• 3333
  düşünün bir şirketin ceo'su konumundasınız, operasyon müdürü onun istediği birini işe almadınız diye sizin yüzünüze karşı herkesin ortasında herşeyi söylüyor.
  reaksiyonunuz nasıl olurdu?

  terimi çok severim, düşmanlara karşı her zaman arkasındayım, hatta onu öyle bir sene iki sene başarızlık adına satacak kadar da geçmişi unutmam.

  ancaaak fatih hoca duracağı yeri bilmeli, herkesin hesap verdiği ya da vereceği bir üst makam var ve ona karşı sorumlu ve nazik olmak en azından profesyonelliktir.

  fatih hoca yönetim kurulunu ve başkanı ipleri kopacak derecede eleştirdi, hatta onları köstebeklikle suçladı.

  buradan bakınca başkan bence çok doğru, düzgün, karakterine yakışır olgunlukta bir açıklama yaptı.

  futbol anlamında terimin ne kadar arkasında isem yönetim anlamında da mustafa cengizin o kadar arkasındayım.

  bence doğru olanı yaptı, ne gemileri yaktı ne de sessiz kaldı...

  bravo başkan

  edit : imla, transferlazim e teşekkürler.

  ayrıca , potuk arkadaşımız (bkz: #2849453) entrysinde de aynı örneklemeyi benden önce yapmış, tekrara düşmüşüz görmemişim, hakkını helal etsin :)
 • 3334
  teknik ekibin gereksiz kaprisine karşı dogru olanı yapmış başkanımızdır. en zor döneminde elini taşın altına sokup kulübün başına geçmiş, kötü olan mali tabloyu sürdürebilir duruma getirmiş. ve daha iyi duruma getirebilmek için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir. ve bütün bunları içerideki ve dışarıdaki galatasaray düşmanlarına rağmen yapmakta. umarım mahkeme süreci ve ibrasızlık sorunları da lehine sonuçlanır.
 • 3336
  iyi sabreden galatasaray başkanı, zaten çok seviyordum bugün bir mertebe daha yükseldi gözümde.

  bardağın taşmasına kadar bekledi. her kamera gördüğünde teknik direktörünü eleştirmiyor zaten. eleştirecek olsa ya da her kamera karşısında konuşacak olsa, fatih terim kendisi için farklı zamanlarda;

  ''biraz da konuşmayanlar konuşsun dediğinde'' konuşabilirdi...

  ya da antrenman sonrası fatih terim'in direk başkana olan arda turan siteminden sonra da konuşabilirdi.
  varsa bir problemin git başkana de ki ''neden basın öğreniyor, kimden öğreniyor. kol kırılır yen içinde kalır başkan'' de... yok ama hoca seviyor böyle şeyleri kameraları alsın işi biraz daha sansasyonel hala getirsin.

  ünal aysal ile anlaşama ünal aysal sorunlu, mustafa cengiz ile anlaşama mustafa cengiz sorunlu, yaşı yetenler bilir kaç kere faruk süren ile de karşı karşıya gelmiştir 96-2000 senesinde. hagiyi bile terim istemezken süren '' ben alıyorum, ister oynatırsın ister kenarda oturtursun demiştir.''

  şimdi burada biat kültürüne* tabi olan bazı yazarlar hiç bir şekilde kendileri dışında bir görüşü kabul etmiyorlar. saygı bile duymuyorlar. mesaj kutumda bile o kadar gereksiz mesajlar var ki. isim vermeden bir kişinin fatih terim'i eleştirdiğim için bana yazdığını aynen yapıştırıyorum. daha çok kişi varda 1 tane örnek yeterli olacaktır meramımı anlatmama.

  '' 2 sene önce ali cengizi yolda görsen tanımazsın fatih terime akil veriyorsun ahahahahahahhahahahahah''
  kendisine galatasaray başkanlık makamına saygı duy ondan sonra konuşalım. ismini düzgün yaz diye cevap verdim.

  kısacası sevme mustafa cengiz'i sevmek zorunda da değilsin. saygılı ol ama. fatih terim'i de sevme sevmek zorunda değilsin ama saygılı ol.

  bak bunu yazanda benim (bkz: #2847341) bunu yazanda (bkz: #2850526) ... burada yanlışa yanlış, doğruya doğru demem ne beni o kişinin yılmaz savunucusu ne de o kişiyi yıpratan birisi yapar. ben sadece galatasaray kulübünün iyiliğini isteyen birisiyim.

