• 4326
  https://twitter.com/...804059067981825?s=19

  artık maalesef şirazesini kaybetmiş başkandır. fatih hoca'nın her ne kadar hataları olsa da tek sözü bu yönetimi indirmeye yeter. umarım hoca düzgün bir yönetimle 1 sezon da olsa çalışma fırsatı bulur 4.döneminde.

  edit: işin bir diğer kötü tarafı da bu açıklamadan sonra hocanın bu adamları oynatacağı varsa da oynatmayacak olması. yine bir takım ego savaşları galatasaray'a zarar verme noktasına doğru gidiyor.

  edit: yalanlama gelmediği sürece haberin doğruluğu hakkında kesin bir kanıya varamayız. böyle önemli bir habere de normal şartlarda anında yalanlama gelmesi gerekirdi. gelmiyorsa işkillenebiliriz.
 • 4328
  https://twitter.com/...804059067981825?s=19

  keşke garry rodrigues, henry onyekuru, yasin öztekin, sinan gümüş, gomis, eren derdiyok gibi oyuncuların yerini kerem aktürkoğlu, oğulcan çağlayan, jesse sekidika, radamel falcao ve mbaye diagne ile doldurmaya kalkmasaydın be başkan. bir de falcao konusunda taraftarı eleştirmiş mevcut konuşmasında. forvet fiyaskosunu falcao ile örtmek isteyen, hoca falcao'yu veto edince taraftar kozunu oynayan siz değil miydiniz? şimdi neden hiç hesapta yokken taraftar zorla aldırmış gibi taraftarı suçluyorsunuz. yok bir de bahsettiği oyuncularla yenilsek bu sefer falcao'yu, diagne'yi aldık ama oynatmıyor olacaktı. *

  sağlık durumuna cidden bir akrabamı o halde görüyormuş gibi üzülüyorum, istifa demeyi de yakışıksız hatta leş kargalığı gibi buluyorum. ama yürümüyor artık bazı şeyler. bu seneyi de eski güzel günlerin hatrına böyle idare edeceğiz. ama efsane başkan olmaya aday şekilde başladığı yolda dönüştüğü şey dev bir hayal kırıklığı oldu.

  alt ligde küme düşen takımdan bedelsiz oyuncu olarak, süper ligde düşmemeye oynayan ve o meşhur şehrin takımı olmasa çoktan küme düşecek olan takımın rotasyon oyuncusunu bedelsiz alıp sonra çıkıp şu kadar oyuncu aldık demesi de ayrı bir komedi zaten.
 • 4329
  https://twitter.com/...804059067981825?s=19

  nereden nereye geldiğini ibretle izlediğim galatasaray kulübü mevcut başkanı.
  yani ortada yönetimsel bir başarının olmadığı bir ortamda nasıl bu kadar yüksek ego ile hareket ediyor anlamak mümkün değil.
  en son ünal aysal bu tarz açıklamalar yapıyordu, sonu malum...

  başkanlığı bırakmadığı her gün maalesef kendisinden biraz daha fazla nefret ettirecek gibi duruyor.
  yerinde olsam yarın başkanlığı bırakırım, en azından bir kaç olumlu icraatı akıllarda bu şekilde kalır ve iyi hatırlanır.
  aksi taktirde kulüp tarihinin en başarısız başkanı sıfatına koşar adım gidiyor.
 • 4330
  https://twitter.com/...804059067981825?s=19

  bu söylediklerini nerede söylediğini merak ettiğim başkanımız. galatasaray fans twiter adresine açıklama yapmamıştır sanırım.

  evet kaynak geldi; https://www.milliyet.com.tr/...-deliriyorum-6335307

  atilla gökçe denilen ne idiğü belirsiz bir gazeteci, tüpçünün gazetesinde, başkan'ın bir dostuna söylediğini iddia ettiği sözleri sanki bir röportajmış gibi tane tane anlatarak köşesine taşımış.

  nasıl bir dostsa bu başkanını konuştuğu tüm konuşmaları aklında tutup atilla gökçe'ye aktarmış.

