacağım diye gitmeden içini boşaltıyorsa da buna insan olarak hak versem de galatasaraylı olarak veremem. galatasarayı kaosa çekmelerine izin vermemesi lazım, buna önayak olması değil.
 • 5055
  kendisine bu kadar net ve her koşulda destek vermiş biri olarak, son açıklamaları, hali, tavrı beni çok üzüyor. her konuşmasında bir çam devriliyor. iletişim sorunları had safhada. seks partisi haberine yalanlama o kadar gecikti ki, herkes hala olayı gerçekmiş gibi konuşabiliyor.

  ben hala başarılı bir başkanlık dönemi geçirdiğini düşünüyorum ve iyi hatırlamaya kararlıyım, iki şey rica ediyorum kendisinden.

  1) artık kendisi konuşmasın, yönetimindeki diğer arkadaşlar konuşsun.
  2) mayıs'ta lütfen, ama lütfen aday olmasın. sakın.
 • 5056
  süleyman rodop‘un iddiasına göre abdurrahim albayrak, yusuf günay, kaan kançal, oytun özer’in de aralarında bulunduğu yöneticiler topluca gidip bugün istifasını istemişler. seçime kulübü albayrak başkan olarak götürsün denmiş. cengiz de “istifa etmiyorum siz olmasanız da ben seçime de gireceğim kazanacağım” demiş.

  koltuk sevdasının üst boyutudur bu. çok enteresan. hezimet yaşayacak seçimde ona rağmen inat ediyor. hem kendini hem kulübü yakıyor.

  detaylı yayın için ajans 1905’in şu videosu izlenebilir; https://youtu.be/3rj5pzmshxo

  edit: baya bilgi kirliliği de var. cengiz’in “kayyıma bırakırım size bırakmam.” “beni yarı yolda bıraktınız” tarzı laflar kullandığı iddia ediliyor ajansspor ve futiesdegsk gibi kaynaklardan ama biraz abartı gibi.

  https://twitter.com/...070231153758214?s=21

  https://twitter.com/...086582236856325?s=21

  sayın başkan bunlar gerçek olsun olmasın gerçekten ne yapmaya çalışıyorsunuz? anlamakta zorlanıyorum. çok güzel anılar bırakmak varken resmen bitirdiniz kredinizi.
 • 5057
  kendisi hakkında yapılan süleyman rodop haberinin doğru olma ihtimali (kaan kançal, abdürrahim albayrak, oytun özer ve yusuf günay’ın istifasını istemesi) olmayan başkandır.

  yönetim kurulu genel olarak istifasını istemiş olabilir zira, son yaşanan olaylarla yönetim kurulu üyelerinin değil koltukları, kulüp üyesi olarak devam edip etmemeleri tartışmalı hale gelmiştir. bununla birlikte bir daha adını duymayacağınız üçlü ve abdürrahim albayrak bu tepkiyi verebilecek yapıda insanlar değillerdir. muhtemelen devam et başkan falan demişlerdir.
 • 5058
  dengesiz açıklamalar yapan baskan.

  bu açıklamalarıyla ilgili iki olasılık görüyorum. ya hastalığı kendisinin özdenetimini zayıflatacak bir etkide bulundu ya da başkan terim'in diğer başkan adayları için seçim kozu olmasını engellemeye çalışıyor.

  ikinci seçeneği daha olası buluyorum. terim'in ara tramsfer döneminde basın üzerinden yönetimi köşeye sıkıştırmasının rövanşını da almış oluyor böylece. ancak terim'i bütünüyle gözden çıkarmış olmasa bunu yapmaz kanımca. eğer gözden çıkardıysa da bunu terim'in bir başkan adayıyla anlaştığına yönelik bir sezi veya duyumla yapmıştır diye tahmin ediyorum.
 • 5059
  son zamanlarda tuhaf açıklamalar yapan, üst üste pot kıran başkanımız. kendisinin gördüğü tedavi ve içinden geçtiği süreç dikkate alınırsa, yaşadıklarının da mevcut konuşma ve davranışlarını etkilediğini düşünüyorum. hem kendisi hem de ailesi için toksik türk futbolundan acilen uzaklaşmalıdır.

  görevi bıraktığında, kendisini getirdiği mali disiplin, florya tesislerinin geri alınması, yapamadığı forvet transferi, zaman zaman oturduğu makamın ağırlığının farkında olmaması ve vasıfsız başkan yardımcıları ile hatırlayacağım. tüm hatalarına rağmen, kendisini tarihin en kötü başkanı olarak niteleyenleri görmek üzücü.

  galatasaray'ın mallarını peşkeş çeken dursun özbek, yeni stat için ali sami yen arazisinden vazgeçen özhan canaydın, adnan sezgin'le birlikte kulübün parasını har vurup harman savuran adnan polat, jardel'i üç tane adını çoğu galatasaray'lının bile hatırlamayacağı futbolcu ile takas eden mehmet cansun ve kısa sürede rakip takım avukatlığına soyunan duygun yarsuvat varken kendisine tarihin en kötü galatasaray başkanı demek büyük haksızlıktır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!