  çok uzattım, mustafa cengiz başkanım, seni de zamanında çok eleştirdim. santrafor transferi yapmadığında eleştirdim. sponsor bulma konusunda çok geç kaldınız eleştirdim. önerilerde sundum size olan yakın kişiler aracılığıyla ''yardımcı olabiliriz yönetime. görün profesyonel dünya da çalışan galatasaray taraftarlarını, size yardım edelim karşılık beklemeksizin'' dedim. nitekim bu basın toplantısı gerekliydi ve yapıldı. hitap, üslup, tonlama v.b. her şey çok profesyonelce ve kararındaydı. teşekkür ediyorum galatasaray'ı her şeyin önüne koyup düşündüğünüz için.

  *( ki galatasaray sözlük konusunda da çok rahatsızım bu konuda onu ayrı bir entry yapacağım. kısaca rahatsızlığım hiç bir data, yazı, içerik v.b. olmadan sadece ölümüne fatih terim ya da ölümüne mustafa cengiz yazanlarla doldu. herhangi bir fikir beyan etmeden sadece fan club üyeleri gibi. veya sen mustafa cengiz iyi dediğinde fatih terim düşmanı ya da fatih terim efsanemiz dediğin zaman yönetim düşmanı ilan edilip sonrasında da seni linç etmeye çalışan bir yazar topluluğu oluşmaya başladı sözlük içerisinde.)

  not: yukarıda parantez içinde bahsettiğim olaylar karşısında ifade özgürlüğü linç sebebine kadar gidecekse(sadece kendimden bahsetmiyorum başka yazar arkadaşlarımında başına gelenleri görüyorum) sözlük ile ilgili 1-2 kez daha düşünmem gerekecek. buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim. düzgünce tartışmak isteyen her kim olursa nedenlerimle ve fikirlerimle tartışmaya hazırım ama saygı sınırları çerçevesinde.

  edit: faruk süren ile hagi arasında yanlış hatırlamışım. bahsettiğim konu stingacu ve taffarel arasında oldu. terim stingacuyu istiyordu süren taffarel'i aldı. hatta ''teknik direktörler transferleri yapacaksa başkanlara ne ihtiyaç var'' demiştir.
 • 3339
  taraftara oynayan başkan. başkanın görevi hocanın istediği oyuncuları alıp hocadan başarı beklemektir. mustafa cengiz ise taraftar ne tarafa dönerse o tarafa dönüyor. kimse kusura bakmasın ama başkanlık bu değil taraftara oynamak hiç değil. kendisini severim ama sevmemin nedeni o değil dursun özbektir çünkü kendisinin en büyük vasfı galatasaray'ı dursun özbek'ten kurtarmasıdır. eğer fatih terim ile çatışmaya devam ederse bundan en büyük zararı gene galatasaray alır. fatih terim olmasaydı zaten şuan kendisi yoktu, bunun farkına varmalı ve aklına başına almalı galatasaray başkanlık koltuğuna yakışır şekilde davranmalı.
 • 3340
  taraftara oynamayan, galatasaray'a yakışan, efendi ama hakkını da yedirmeyen başkan.

  taraftara oynayacak olsa "kimseyi eleştirmiyorum ama, bahane aramıyorum ama..." diye başlayan cümleler kurar, tweet atarak destek devşirir, her fırsatta hocasını medyanın önünde eleştirir, ateşe atardı.

  bunları yapmıyor. son toplantıyı da yapmamak için bir ay kadar sabretti. arda turan gibi kulübe ve hocasına club'larda "sarı çizmeli mehmed ağa" şarkısıyla gönderme yapan birine kapıları sert ve net bir şekilde kapayarak en iyisini yapmıştır. sarı çizmeli mehmed ağa'nın kendisi bunları unutsa da cengiz başkan unutmamıştır.
  https://twitter.com/.../1130366568930717698
 • 3341
  medyada akbabalar varken yalı çocuğu veya basaksehir baskani gibi gibi ona buna atar yapmaması çok doğru olan, politik davranmasinin karsiliğini riva ve florya arazileri konusundaki başarısıyla alan çok çok basarili galatasaray baskani. mustafa cengiz'i elestirirken politik ve sosyolojik süreci düzgün irdeleyerek yapabilirsiniz elestirinizi.
 • 3343
  yanlış yapmış olan başkanımız. "hicap duyarim" gibi laflar hoş olmadı. şirket, ceo, operasyon müdürü gibi şeylerden örnek veriyorsunuz ama galatasaray'in türkiye'de bir spor kulübü olduğunu unutuyorsunuz. başkanımızın ve yönetimimizin yapması gereken her daim fatih terim'in arkasında durup, pohpohlamak yeri geldiginde ise nazikçe ağırlığını koymaktır.