  sözlük yazarları bu şahısa inanıp onu buraya taşımış. muhtemelen gün içerisinde yalanlanacak iddia.
 • 4333
  https://twitter.com/...804059067981825?s=19

  inanılmaz derecede telaşlı ve mantıksız konuşmaya başlayan başkan. ciddi anlamda başarısızlıklarını oraya buraya atmaya çalışan fbjk yöneticileri tadında. şu açıklamaların her birine verilecek satırlarca cevap var. örneğin; falcao'yu taraftarın bu kadar istemesi eldeki rekortmen gol kralını satıp takımı forvetsiz bırakmanız olabilir mi mesela? falcao'ya bu paraları formaya güvenip verdiniz diyelim; mbaye diagne'ye 15 milyon euro'yu neye güvenerek gömdünüz?

  bence tadında kalmalı her şey. artık ne vizyon ne istek ne de en ama en önemlisi sağlık yönünden bu iş gitmiyor. iki tarafa da zarar.

  daha fazla uzatıp iki tarafa da zarar vermeye gerek yok sayın başkan.

  edit: ooo bir dakika. başkanın bu açıklamaları tv ya da medya kuruluşlarına falan yapmadığını mesaj attı bir iki suser. atilla gökçe'nin ''bir dost'' kaynaklı yazısı. valla bu dost kimse atilla gökçe çıkıp açıklamalı. hastalıkla uğraşan bir başkanın off the record söylediği sözleri taşıdıysa başkanın da bilmesinde fayda var.
 • 4334
  gamer başkan. geçenlerde cs go oynarken oyun konuşmalarında "ya kanki sekidika oynasın, ali yavuz oynasın babel'den feghouli'den daha mı kötü oynar abi? emre kılınç sol kanatta oynasın yani hızlı çocuk daha iyi oynar. fatih terim yaşlandı. neyse sis atma kardeşim" söylediği iddia ediliyor. kaynak sormayın kaynak çok sağlam yerden. yüzde yüz eminim.

  mustafa cengiz'i eleştirmek için ne idüğü belirsiz gazeteci tiplemelere ve youtuber uğur gibi karikatürlere gerek var mı? adam zaten kötü ve beceriksiz bir başkan. son periyotta iyice dağıttı kendisi ve yönetimi. görünen köy ortada. hala saçma sapan tiplemelerin üfürmeleriyle gaza gelmeye gerek yok. hali hazırda eleştirilecek çok şeyi var zaten.

  peynir ekmek yediğimizden bahsettim mi?
 • 4335
  https://twitter.com/...804059067981825?s=19

  başkan olduğu günden bu güne, kadro seçimleri ile alakalı nadir demeç vermişti.
  şu açıklamalarında alenen fatih terim 'e çakıyor. ipleri tamamen kopartmak demek bu.
  şu kaosu heralde artık seçim çözer. konunun her iki tarafı da sanırım birbirlerinden hem sıkıldı hem de artık anlatmakla olmayacak şeyler için uğraşmak istemiyorlar diye düşünüyorum.

  forma satışı işine gelince,
  umarım "500 bin forma satılır dediler" dememiştir.
  o formayı sattıracak olan biraz da yönetim becerisi ve aklıydı.
  burada bir başarısızlıktan söz ediyorsa, kendine de çakıyor.
  ya da açıkça ne demek istediğini net bir şekilde anlatmalı.

  transfer konusu ise, nicelikle değerlendirlecek bir konu değil.
  nitelik ve nicelik beraber olması gerekli.
  yoksa en çok futbolcu getiren adam, başarılı olmuyor.
  kaldı ki bizim transfer yapma şeklimiz de süreç içerisinde çok tartışıldı.
  o konunun niteliği de istenilen seviyede kesinlikle değil.

  kısacası yazık oldu. muhtemelen 1 yılı daha kaybettik.
  dün akşam leipzig karşısında aslında sahada biz olmalıydık.
  başarısızlıkta işte bu şekilde gerçek karakterler ortaya konmaya başlanılıyor.
  süreç ve ortamlar geriliyor,
  sistem ve vizyon konuşmak yerine, insanların gergin tavırlarını ve birbirine cevap vermelerini takip ediyorsunuz.
 • 4338
  kendisi demeç, röportaj vs vermemiştir. kendisiyle ilgili yazıların kaynağı atilla gökçe'nin başkanın bir arkadaşıyla konuşmasına dayandırdığı yazıdır.
  buna ne kadar güvenirsiniz bilemem. ama böyle kaynaksiz gazetecilik de nasıl oluyor bilemiyorum.
  https://mobile.twitter.com/...804059067981825?s=19
  bu arada bu yazıyı başkanın açıklaması gibi paylaşan her twitter hesabına akıl fikir diliyorum. bu kadarı da ayıp...
 • 4340
  tesadüfi başkan. yazı turayı kazanarak dursun özbek yerine koltuğa gelmiştir. saçmalamanın da bir sınırı var yahu.

