• 3485
  davasında haklıdır. mesele seçimden kaçmak değil. adam diyor ki 'tamam kardeşim seçim olsun ama ben de aday olayım'

  sonuçta gelinen noktada sezon sonu öyle yahut böyle bir başkanlık seçimi olacak galatasaray'da bu belli.

  ki olmalı da.

  çünkü galatasaray genel kurulunu az çok biliyoruz. mart ayındaki kongrede seçim kararı almazsa cengiz ve ekibi bu sefer idari kesmez inadına mali olarak da ibra edilmez ve işler iyice sarpa sarar.

  sezon bitiminde cengiz'in de gireceği rakiplerinin de boy göstereceği bir seçim olsun ve bu mahkeme olayları falan artık bir son bulsun.
 • 3486
  öncelikle mustafa cengiz artık idari ve mali ibrasızlık tuzağına düşmeyecektir. şu anda genel kurul üyelerinin büyük çoğunluğu bu yönetimi desteklemektedir ve destekleyecektir hundan eminim. lisecilerin beklentisi boş. mali genel kurulda ilk seçim divan başkanlığında olacak ve göreceksiniz ki yönetimin, dolayısıyla mustafa cengiz’in adayı açık ara kazanacaktır.

  galatasaray’da seçim 2021 yılında olağan seçim şeklinde olacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın. önümüzdeki mart ayında yapılacak mali genel kurulda da yönetim idari ve mali açıdan ibra olacaktır ve tüm davalar da konusuz kalacaktır. (idari ibrasızlık diye bir şey olmamasına rağmen hala tüzükte kütük gibi durduğundan dolayı idari ve mali ibra oylaması birlikte yapılacaktır)

  2021 yılında yapılacak olağan genel kurulda da mustafa cengiz bir kez daha başkan seçilecektir. ancak bu son üç yılı olacaktır ve görevi bir arkadaşına devredecektir. fatih terim’in başkan olması gerektiğini ilk kez dillendiren ve isteyen bir yazar olarak, anlamsız ve gereksiz arda turan ısrarı nedeniyle artık başkan olma şansını kaybettiğini düşünüyorum. ancak önümüzdeki dört buçuk yılda kendisini affettirecek müthiş başarılar elde ederse (özellikle avrupa’da) arda barajını aşıp başkan seçilebilir.

  yanına çok bilgili bir yardımcı almak kaydıyla.
 • 3490
  kendisinin okuyan, araştıran, kendini geliştiren ve etrafıyla ilgili bir vizyon benimseyen duruşu çok önemlidir. isterim ki, kendisi gibi kaliteli insanlar (her ne kadar kalite kelimesinin için boşaltılmış olsa da) dünyanın her yerinde doğru pozisyonlara (yüksek değil, yeteneği doğrultusunda doğru pozisyona) gelerek çevre, insanlar, gelecek için doğru işler yapsınlar.

  umarım, bir veya iki dönem sonra sona erecek görevinin ardından, kendisinin kalitesinde, çıkar gütmeyen ve kulübün geleceğini düşünecek niyet ve kabiliyette birileri bayrağı devralır.
 • 3495
  çıkıp konuşma yaptığı zamanlarda arada bahsettiği şeyleri not alıyorum bazen. yurttaş kane filmi bir klasiktir fakat yeni nesil pek bilmez mesela. rashomon etkisi, rashomon filmini ilk kez duydum neymiş diye baktım. daha önce bahsettiği hegeller vs. girmiyorum. bunlardan bahsederken arada fetih suresinin ilk ayetini de söylemesi çok ilginç. neyi nerede ve nasıl kullanacağını çok iyi biliyor. kendisini çok güzel yetiştirmiş, taraftarı olduğum takımın başında olmasından dolayı gurur duyuyorum.
 • 3497
  keşke kankam olsa.

  bayılıyorum kendisine. bi kere en önemlisi cimbomumun parasını kendi parasıymış gibi koruyor. bu zaten olması gereken ama maalesef alışık değiliz böyle efendim.

  mesela bu adamı türkiye'de hangi birimin başına koyarsan koy sırıtmaz. öyle birikimli insan. artık valisin deseler sırıtmaz. cumhurbaşkanısın desen yine sırıtmaz. çok şanslıyız kendisi gibi bir başkana sahip olduğumuz için.
 • 3498
  çok zeki bir adam. kültürel ve mesleki doluluğu bir yana, yeri geldiğinde medyayı trolleyebilecek kadar billurlu da.