  70'li yıllarda bu kulübe giren fatih terim'e teknik direktörlugunde ilk gelişi dışında 3 defa muhtaç olmuşuz. o da gelmiş ve başarılar kazanmisiz. fatih terim dışında hoca getirip sistem mistem kuracagimizi düşünmüyorsunuz herhalde. hele hele yabancı hoca... yabancı hocaya 3 kiralık orta saha verip, her seni yeni takım kurarsan şeyiyle güler afedersiniz.

  mali durumları düzeltmeye çalışıyor, eyvallah. para çalıp cirpmiyor, helal olsun. ama o kadar. fazlasi boyunu aşar. dediğim gibi başkan alttan alman senin ve galatasaray için her zaman daha iyi. galatasaray fatih terim'den üstündür yeri dolar gibi şeyler düşünme. dolmaz çünkü. 2+2=4. ortalığa düşeriz. stadimiz da kötü yerde kimse gelip o kahrı çekmez.
 • 3344
  bizim 2 senedir nasıl şampiyon olduğumuzu unutarak burada yazı yazıyoruz. bu takım geçen sene forvetsiz oynadı bir yarıyı sonra kim alındı 10m euro'ya diagne transferin son günü. sol bek lazımdı nagatomo alındı peki onu kim buldu müthiş yönetimimiz. ozan kabak'ı gitmekten kim vazgeçirdi peki menejeri ile konuşup kalmaya ikna ettiğini söyleyen başkanımız. ozan'da fatih hocam ile konuştum kalıyorum diye açıklama yaptı sonra. 2 yıl şampiyon olunca fikret orman moduna girdi başkan. sonumuz hayır olsun bu saatten sonra cengiz'in başkan olarak kalması demek fatih terim'in gitmesi demektir. kimse kusura bakmasın gitmesi gereken biri var ise belli. siz unutmuş olabilirsiniz ama ben riekerink,tudor,denizli ve prandelli dönemlerini unutmadım.
 • 3346
  yaptığı basın toplantısı tam da yeri ve zamanında yapmış başkanımızdır.

  şimdi objektif olarak kendinizi başkanın yerine koyun. adama arda konusunda fatih hoca ile transfer görüşmeniz oldu mu diye soruluyor. mustafa cengiz başkan'da safiyene ve masumca, bu konu konuşulmadı ve gündemde yok diyor. şimdi burada abest bir durum var mı? ayrıca başkan basın mensuplarının arda sorularına samimiyet ile cevapta verebilir. sonuçta başkandır ve kimseye konuşabilir miyim? diye sormaz, yada kimseden icazet almaz. doğru mu? doğru.

  buraya kadar tamam. peki hoca o zaman neden atar gider yapıyor? onun cevabını sayın terim kendisi vermeli.

  arda konusunda başkan hep netti. bu yüzden de gizli kapaklı iş yapmadı ve basına açık açık durumu söyledi ama sayın terim arda konusunda ne alın ne almayın demedim dedi. bir kere böyle bir şey yok. alınmasını istiyorsan sende açık ol ve bu bilgilerin duyulmasına bozulma o zaman. sayın cengiz'in de dediği gibi, süreç farklı olacaktı diyen sayın terim yani şunu mu demek istedi dedi. biz arda beyi alacak mıydık yani? öyle bir şey yok dedi.

  yani sözün özü fatih hoca bu arda konusunda en baştan beri sayın cengiz kadar net olabilseydi, bu olaylar gereksiz yere buralara kadar gelmeyecekti.
 • 3347
  kimin sayesinde başkanlık koltuğunda oturduğunu unutan kişidir. kusura bakmayın toplantıya o kadar gazla gelmiştir ki tarihleri yanlış söyleyerek başlamış, ozan kaçmaz'dan çıkmıştır. ali koç hakkında adam akıllı açıklama yapamayan,takım doğranırken çıkıp konuşamayan,takım iyi giderken twitter'da dört fotoğrafın iki tanesinde kendisini paylaştıranlar kendi camiasının yaşayan en büyük efsanesine cevap vermek fırsatı doğdu mu fırsatı kaçırmamışlar.