  alttaki açıklamalara, habere inanan insanlara diyecek tek sözüm sizi türkiye'de çok üzerler. haberi yapan şahsın başkanın güya yakın arkadaşından duyduğunu söylediği şeyleri 1. ağızdan yazmasıyla zaten haberin ne kadar inandırıcı olduğunu anlıyorsunuz.

  https://twitter.com/...804059067981825?s=19
 • 4342
  yaptığı iddia edilen açıklamada en çok takıldığım nokta "radamel falcao gelecek, goller atacak, 500 bin forma satacak dediler. sattığımız forma sayısı 30 bin." kısmı oldu. yahu başkanım sen istatistiki veriler, araştırmalar yerine instagram ve twitter'daki fenomen galatasaray hesaplarının sözüne göre mi iş yapıyorsun? tek bir kişinin 500 bin forması satılabilir mi allah aşkına? bu bildiğin "ben 3-5 adamın aklına uydum, araştırıp soruşturmadan iş yaptım." demek. bunu yapmak bir saçmalık, yaptığını normal bir şeymiş gibi söylemek ayrı bir saçmalık.

  not: bu dediklerim, bu sözler gerçekse geçerlidir. atilla gökçe sallıyor olabilir. umarım sallıyordur da.
 • 4343
  malesef dursun özbekten kurtarması ve o dönemde hasbelkader hocanın işine engel olmayarak 2 şampiyonluğun kazanılmasının ardından gelen süreçte trasnfer, medya yönetimi ve kulüp idaresi konusunda sınıfta kalmaları ve kendisinin de hastalığı sebebiyle iyice yönetimin sinik kalması sebebiyle istifa vakti çoktan gelip geçmiş başkanımız. kendisini şahsen halen seviyor olsam da bu görevi lisecilik yapmayacak uygun bir kişiye devredip kendisi de stresten uzak bir şekilde hayatına devam etmelidir. tekrar allahtan şifalar ve uzun ömürler diliyorum kendisine.
 • 4344
  https://twitter.com/...804059067981825?s=20

  kaynımın arkaşına söylemiş tarzı habercilikle hedefe konulan başkan. o kadar belliki şunları söylemediği. kimin neyi amaçladığı çok açık ancak bu oyunlara gerek yok be.. zaten ölü haldeyiz daha neyin peşindesiniz. bu kadar korkmanıza ne sebep oluyor? atilla gökçe, ahmet ercanlar, fanatik, milliyet... say say bitmezler. bunlara kalsa marcao tokatçı zaten. her hafta yeni bir "şu" söyledi haberleri. yav zaten fatih terim ile yönetim arasında sorun var, amerika'yı mı keşfediyorsunuz.
 • 4345
  --- alıntı ---

  "keşke kerem aktürkoğlu, oğulcan çağlayan ya da ali yavuz kol gibi gençlerimizle mücadele edip de yenilseydik"
  "radamel falcao gelecek, goller atacak, 500 bin forma satacak dediler. sattığımız forma sayısı 30 bin.."
  “bu pandemi, milli maç araları hiç yaramıyor bize. galatasaray dinleniyor sadece. sonuçlar ortada.''
  “iki yılda 38 futbolcu aldım, 52 futbolcuyu gönderdim. 7 deve dişi transferimiz var. transfer harcamalarında 19 milyon euro kara geçtik. futbol, basketbol, voleybol bütün takımlarımızla 28 kupa aldık. iki süper lig şampiyonluğumuz var.''
  ''dursun özbek’in alacağını tahsil etme hamlesiyle galatasaray 157 milyon euro zarara girdi. insanlar bunu dikkate almalı.”

