• 4396
  bu sözlükte ozan kabak'ın 7.5 milyon euroluk serbest kalma bedeli dışında verdiği bütün duyumlar bir bir yalan çıkan uğur karakullukçu'nun 2 twitiyle, programda ertem şener'in maç içindeki ilginç estantaneleri misali 2 cümlesiyle dursun aydın özbek'i linç ederdik. kimse de uğur karakullukçu'nun yazdığının doğruluğunu sorgulamazdı. şimdi bakıyorum da kendisi bu konuda gerçekten çok şanslı başkan.

  atilla gökçe'ye bir haber yaptırdılar. bu haberin kasıtlı, hem hocaya mesaj vermek hem de taraftarı yoklamak için yaptırıldığı 500 metre öteden bile anlaşılıyordu. kulübün gayrı resmi basın organı ajans 1905 doğruladı, ne resmi siteden ne başkandan bu haber ile ilgili tek bir yalanlama gelmedi. normalde böyle bi haber çıkacak 2-3 saat içinde yalanlanırdı. ertesi gün atilla gökçe bi özür yazısı yazmış. ama başlığı bile cengiz'den özür. içeriğinde de adam açık açık ben sallama haber yapmadım diyor. sallama haber yaptım diye değil, haberim infial yarattı diye öyle bi laf olsun diye kıyısından köşesinden özür diler gibi yapıyor. o özür metninin bile içeriğine kafa yormayıp gözümüze sokanlar oldu. iyi de adam yalan haber yaptığı için özür dilememiş ki dedik ofsaytlayanlar oldu. ancak 24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçı sonrası fatih hoca bu açıklamalara tepki gösterircesine bir takım açıklamalar yaptı. işin içindeki kişi olarak kimin ne amaçla o haberi yaptırdığını gayet iyi şekilde biliyor sonuçta. şampiyonluğun ezeli rakibimize nasıl peşkeş çekilmeye çalışıldığını da! https://twitter.com/...087193919098881?s=20

  samimi söylüyorum bu kadar dokunulmaz bir başkan daha görmedim. yarın çıkıp atilla gökçe'ye o haberi kasten yaptırdım dese (ki bir yalanlama yayınlamaması bununla eşdeğerdir zaten) yine çıkıp bu konu üzerinden eleştirenlere atilla gökçe'nin gazına gelerek başkan eleştiriyor hainler, sazanlar vs yazanlar olacak. ben bir başkanın daha bu sözlükte bu denli dokunulmaz olacağına ihtimal vermiyorum şahsen.

  en basiti galatasaray sk mobil uygulamasına gidelim. kadir çetinçalı bir takım yüzdeler verdi. kendisinin kulübe yakınlığını düşünürsek o yüzdelerin yalan olma ihtimali yok gibi bişey, ona bile tepki gösteremedik. ben 120 liraya yakın para vermişim. bunun 40 lirası bile galatasaray'ın kasasına girmemiş buna bile tepki göstermem yasak. ispatla, kaynak göster, doğru söylediğini nereden biliyorsun. sanırsın yüzdeyi veren ahmet ercanlar. o kadar yüksek yüzde ile pay verilen bir sözleşmenin niye imzalandığını da anlatmayayım size, ama büyük paraların döndüğü sektörde çalışan herkes az çok tahmin eder.

  çok şey var yazacak ama daha fazla yazmak istemiyorum. ancak şunu belirteyim. bu iş faşizme dönmeye başladı. bayağı bayağı faşizm hemde.
 • 4398
  baskanin aciklamasina gore devlet izin vermedigi icin secimli genel kurul duzenliyemiyorlarmis. bizim tuzugu bilen bir arkadasimiz varsa bilgilendirirse sevaba gecer. baskan ve yonetimin istifa etmesi durumunda tuzuk ne diyor? devletin istifa edemezsiniz diyecek hali yok sanirim.

  ayrica milyon secmenle bir devlete baskan secmiyoruz. hepi topu iki bin uyenin oy kullanacagi bir secim pekala online yapilabilir.

  edit: hocam iki bin olmasin bes bin olsun ne fark eder allahini seversen yahu..
 • 4399
  kulübümüzün başkanı. saygı duyduğum insan.