  mustafa cengiz'in florya anlaşması dışında yaptığı tüm mali gösterisinin sebebi fatih terim'dir. onun şampiyon yaptığı takımdır. oradan gelen paradır. hani yarım sezon forvetsiz oynattığı, hani falcao transferini gereksiz hareketleri yüzünden zorunlu ve belki daha pahalı hale getiren yancısı değil. hocanın adını anmadan yaptığın basın toplantısından sonra şakşakçıları helal olsun diyebilir. ama tarih cengiz ve yanında tek kelime demeyen yancılarını değil terim'i yazacak. tarih biz sivas'tan daha pahalı kadro kurduk,gerisindeyiz diyenleri yazmaz. sekizde kapanır on sekiz puanda diyenleri yazar ve yazdı. hem tarihe hem gönlümüze.

  arda turan, benim camiaya girmesini istemediğim bir isim. adamgillerden biri. ama hoca istediyse, fiyatı uygunsa, maç başıysa vs. alırsın. isteyen hocan efsane hocan, seni koltuğunda oturtan adamsa koşarak alırsın. haber sızdırmazsın. sızdırdın mı, bu toplantıyı efsanenin adını telaffuz etmeden bitirdin mi işte o zaman hocanın attığı twitin üstüne hitap ettiğin şekilde söylemek isterim sayın teknik direktörünü cesaretin varsa kovarsın. güç ve yetki sende. kov gitsin. cesaretin varsa.

  onun bize bir yanlışı oldu ama akabinde verdiği bir sözü ve hayalleri var. hatası çok var, günahı var, inadı var, egosu var, oynamayan bir takımı var ama yaşattıkları var. sizlerin ise her zor durumda arkasına sığındığı nasıl olsa hakkımızı yedirmez dediğiniz bir fatih terim var sayın başkan.
 • 3348
  mustafa cengiz'in mali, hukuki konulardaki başarilarini da terim'e bağlamış ya bazi taraftar, kimse bu kadar fanatik olmasin derim. politikacilar özelinde iktidar terim'den nefret ederken mustafa cengiz politik basarilar sağlayabildiyse bunu terim'e rağmen yapmistir. terim sayesinde değil. fatih hoca'yı biz de sevip sayip kimselere yedirmeyiz diyoruz da bu kadar da sacmalamaya gerek yok. mustafa cengiz bu kulübün baskani. düşmani değil. kendinize gelin.
 • 3349
  kulübün en zor zamanında elini taşın altına sokmuş kulübü batmaktan zor da olsa kurtarmış başkandır.
  hocayı yalnız bıraktı deniliyor ama adamın kac basın toplantısında hepimizi mest edecek laflarla ali koç ve tayfasına verdiği cevaplar unutuluyor. basın açıklamaları unutuluyor. ne yapacaktı abicim bu adam eline sopa alıp ali koc'u zopayla zabaha kadar dövecek miydi? daha ne yapacaktı? derin galatasaray dediginiz o liseci grup kendisine destek vermezken hatta tam tersi gitsin diye uğraşırken elinden geldiğince cevap verdi rakiplere. özhan canaydın düdük astırdı ama hem o dönemki konjektur ile bu dönemki farklı hem de özhan canaydın'ın arkasında o liseci arkadaslar da vardı.
  florya gibi önemli konuları çözdü. bürokratik işlerle uğraştı adam sürekli. başkanlığı süresince de yaptıkları hata hep forvet transferleri kaynaklı.
  bugune kadar saha içine de pek karışmadı, floryanin yönetimine karışmadı.
  belki de ilk defa bir transfer konusunda hocayla anlaşamadı. hoca da bunu büyüttükçe büyüttü. oysa cengiz'in de kulubun baskani olarak "teknik olmayan" bu transferi kulübün menfaatleri geregi veto etme hakkı vardır.
  terim hep kameralar önünde yönetime birseyler söyledi sürekli. yönetim bugune kadar tek cevap vermedi.
  evet terimcilerden birisiyim ama empati yapmazsam, adaletli konuşmazsam olmaz.
  ne terim gitsin ne cengiz. herkes isini yapsın. zaten rakipler elinden geldiğince saldırıyorken birnde taht kavgası ile ugrasilmasin artik.
 • 3350
  (bkz: #2850847)

  biraz önce terim'e salladım da geldim :(

  galatasaray için oldukça isabetli bir isim. idari ve yönetim anlamında epey başarılılar. 2 senelik dönem zarfında forvet transferi yapılamaması harici büyük bir hataları da yok gibi. hoca ne isterse, imkanlar ve şartlar doğrultusunda hareket edip yapmaya gayret ettiler. yapamadığı şeyler olsa bile, gayret göstermediler diyemeyiz. elimizi vicdanımıza koyalım, dursun özbek, duygun yarsuvat, adnan polat yönetimlerinden bin kat daha başarılı oldular. ünal aysal zamanından da başarılı oldular bence, ama hadi orada biraz durayım, farklı düşünen olabilir. burada farklı düşünceyi anlayışla karşılarım.