  "coğrafya kaderdir" demiş bugün, kendisi kaderi olan coğrafyayı son derece iyi analiz edip söz konusu coğrafyada neyi, nasıl ve ne zaman yapması gerektiğini iyi biliyor. bu ülke topraklarının iç dinamikleri farklıdır, benzeri yoktur. harvard mezunu olabilirsin ya da batı ilmiyle harmanlanmış bir iş insanı da olabilirsin; ancak bunlar seni türkiye'de iyi yönetici yapmaz. burun kıvırdığın, şivesiyle kafa bulduğun, camiana yakıştıramadığın adam gelir ve hedefin olan her şeyi ellerinden kapıverir tereyağından kıl çekercesine. türkiye coğrafyasında nizip gerçekleri siker atar harvard gerçeklerini. muhakkak eksik yönleri, hataları vardır fakat zekasıyla ve iş bilmişliğiyle fark yaratmaya devam ediyor.
 • 3499
  bir tarafta ülkenin en zengin ailesinin her türlü imkanıyla büyümüş bir adam, diğer tarafta anadolunun bağrından kopup, taşradan çıkıp gelmiş bir adam...

  diğer birçok alanda ali koç'un önündedir muhtemelen ama hatiplik konusunda ali koç'un fersah fersah önünde.

  ali koç kadar kötü konuşan kulüp başkanı görmemiştim. fenerbahçe gibi bir kulübün başkanı, üstelik de koç grubunun veliahtı olan bir ismin bu kadar kötü konuşması ve hitabetten uzak olması beni çok şaşırtıyor.

  mustafa cengiz bayağı süleyman demirel gibi kalıyor yanında. ali koç da tansu çiller :(
 • 3504
  başkanın en çarpıcı sözü, fetih suresinin ilk ayetidir. kim fetih, zafer, düşmana galip gelmek, düşmanı yenmek, bağlı işleri açmak ve mühim bir hacetinin yerine gelmesi için ''ferdun hayyun kayyûmun hakemun adlun kuddûsun innâ fetahnâ leke fethan mubînâ'' şeklinde her farz namazın arkasından 19 gün 19 defa okunursa maksat hasıl olur.

  ayeti (313-489) defa zikredenlerde olaganüstü sırlar açığa çıkmaya başlar. bütün kapalı kapılar birer birer açılır.

  ayetin hikmetinden de anlaşılacağı üzere sözlük; başkan ilk ateşi yaktı. anlamı çok derin olan ayet. ''fetih'' cümlesi sadece sapkınlara, yolundan şaşanlara, kibirlilere, kendini bilmez münafıklara kullanılır. başkan dolaylı yoldan bu sapkınlara, büyücülere, şikecilere dolaylı yoldan golü attı. hep birlikte allah'ın adalatine sığınıp, bir de böyle deneyelim.
 • 3505
  20 şubat 2020'de yaptığı basın toplantısını şu ana kadar dinleyemedim. az evvel kısa kısa görüntülerini gördüm. hemen hemen her başkanımıza sordukları gibi bu sene o sene mi sorusuna kendi üslubüna göre güzel cevap vermiştir

  lakin bir tane başkanımız da çıkıp üstüne basa basa bugüne kadar kadıköy'de kazanamamızın sebebinin tamamen hakemler olduğunu söylesin. tüm türkiye biliyor bunu hakemi de yendiğimiz gün kazanacağız desin allah aşkına. ali koç tamda hakemlerden ağlarken 19-20 sezonu kadıköy'deki hakem yönetimini hatırlatsın, geçmiş sezonları hatırlatıp vursun yüzüne işte.