  işini yapmaya çalışan, cebine para aktarma derdi olmayan bu ülkede çok az insan var. şu ana kadar şahsımda uyandırdığı izlenim bu değerli insanlardan birisi olduğu yönünde.

  neyse entry'nin konusu başka idi. ama mustafa başkanı ayrı seviyorum. bunu açıkça yazmak istedim.

  konu şu: devlet genel kurul yapılmasına izin vermiyor. istifa ederlerse ne olur? cevap çok basit. derneğe kayyım atanır.
 • 4400
  kendisini çok sevdiysem de yönetimdeki arkadaşları çok başarısız olan başkanımız. seçimlere aday olur mu bilmem ama olursa yönetim listesi komple değişmeli. en azından yardımcıları. diğer şubeleri aktif takip edemiyorum artık yarışmacı kadrolar kurmanın imkansızlığından belki orada iyi yöneticiler vardır.
  ama seçim yapılamaması ayrı bir olay da kazandığı son seçimde sadece kendisi 2500 küsür oy almışken nasıl hepi topu iki bin oy seçim yapılsın diyebiliyorsunuz? bu düşünceler yüzünden liseci zihniyet istediğini seçtirebiliyor, 300 oyla ibra etmeyebiliyor. çünkü adamların zaten tek eğlencesi genel kurullar. toplanıp üç beş muhabbet edip oy atıyorlar. son seçimde rekor katılım oldu. şahsen yine rekor katılım olsun da demokratik ortamda kim seçilirse seçilsin diye düşünüyorum.
 • 4402
  seçime gitmesi gereken başkan. bunun sebebi takımın kötü gidişi falan değil ki bu kötü gidişatı ne yaparsanız yapın sadece mustafa cengiz’e bağlayamazsınız. zor bir zamanda elini taşın altına sokup kulübü dursun özbek’ten kurtardı, mali olarak iyi şeyler yaptı, avrupa’dan ceza almamamızı sağladı vs. bunlar unutuldu tabii şimdi ama yapacak bir şey yok. bırakmasını gerektirecek tek ve önemli sebep hastalığıdır. sağlık her şeyden mühim.
 • 4403
  ekşisözlükten,

  --- alıntı ---

  geldiği ilk gün kucağında uefa'nın 2+1 yıl men cezasını bulan başkan.

  1: bu ceza sattığın kadar al cezasını evrildi, iki sene şampiyonlar ligi bir sene avrupa ligi yaptı bu takım.

  2: kendisinden önce hiçbir başkan sattığın kadar al cezası ile transfer dönemi geçirmedi, hepsi borç harç istediği oyuncuyu bir şekilde aldı, kendisine ffp belası ve borçlar kaldı. hiçbir transfer döneminde parasını verip oyuncu alalım rahatlığı olmadı, hep satmak ve denkleştirmek zorundaydı.

  3: dursun özbek sevr gibi antlaşmalarla mariano-feghouli-belhanda-ahmet çalık- latovlevici gibi oyuncuları üstüne yüksek bonservisler ödeyerek kadroya kattı, adamların bazılarının satılma ihtimali iki kere doğdu ikisinde de fatih hoca izin vermedi, sonra da kimse bu paraları bu adamlara ödemedi.

  4: bu sene mutlak suretle başının yenmesi ve yerine bir liselinin geçmesi kulübe dişini geçirmiş kan emiciler için şarttır zira artık borçlar iyi kötü çevirilebilir durumda, ffp belası bu yaz transfer döneminde bitiyor bol transfer bol komisyon bol caka satma imkanı doğacak. hem taraftarı transfere doyurup "efsane başkan" olacak gelen kişi hem de bahsettiğim ekip ekmeğine bakabilecek rahat rahat.

  5: mustafa cengiz'den sonra gelen başkan kadir gecesi doğmuş biri olacak muhtemelen, elinde sözleşmesi bitecek yüksek maaşlı çöplerinden kurtulup yeni yüksek maaşlı çöpleri takıma doldurabilme fırsatı geçecek, ama o başkandan sonra gelecek olana allah yardım etsin bugünden beter olacak bu kulübün hali.

  tarihe not olarak düşelim, kendisinden iki sonra gelen başkan "galatasaray tarihinin en kötü başkanı" sıfatını alacak hem de hiçbir suçu günahı olmamasına rağmen, oysa kendisinden hemen sonra gelen başkan net olarak ünal aysal ve faruk süren ile birlikte efsane olarak anılacak.