  --- alıntı ---

  vecizelerini sarfetmiş.

  başkanlığını 2018 yılının başından bugüne kadar desteklediğim, ancak artık bayrağı halefine devretmesini bir an evvel istediğim galatasaray'ın 37. başkanı. 2020 yılının mart-nisan aylarında yaşadığı ağır hastalıkların sebebiyle hem mental hem fiziken epey yıpranmış gözüküyor. ameliyatlar sonrası epey kilo da vermiş, bitkin bir hale bürünmüş. bunu nasıl diyeceğimi bilmiyorum, yazarken epey çekiniyorum ancak galiba bu hastalıklar başkanın sinir sistemine ve duygusal haline de etki vurmuş. tanıdığımız, bildiğimiz mustafa cengiz bir kez konuşmadan bin kez tartan insandı. mayıs ayından sonra yönetimden bağımsız olarak -ki başını albayrak ve günay'ın çektiği kitle saçmalıkta sınır tanımıyorlar- şahsi açıklamaları epey garipleşti. kendisi hakkında asla olumsuz bir yorumda bulunmayacağım, yaşadığı sıkıntıları her bünye kaldıramaz çünkü. fakat o kadar garip açıklamalar geliyor ki, anlamlandırmak mümkün değil. bir anormallik var.

  her şeye rağmen en kısa sürede seçime gidilmesine ön ayak olursa ben kendisini her ne olursa olsun kötü anmayacağım. şu son birkaç ayda yaşanılan durumu yok sayabilirim. evet galatasaray her daim en iyisine layık, ancak bu ilk kötü dönemimiz değil. özhan canaydın, adnan polat, ünal aysal'ın son dönemi, dursun özbek gibi her biri bayağılıkta birbiriyle yarışan başkan ve yönetimlerimiz oldu. mustafa cengiz'in 2 şampiyonluk yaşanılan dönemi hatrına yok sayabiliriz. virüs, ameliyat, kanser gibi her biri tek başına vücudu ve psikolojiyi alt etmeye yeterli bu vahim olayları arka arkaya yaşayarak tahmin edilmesi güç bir duruma düştü. allah yardımcısı olsun, ne yaşadığını, hissettiğini bilmemiz mümkün değil.

  bu saatten sonra tek isteğim mümkün olduğu kadar az gündeme gelmesi. zaten transfer dönemine kadar pek aktif olmasını gerektirecek durum yok. yılbaşına kadar idare ederiz, sonrası allah kerim.
 • 4346
  kendisiyle ilgili haber gördüğümde artık içeriğine bile bakmak istemiyorum, tek düşündüğüm sağlık durumu bu halde olan birisinin, inatla neden o koltukta oturduğunu anlayamıyorum. şampiyon olduğumuz, olmadığımız her transfer döneminde, her sezon başında aynı konuları eleştirip, aynı sorunları dile getiriyoruz. düzelen bir durum yok, sağlıklı birinin bile başkanlık koltuğunda maddi, manevi yıprandığını düşünürsek, bu halde başkanlık makamında yararlı olacağını düşünmüyorum.

  öncelikle kendi sağlığı için, sonrasında galatasaray için başkanlık makamını bırakmasını bekliyorum.
 • 4347
  https://twitter.com/...804059067981825?s=19

  sevgili başkanımız diyor ki, 'falcao gelecek goller atacak, 500 bin forma satılacak denildi ama 30 bin forma satıldı.'

  fatih isimli kalecinin yediği gollerden sonra muslera'ya gereken değeri vermediğimi düşündüm. muslera gibi bir efsanenin forması olmalı diye düşünerek forma almak için store'a baktım.

  https://eksiup.com/p/b54330325awe

  icraat yapmıyorsunuz, konuşuyorsunuz. bir icraat yapın ve istifa edin.
 • 4348
  --- alıntı ---

  mustafa cengiz: “bazıları fatih hoca’nın çağırdığım halde yönetime gelmediğini ileri sürüyor. ayıp ediyorlar. fatih hoca ile her zaman görüşüyoruz. her çağrıma iki dakikada koşarak gelir. bu anlamda hiçbir sorunumuz yok.” (atilla gökçe / milliyet)

  --- alıntı ---

  acilen yalanlanmalı.

  adam bize söz verdi diye tepesine sıçmasınlar.

  köpek mi çağırıyorsun?