• 4892
  galatasaray başkanlık adaylığı için adı geçen isimler içerisinde en güvenilir, en net insan kendisidir bana göre.

  artık yaşlandı, ağır bir hastalık da geçirdi, gönül isterdi ki bırakıp köşesine çekilsin fakat ortada düzgün bir aday olmadığı için "biliyoruz yoruldun ama bu dava sensiz olmaz reis" demek istiyorum.

  ancak, o ekiple olmaz artık.
  hele hele mevcut hükümetin yaveri abdurrahim albayrak ile falan asla.
  biraz daha genç ve dinamik bir ekip kurarak katılması lazım seçimlere.

  ffp'nin kahrını sen çektin, sefasını sürmek de sana yakışır başkanım.
 • 4893
  bana kalırsa kesinlikle aday olmamalı ve sağlığına odaklanmalı. hiç-bir-şey canından kıymetli değil.
  ne yaparsa yapsın kulp takmaya hazır bir kitle var kendisine nizipli mustafa diyerek hakaret ettiğini düşünen kitleye ispatlayacak herhangi bir şeyi yok. ağzıyla kuş tutsa bile yaranmasına imkan yok zaten.
  diğer taraftan kendisini destekleyen insanların bile defalarca dile getirdiği gibi 4 kişi ile kulüp yönetilmez zayıf bir yönetim kurulu var.

  sağlığı yerinde olsa ve bu yönetim kurulu ile aday olsa kendisini destekleyen biri olmama rağmen ben bile oy vermezdim. iletişim konusunda yaşanan sıkıntılara falan gelmiyorum bile.

  doğruları yanlışlarından fazla, iyi bir başkan olarak hatırlayacağım kendisini.
 • 4895
  iyi bir galatasaraylı, iyi bir insan, saygıdeğer bir insandır ama kötü ve başarısız bir yönetim kurulunun başkanıdır.

  mustafa cengiz, tff ile fb camiasının öncülüğünü yaptığı organize ekibe karşı galatasaray'ın haklarını koruyamayan; bu konuda zaman zaman çıkışlar yapsada bu konularda yetersiz kalan; teknik direktör fatih terim ile sürekli sorun yaşayan; oluşan krizleri zamanında çözemeyen yönetimin başkanıdır.

  sağlığı da maalesef iyi değil. kendisini çok iyi koruması lazım. ben tekrar aday olmasını beklemiyorum açıkçası.
 • 4896
  benim gördüğüm en iyi galatasaray başkanlarından biridir. sadece çok ölümcül bir hatası var, o da fatih terim'den çekinmesi. galatasaray başkanının böyle bir hakkı yok. ayrıca hastalığını düşünerek görevi bırakması lazım.

  gelgelelim temsil gücü yüksek burak ve adabımuaşeret eşref gibi adayları görünce görevi bıraktığında olacakları da görüyor insanlar. messi'yi transfer etse "messi ne amk, ronaldo gelsin, böyle başkan olmaz." diyecek adamlara bir şey kanıtlaması gerekmiyor ama sonuçta bu adamın ailesi var. bu kadar hastayken artık bu işlerle uğraşmamalı.
 • 4897
  değeri gittikten sonra anlaşılacaktır. ayrıca ne yapmış da kötü olmuş bu adam anlamıyorum. en basitinden bir florya ve riva mevzusu, avrupa’dan men cezası almama gibi iyilikleri var cengiz’in.

  galatasaray’ı iyi temsil edemedi deniyor mesela, ünal aysal hükümete giydirip fenerbahçe maçına takımı çıkarmadı o da kötü başkandı misal buradakilere göre. neyse burak elmas veya eşref hamamcıoğlu çok güzel temsil edecektir kulübümüzü. dört gözle bekliyoruz.
 • 4898
  mustafa cengiz, ali koç’a rağmen galatasaray’ın başarısında büyük pay sahibi olmuştur. hastalığını atlattığı görüntüsü veriyor. kaldı ki kendisine sorsanız, öleceksem de galatasaray başkanı olarak öleyim diyecektir. hatta iddia ediyorum, galatasaray başkanlığı mustafa cengiz’in daha uzun yaşamasına neden olacaktır.

  21 yıl süren kadıköy büyüsünü iki kez bozan, iki kez şampiyonluk kazanan, florya ve kemerburgaz’ı galatasaray’a kazandıran, galatasaray adasıyla ilgili davayı kazanan, 25 yıl sonra ilk kez kar açıklayan, takımı uefa ffp kıskacından ve cezadan kurtaran bir başkan’a başarısız demek ancak ve ancak liseci zihniyetin bakış açısıdır.