  fakat başkan, şu florya'da kuş uçsa gazeteci ya da gazetecilere haber verilme muhabbeti nedir yahu? hoca ilk geldiğinde buradaki istihbarat kaçağını kesmekle işe başlamamış mıydı? senin yaptığın nedir şimdi? bırak kamuoyu, medya, gazeteciler, hatta taraftarlar bazı şeyleri öğrenemesinler. kulübün hayrına olacaksa hiç bilmeyelim, hiç bilinmesin, daha iyi değil mi?

  öte taraftan, bugüne dek 'sevgili hocamız', 'fatih terim hocamız' gibi sahiplenici ifadelerle hoca hakkında konuşuyordun, hitap ederken bu tarzı takınıyordun. gayet iyi bir şeydi bu, şimdi bu tarzdan dönüp 'sayın teknik direktör' diye hocanın ismini bile ağzına almamaya gayret göstermen de iyi bir şey değil. evet, bazı şeylere alınmış, kırılmış olabilirsin, tartışılan konu üzerinde haklı da olabilirsin, ancak fatih hoca'dan bahsederken böyle şeylere hiç gerek yok bence. en azından başkan, hocanın ismini anabilsin, bahsedilen kişi galatasaray efsanesi. ismi anılmaya değmeyecek kadar kıymetsiz birisi değil yani.

  ayrıca arda konusunda hemfikirim kendisiyle. ama şu olayı bir çözsünler. işler sarpa sarıp, ipler koptuktan sonra her şey için çok geç olabilir. 23'ü bu sene kaçırmamamız lazım, eğer bu sene şampiyon olursak seneye çok komik duruma düşürebiliriz rakipleri. bir tanesi gitti sayılır, ötekinin de eli kulağında.

  yani sırf bu fırsat bile şampiyon olmak için yeterli motivasyonu sağlamalı. hocam ve başkanım, öpüşüp barışın, galatasaray yine şampiyonluğa yürüsün, siz de bu başarılarla üçüncü kez kıvanın.
 • 3352
  madem konu şirket yönetimine geldi. ben de şirket yönetimi üzerinden biraz bir şeyler karalayayım.

  şimdi bir şirkette ceosunuz. batmak üzere olan rakibinizin ceosu sizin şirkete ölümcül bir iftira atıyor. atıyorum onların ürettiği arabada mekanik bir arıza var binmeyin öleceksiniz gibi. ya da onların ürettiği besinde şu şu maddeler var. yemeyin kanser olursunuz gibi. aman efendim biz de sizin şirkete o ifadeleri kullansak hoşunuza gider mi diyorsunuz.

  arge bölümünüzdeki her fikir daha patenti alınmadan basına sızıyor ve rakiplerinizle patent mücadelesi vermek zorunda kalıyorsunuz.

  şirketinize sektörde her türlü dışlama yapılıyor, bu konu hakkında hiç bir şekilde kulis yapmıyor şirketinizin yalnızlaşması ile ilgilenmiyorsunuz. sürekli şirketin resmi hesaplarında kendinizi, kendi fotoğraflarınızı ön plana çıkartmaya çalışıyorsunuz.

  şirketinizde hiyerarşi diye bir şey kalmamış. planlama müdürünün bilmediği şeyleri bile sizin gazeteci arkadaşınız biliyor. hatta bazen size gelen taleplere o gazeteci arkadaşınıza yaşanmayan bir diyalog yaşanmış gibi haber yaptırarak cevap veriyorsunuz.