  --- alıntı ---
 • 4404
  kendisi hakkında bir haber yapılıyor.

  kendisi yalanlıyor.
  haberi yapan özür diliyor.
  kendisi bir daha açıklama yapıyor. ben böyle bir konuşma yapmadım diye.

  ama galatasaray sözlük yazarları haberi yapanın özrünü de, başkanın açık bir dille yalanlamasını da kabul etmiyorlar. çünkü inanmak istedikleri şey tam tersi. bir kişi bir şeye inanmak istiyorsa dünyanın kanıtını getir, aksine inandıramazsın. aklıyla değil, hisleriyle yaşayan insanlar böyle maalesef.

  bence istifa etmeli bu arada. fatih terim'in altında çok ezildiler. zaten kendilerinden sonra gelecek yönetim hocayı kovacaktır. öyle ya da böyle. iki sene sonra burada herkes ağlar. rivamız gitti floryamız gitti diye. çünkü bu kulübün kanını emenlerin lobileri çok güçlü. güçlerini şöyle anlatayım: en pis işlerini tam da kendilerine muhalif olan akılevvellere yaptırıyorlar. bu çok büyük bir başarı mı yoksa karşılarındaki güruhun kafası mı az çalışıyor bilemiyorum.

  bu arada fatih terim'i de çok güzel kullanır bunlar. aysal'ı da fatih terim üzerinden yediler, mustafa cengiz'i de fatih terim üzerinden yiyorlar. canaydın onlardan olduğu için bir şey yapmamışlardı. efendi efendi ayrılık oldu. hatta ilk döneminde faruk süren'i de bu şekilde yediler. hoş faruk süren de kulübü borç batağına sokmuştu, o ayrı konu.
 • 4405
  şahsi olarak mustafa cengiz'i çok severim, galatasaray'a da bir hayli yakıştığını düşünüyorum.
  yönetim olarak ise başarısızlar ne yazık ki.

  kendisinin bugünden itibaren ilk işi fatih terim'i görevden almak olmalı.
  her kim olursa olsun galatasaray başkanlık makamına bu şekilde medya önünde ayar vermeye kalkamaz.
  zaten başarısızlığı ile çoktan gönderilmeliydi hoca aslında ama geçmiş başarılarına duyulan saygıdan ötürü insanlar ses etmiyordu.

  ikinci işi de yönetimi feshetmek olmalı. bu yönetim de orada olmayı haketmiyor.
  yeni bir ekiple seçime tekrar girsin , umuyorum ki kazanacaktır.

  bu haliyle çok yıprandı, üzülüyorum kanser tedavisi gören bir adamın bu şekilde ezilmesine.
 • 4406
  sakin olması gereken başkan.

  orta sahadan 4 topçu giderken transferlerin niçin yapılamadığını bunun sebebinin fakirlik olduğunu basit bir şekilde izah etmeliydi.

  50 topçu aldık lafları takımın başında mancini veya tudor olsa çoktan hocaların istifası ile sonuçlanırdı.

  terim istifa etmedi ise verdiği sözden kaynaklanmakta.

  başkan usulüne aykırı olarak sorunların kaynağının parasızlık olduğunu açıklamadan hocayı medyada yemek için algı yaratmamalı.

  fatih hocayı bugün çağırmalı. soracakları sorgulayacakları konuları doğrudan sormalı.

  ancak algının aksine takım ülkenin en iyi 2. kadrosu değil. taylan tek başına çok çalışmakta ancak bu orta saha ile 90 dakikada özlediğimiz 30 pozisyon değil ancak 3 pozisyon bulabiliriz.

  ocak ayını kaçırmamak adına hoca ile konuşmak ve şimdiden hazırlık yapmak çok önemli.
 • 4407
  yaşadığı sağlık sorunu için çok üzüldüm, adam resmen bir kaç ay içinde 8-10 yıl yaşlanmış gibi duruyor, allah sağlık sıhhat uzun ömür versin.