  şu ana kadar ortaya çıkan adayların tamamı, mustafa cengiz’in yarısı bile etmez. mustafa cengiz dışındaki adaylardan birisi kazansa, gidip ali koç’a biat ederler. evet biat ederler. tıpkı içgüveysi inan kıraç gibi.
 • 4899
  galatasaray tarihinin gördüğü en kötü başkanlardan biri olarak görülmesinin alt metninin biraz daha açıklanması gereken galatasaray başkanı.

  keşke bir dönem daha yepyeni bir kadro ile seçime girebilse. kesinlikle abdurrahim albayrak'siz bir ekip kurmalı. kendisinin bilgi birikimi ve tecrübesini genç vizyonlu bir ekip arkadaşı ile paylaşıp yerini ilerleyen dönemlerde koltuğu ona bırakmalı. galatasaray'in her bir kuruşunu kendi parası gibi değerlendiren bir başkana vurun abalıya demek çok gaddar bir davranış. bu adam bunları haketmedi.

  uzun ömürler başkanım. senciyiz sonuna kadar.
 • 4900
  galatasaray'ın en kötü başkanlarından bir tanesi. gözü açık olana argüman çok. biz bunu daha önce yazdık.
  (bkz: #3089108)
  yazı eskidi ve yeni eksiklikler ortaya çıktı bu arada. ben kulübün demokratik yapısının bozulmasından tutun, bazı taraftar gruplarıyla olan yanlış tutuma kadar bir ton daha eksi argüman sıralarım. savunucuları florya-ada ve uefa'nın men cezasını atlatmamız hariç bir şey sayamaz. 4 yıllık süreç düşünüldüğünde bunlar eksilere nazaran yetersiz kalıyor. galatasaray'ın kazanacağı yeni bir mülkiyet yok. buradan sonra katkı sağlayabilecekleri bir alan kalmadı. mustafa cengiz yeni seçimde aday olmamalıdır.
 • 4902
  ağzıyla kuş tutsa da yaranamayacak galatasaray başkanı. florya-ada ve uefa men cezası dışında bir şey saymamıza gerek bile var mı bilmiyorum. şampiyonlar liginin 1 yıllık getirisi 31 milyon euro. bugünün parasıyla 300 milyon tl. geri alınan florya 240 milyon tl'ye satılmıştı. men demek 31 milyon euro geliri en yakın rakibinize ikram etmek demek. bu olayı küçümsemek kimsenin aklından bile geçmemeli. kendisi ve yönetimi bu kulübün geleceğini birden fazla kez kurtarmıştır. beklentilerin aksine kocakarı kavgası yapmak değil başkanın görevi. yapan yok değil, onların edepsizliği. görmek istemeyen yine görmeyecek. tarihin en kötü başkanı diyecek. canları sağ olsun.
 • 4904
  kendisi elbette eleştirilebilir, muhakkak hataları da vardır, her insan gibi. yönetim kurulu çok sağlam olmayabilir mesela, gomis’in gidişinden sonraki forvetsiz dönem hepimizi üzmüştür, belki bir iki şey daha sayılabilir. hoca bunlardan biri değil, hocayla kimse anlaşamıyor bir noktadan sonra. ama kendisine “tarihin gördüğü en kötü başkanlardan” demek, harry potter evreninde unicorn kanı içmek gibi bir şeydir gözümde. elimizi vicdanımıza götürelim her şeyden önce.

  farklı zamanları kendi koşullarıyla değerlendirmek gerektiğinden, karşılaştırmak çok doğru olmasa da, benim gördüğüm en iyi galatasaray başkanıdır. faruk süren, ünal aysal dahil. hele dursun özbek gibi, tarih kitaplarında detaylı anlatılabilecek bir dönem sonrası ortaya çıkışı ve akabinde yaptıkları, bir nevi kahramanlıktır.

  envai çeşit sağlık sorunuyla boğuşurken hala elinden geleni yapmaya çalışması da ayrıca baba bir tavır. giderse bir şey diyemem, haklıdır, çok ararız ama. kalırsa helal olsun derim. her halükarda ben kendisinden razıyım, sağlığına tamamen kavuşmasını dilerim.
 • 4906
  kendisinden memnun bir taraftar olarak ffp kalktığında başkan olarak en az 1 dönem daha görmek istediğim mevcut başkanımız. en zor günlerde, ağır finansal yükle kulübü aldı ve düzgün bir şekilde yönetti. hataları oldu mu? elbette, her insan gibi ama hatalar konusunda önceki başkanlarla kıyaslarsak kendisine en onursal plaket verilmesi lazım.

  galatasaray'ın finansal durumu kötüyken başkan olmak istemeyen, inine saklanmış tipler şimdi başkan olmak için sıraya giriyor. geçiniz efendiler.

  ek olarak; kendisi başkan olmalı fakat abdürrahim albayrak'ı kesinlikle görmek istemiyorum. mustafa cengiz yönetimine eleştri oklarının yöneltilmesindeki en büyük sebep kendisidir zira.
 • 4908
  agir konusmak istemiyorum ama hangi yarim kalan isini tamamlamak icin tekrar aday oluyor merak ediyorum. ikinci lige duselim, orada mi hakkimizi savunacak. bugun yapamadigi yarin yapmak istedigi ne var gercekten cok merak ediyorum. her taraftan dograniyoruz, her taraftan hakkimiz yeniyor. en ufak bir faydali bir icraat yapamadi, kamuoyu olusturamadi yarin tekrar baskan olursa ne yapacak?
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!