  şimdi soruyorum. bu doğru bir şirket yönetme şekli mi? geçen sene ocak ayına forvetsiz girmiştik. 6 aydır forvetsiz olan takım 25.01.2019 tarihi itibari ile de hala forvetsizdi. hoca o gün de istifa etmeyi düşündüm ama taraftara verdiğim bir söz vardı dedi. sekidika’yı daha kasımda sızdırdılar. oyuncu fesih hakkı elde edip dik durmasa fenerbahçe’ye kaptıracaktık. o zaman da helal olsun başkan mı diyecektiniz? yoksa ikinci ligden bile topçu alamıyor diye linç mi edecektiniz?

  taraftar olarak en büyük sıkıntımız çabuk unutuyoruz. mustafa başkam basın konusunda yanlış. ilk geldiği zaman da 2 aydır evime gidemedim. kaynanam 1 aydır bizdeymiş haberim yok diye açıklama yaptı. dursun’u da takıbdığı düşmanca tutumla ibra ettirdi. o gün kazansever ve bir kaç yazar daha dile getirdi bu durumu. galatadaray başkanı yanlış strateji izliyor dediler ve ofsaytlandılar.

  o gün başkanı destekliyoruz ama tutumu yanlış, gs başkanı böyle demeçler vermemeli, kaynanam 1 aydır bizdeymiş haberim yok falan bunlar yakışmıyor dedik. başkan zaman içinde bu tür açıklamaları bıraktı. bu sefer kulübün resmi twitter hesabı bir pr aracı gibi kullanılmaya başlandı. burada bunu kim diile getirse liseci yaftasıyla dışlandı.

  her şeyi geçtim dün basın toplantısında genel kurul iradesi dedi. ya o genel kurul iradesi ibra etmedi başkanı. işine gelmeyince mahkemeye verdiği genel kurul iradesine sırf hocayı eleştirmek için saygı duyuyor mu oldu? başkanı lisecilere karşı her zaman destekledim, yine dedteklerim. ama o toplantıda genel kurul iradesi diye cümle kurmamalıydı. şimdi onu ilk genel kurulda bu sözleri ve ibrayı mahkemeye taşıması üzerinden vuracaklar. bu mu çok zekice konuşulan toplantı?

  sen galatasaray’ı en fazla hakkı yenen dönemde bile doğru düzgün savunamadın. seni yarım sezon forvetsiz yarım sezon orta sahasız şampiyon yapıp o koltukta kalmanı sağlayan hocana gelince mi ateş çıktı gözlerinden?

  daha önce de dedim. başkan arda konusunda haklı. ama konu arda değil. konu 2 yıldır süregelen bu iletişim amatörlüğü. galatasaray’ın mali bilançosunu bir yöneticinin şahsi twitter hesabından açıklamasının izahı yok. galatasaray ilkelerine aykırı bir durum. başkan bu sıkıntıları, iletişim amatörlüğünü çözmek zorunda. ama çözmek için önce ortada bir iletişim sıkıntısı olduğunu kabul etmesi gerekiyor. adam çıktı toplantıda köstebek mi? ne var bunda dedi. ya bugün köstebek konusunda buraya yazamadığım çok daha vahim iddialar var. sen çıkıp ne var bunda dersen alttaki 3 kuruşa çalışan personelin 2 kuruş para için neler sızdırır dışarı. bunun da mı hesabını yapmıyorsun.

  tekrar ediyorum. 1. dünya savaşı nasıl avusturya-macaristan veliahtı franz ferdinand ve karısının bir sırp milliyetçisi tarafından öldürülmesi nedeniyle çıkmadıysa bu kriz de arda yüzünden çıkmadı. arda gözüken sebep.
 • 3353
  galatasaray başkanı şahıs maalesef hocaya verdiği tepkiyi ne tff ye ne mhk ya vermiştir. burada bir çok defa bu şahsın ft ile arasının iyi olmadığını, ft'nin seçimlerde ozan korkut'u desteklediğini söyledim. olay sadece arda transferi değil.
  başkan şahıs, başkanlığı kaybetmiştir 24 ocak 2020 itibariyle.. en kısa sürede eski başkan sıfatını alma dileğiyle...

  edit: kimse ile polemiğe girmek için yazmadım. kimseye bu konu hakkında mesaj atmıyorum. herkes istediğine inanmakta özgür.
 • 3354
  seçildikten sonra ilk dönemindeki transfer kabızlığı harici ; duruşuyla , açıklamalarıyla galatasaray markasını iyi temsil ettiğini düşünüyorum. mali olarak rakiplerimizin transfer yapamama halini gördüğümüzde ekonomiden anlamasam da işlerin bizim açımızdan fena gitmediğini düşünüyorum ama kulubü iki yıl şampiyon yaparak gelirleri arttıran teknik ekibinde hakkını yememek lazım bu konuda.