  öncelikle yönetimi kendisinden çok daha fazla başarısız. yani ortada bir yönetim var demek bile abesle iştigal. iyi günde sürekli kameralara poz veren, açıklama yapan, kötü günde arka kapıdan kaçan ilginç bir yönetim kadrosu. yani kesinlikle bu yönetim değişmeli, bu durumun fatih terim ile hiç mi hiç alakası yok, galatasaray’ı iyi temsil edemiyorlar, gitmeliler, bu kadar.
 • 4408
  hukuki durum umrumda değil. bunu galatasaray camiası düşünsün. seçim nasıl yapılır üzerine düşünmek ve araştırma yapmak da istemiyorum. ama 24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçı açıklamaları sonrası fatih terim'i kovmuyorsa 25 ekim 2020 tarihinde derhal istifa etmeli.

  galatasaray başkanlık makamı teknik direktörünün kum torbası olacak makam değildir.
 • 4410
  1-daha iyi bir alternatif görmeden maceracı, günübirlik bir bakışla mustafa cengiz gitsin diyemem.
  2-ffp, uefa cezaları, mali disiplin, yıllar itibariyle toplam kupa sayısı, ahlaklı ve ilkeli duruş, galatasaray’ı canından çok sevme (allah hiç kimseye hastalık vermesin ama yaşadığı gibi bir derdi olanın aklına takım gelmez) gibi sevdiğim yanlarını düşününce vefasızlık yapıldığı sonucuna varıyorum.
  3-detayları tartışılır ama prensip olarak milyonlarca euro alan bir profesyonelin, demokratik yöntemlerle, seçimle iş başına gelmiş bir başkanın üstünde olmasına, ayar vermesine, hem para alıp hem yönetimi eleştirmesine karşıyım. bunca yıldır ne oyun sistemi ne taktik ne kurgu olarak takım istediğimiz seviyede değilse, kadro kalitesi bizden düşük kasımpaşa, alanya, rangers maçları yaşanmışsa, bu durumu çözmesi beklenen, bunun için para alan profesyonelin okları başkana çevirmesi etik gelmiyor bana.
  4-önerim, çok uzun yıllardır fatih terim’in kulüp başkanı olmasıdır. burda da defalarca yazdım. galatasaray’a olan karşılıksız sevgisini göstermesinin zamanı gelmiştir.
 • 4411
  belhanda ve feguliye indirim yapmadığı icin taraftarın önüne atan sayın başkana bir basın mensubu sorsa da öğrensen. feguli ve belhandadan istediği indirim kişi başı yaklaşık 450 bin avro ikisinin yapmasını istediği indirim 1 milyon avroyu buluyor. başkanımız acaba galatasaraya 1 milyon avro bağışladı mı başkanlığı süresince geri almamak kaydıyla ki bu oyunculardan kulübe 1 milyon avro bağışlamasını istiyor.
 • 4412
  yok sayılan efsane başkan. herkes haddini bilmeli. ortada seçim de yok ve kendisi de hala hayatta. bazıları kendisini ex kabul ediyor. sözlük için değil sözlerim, medyadaki ve kulüpteki camianın sözü dinlenen güya duayenlerine yazıyorum.

  ilk seçimdeki başkan adayımdır. kendisine bugün saygısızlık yapanlar fazla değil, bir kaç sene sonra çok utanacak. tabii ki iyi niyetlileri kastediyorum. artniyetli olanların bu dünyada yatacak yeri yok zaten.

  daö'yü başımıza musallat eden malum şike hakkında yoktur diyebilen eski başkan sıfatlı biri çıkmış cengiz'den sonraki başkan hakkında konuşuyor. cengiz'den sonrasını kimin göreceği belli değil. erken konuşmamak lazım.

  hastalık, stres ve adaletsizlik kendisinde tarifi mümkün olmayan duygusal değişikliklere sebep olmuş olabilir. ancak bu kendisi gibi özverili ve efsane statüsündeki başkanı aşağılamak için bir sebep olamaz.

  daha önce galatasaray'ı hiç yarı yolda bırakmamış başkandır. taraf seçmek zorunda kalırsam bunu aklımda tutmak zorundayım.
 • 4413
  ihtilaf halinde olan iki galatasaray sevdalısından biridir kendisi. diğeri zaten imparatorumuz fatih terim. işler bu noktaya nasıl geldi anlaması güç.
  temennim bu sorunların ivedilikle çözülüp galatasaray için yekvücut calışmak. koskoca adamların çocuk gibi birbirleriyle sürtüşmelerinden içimiz şişti artık. bi akıllarını başlarına alsınlar yeter artık.