  hakkımızın yendiği durumlardaki tepkileri ise gayet yeterli gerek geçen sene kulupler birliği açıklamalarına verilen tepki , var konusunda uğradığımız haksızlıkların dile getirilmesi benim için yeterli düzeydeydi. tff yönetiminin durumunu düşünürsek var kayıtlarının açıklan(a)mayacağı gayet belliydi yeterli kamuoyu oluşturulmuştu o günkü tepkilerle. son günlerde bize saran suyun karşı tarafının başkanına ise tepkisini kahkahalarla izlemiştim.kulübü camiayı ezdirmiyor anında tepki veriyor.

  hoca ile olan geriliminin sadece arda konusu ile sınırlı olmadığını düşünüyorum.arda taşların dökülmesine sebep oldu sadece umarım diyalog yolları kapanmamıştır ama öyle görünmüyor. kaos bizim göbek adımız ama başkan-hoca geriliminin sonucunu geçmişte skandal 2-3 sezon ile ödemiştik , kulüpte olan ikilik kimseye yaramaz.
 • 3355
  öncelikle belki de en son yazacağımı şimdi yazayım, sadece 1 sene önceye dönersek ve sözlükte hakkında ne yazılmış diye bakarsak, %95 istifaya çağrıldığı göreceğiz. bunun sebebini hepimiz biliyoruz. size sadece şunu soruyorum, geçen sene fatih hoca tam bu zamanlarda, iyi niyetle çalışıyorlar güzel şeyler olacak yerine, bana 6 ay forvet almadılar üstüne üstlük istediğim oyunculara teşekkür edip geldiler, ayın sonu geldi, komşudaki adamı yazın satarız diye önüme sürdüler ve takımın alt yapı oyuncusunu sattılar, bu şartlarda yapamıyorum istifa ediyorum deseydi ne olurdu? sadece biraz düşünün bu yazdığımı.

  ayrıca bir konu daha var. burada sıkça dile getiriliyor. mustafa cengiz bey, fatih terim'e ilk defa karşılık vermedi. daha önceleri çok daha fazlasını yaptı fakat koltuğunu korumak için geri adım attı.

  1. piknikte fallafoş olursak bırakır gidersin sözü. bu sözü kime söylediği belli.
  2. 2 forvet transferi yapacağız deyip sezona biz de sinan gümüş var forvet diyerek girmek.
  3. hocanın ikna ettiği ozan'ı satmak. hoca ozan'ı ikna etmese en fazla 7,5'a satabilecekleri oyuncuyu, satmasalar ve bu sene kalsa muhtemelen çok daha fazlasına satacakları oyuncuyu hocaya rağmen satmak ve çok iyi bir iş yapmış gibi anlatmak.
  4. hocanın sürekli floryada olan floryada kalır sözüne rağmen olan biten her şeyi anında gazetecilere uçurdular. 2 sene öncesine kadar sesi soluğu çıkmayan süleyman rodop'u takımın basın sözcüsü ilan ettiler.
  5. ali koç ve tff sürekli hocasına saldırırken hiç bir şekilde takıma ve hocaya sahip çıkmadılar. hasan kartal gibi bir magandaya bile tepki gösteremediler. hoca ceza aldı, cezaya da tepki göstermediler. yaptıkları tek şey hocaya iftira atan gazetelere demeç vermek oldu.
  6. var ile alakalı ve limit artırımı hakkında laf olsun diye sözler ettiler. ne bir şikayet ne de bir dolu dolu açıklama yaptılar.

  bu konuşmaların hiç birinde hoca başkanın aleyhine bir şey söylemedi. zaten söyleseydi başkan kalamazdı yerinde. en son arda olayında yapılan yanlış tutum, ki bu arda'nın transferi değil, basına direkt gitmesi, bardağın son damlası oldu. üstüne üstlük mustafa cengiz hala taraftara oynamak için konuyu sürekli arda üzerinden döndürdü.

  maddi durumlarda da şunu bakmak lazım. yaptığı iyi işler kesinlikle var. bunlara kimse bir şey demiyor. fakat şunu da es geçmemek lazım. mali raporlarda hangi takım şampiyonlar liginde oynadıysa o takım finansal olarak artı rakamlar gösterdi. şuan takımın mali durumunun düzelmesinde en büyük etkenlerden biri de bu. ayrıca kendileri şampiyon olan takıma trabzonspor kadar sponsorluk bulabildiler.

  başkanın dün en son söylediği şu kadar transfer yaptık ama hala sivasspor'un 10 puan gerisindeyiz sözü. sayın başkan futbolu, konsol oyunu zannediyor galiba. galatasarayın 2019-2020 sezonunda oynadığı ilk maç ile ilk devrenin sonunda oynadığı maçın ilk 11'lerine bakarsak sadece 4-5 oyuncunun aynı olduğunu görürüz. bunlardan lemina-taylan-falcao zaten 4. haftada transfer edildi. lemina 2020 yılında tam olarak hazır hale geldi. burada çokça yazdım, hoca da çok fazla hata yaptı, çok fazla yanlışlar yaptı fakat real ve parisli bir gruba takımı hem taktiksel hem de psikolojik hazırlayıp, ardından lig için aynı şeyi yapmak da kolay değil. özellikle kamp yememiş oyunculara. tekrar ediyorum, buralarda fatih hoca hata yapmıştır fakat burada son söz söyleyecek kişi başkandır. başkan taraftar gibi düşünemez.

  son söz olarak şunu söylemek istiyorum. galatasaray başkan kulübü değildir. galatasaray başkan'ın patron olduğu bir kulüp değildir. başkan kulüpleri görmek isteyenler fenerbahçe ve beşiktaş'a bakabilir. nasıl fatih terim'in sorumlulukları varsa başkanın da vardır. yani kendi firmasında ki patron örneği doğru ve şık değildir.
 • 3356
  galatasaray tarihinin en çok saldırılan başkanı. dört bir koldan kuşatma altında ama oldukça akıllı hareket ederek konumunu koruyor. dursun bile bu kadar saldırıya uğramadı çünkü arkasında liseciler vardı. bizi iflasın eşiğine getirmesine rağmen o ibra edildi ama mustafa cengiz ibra edilmedi.

  dört koldan saldırı altında evet. bunların ilki ve en tehlikelisi liseciler. başkanı bir an önce devirmek için her yolu deniyorlar. en ufak bir problemde cengiz’e saldırıyorlar. sözlükte bile elemanları var. bugün kendi kulüplerinin menfaatlerini korumak için cengiz ve ali koç karşı karşıya gelse ali koç’u desteklerler. abartmıyorum galatasaray şampiyon olmasın da cengiz koltuğu bıraksın diye çırpınanları bile vardır.

  federasyon ve medya tarafından saldırı altında evet. en ufak bir şeyde hemen cezayı kesiyor veya haber yapıyorlar. fatih terim’i göndermiyor diye zaten ateş üstünde. lemina olayında cengiz’e demediğini bırakmadı malum medya.

  fatih terim cephesi: fatih terim başkanın otoritesini sarsacak tonla şey yaptı ve yapmaya devam ediyor. ama bilmiyor ki liseci bir başkan geldiğinde ilk fırsatta kendisini göndereceğini. hoca başkana gerçekten ayıp ediyor. şampiyonluk kutlamasında cengiz terim’e 5 yıllık sözleşmeyi imzalatırken ne kadar da heyecanlıydı. ama boşverin. hocanın gözünde hastaneyi silahla basan arda, başkandan daha önemli.

  17 kulüp cephesi var bir de. bunları en sona yazdım ki gözümüzdeki değerleri anlaşılsın. efendim bunlar mustafa cengiz başkanlığındaki galatasaray’a karşı bildiri mi yayınlamadılar, yöneticisine şeref tribününde yumruk mu atmadılar, kendi aralarında reklam anlaşmaları yoluyla al gülüm ver gülüm transfer mi yapmadılar?

  sözün özü başkan galatasaray için çok önemlidir. onun otoritesini kendi teknik direktörü sarsarsa 17 kulüp, federasyon, medya, liseciler neler yapmaz? arda olayında mustafa cengiz sonuna kadar haklıdır.
 • 3357
  çok üzülüyorum fakat muhtemelen kendi kendisini bitirmekte. liselilerin bu kaos ortamından kendisinin sürdürülebilirliğine izin vereceğini sanmıyorum.

  bir an önce ne yapıp edip hocayı karşısına almaktan vazgeçip huzuru sağlamalı. bakmayın burada galatasaray teknik direktörü başkana laf edemez falan diye afaki cümlelere, biri kulübün 45 senelik efsanesi, diğeri liselilerin zaten tökezlemesi için avuçlarını ovuşturduğu iki senelik başkan. bunun üstüne bir de hocanın takımın başında kalma kararı olunca, şu an hocayı kovsa da, hocayla sürtüşmeye devam etse de kendi başkanlığı ve günün sonunda galatasaray için çok hayırlı olmayacak.

  umuyorum bir an önce camia içi huzuru sağlayacak adımlar atar, çünkü fatih terim galatasaray için ne kadar şans ise, kendisi de o kadar şanstır.