• 3242
  kendisini ünal aysal zannediyor ama değil.

  ünal aysal döneminde bir kere terim neredeyse kimi istediyse transfer edildi. bu konuda kimse ünal aysal’a laf edemez. mustafa cengiz takıma forvet alamadı ya, ne çabuk unuttunuz?

  ünal aysal geldiğinde dibe vuran bir galatasaray vardı. hem de her konuda. ama hiç fakir/düşkün edebiyatı yapmadan kulübü ayağa kaldırdı. mustafa cengiz geldiğinde galatasaray 2011’deki gibi kötü bir döneminde değildi. kadrosunda çok değerli oyuncular vardı.

  geçen yılki ara transfer döneminde ozan satılmasa diagne’yi de alamayacaklardı. yatıp kalkıp ozan’ı dünya futboluna kazandıran fatih terim’e dua etsin. pato ile görüşüp, alan ile görüşüp ne rezillikler yaşandı ben hatırlıyorum. çok ileriye gitmeyin ya. daha yazın falcao transferinde mustafa cengiz’in bir yöneticisi basına fotoğraf sızdırdı. inanılır gibi değil.

  basındaki kalemler üzerinden 8 şampiyonluğu bulunan teknik direktöre ayar vermek.

  yakışmadı mustafa cengiz.
 • 3243
  eski futbolcu şimdilerin magandası bir şahsın galatasarayın değerlerine sahip çıkarak takıma gelmesine karşı çıkmıştır. keşke o koca kafayı takıma getirip 2m euro da senelik maaş verseydin ne de olsa evlattır kucak açmak lazımdır top oynamayı unutmuş olsa da farketmez. o yüzden yakışmadı mustafa cengiz.
 • 3244
  mustafa cengiz başkanlığında ffp kısıtlamaları olduğu halde seri, lemina, nzonzi, falcao, andone, babel, emre akbaba, diagne, mitroglou marcao, luyindama, emre mor, onyekuru, nagatomo gibi oyuncuları alındı ama her türlü düzenbazlığı yapan arda turan alınmadı diye bir güzel satılıyor, kurtlar sofrasına atılıyor.

  hayat cidden acımasız.
 • 3245
  galatasaray spor kulübü'nün faruk süren dönemi sonrasındaki en başarılı başkanı.

  kanal kanal gezip hüngür hüngür ağlayarak sms ile para dilenen, kendi bankasıyla anlaşmalar yapıp düzlüğe çıkmaya çalışan yalı çakallarının olduğu yerde kulübü kâra geçirmiştir.

  dursun özbek yüzünden uefa'dan men yememize kesin gözüyle bakılan yerde, aylarca uğraşarak takımımızı şampiyonlar ligi'ne götürmüştür.
 • 3247
  kendisini aysal felan sanmayan başkan. aysal'ın aksine ego sahibi biri değildir kendisi. fatih hoca'ı da kesinlikle yanında ister. hocanın kendilerini defalarca taraftarın önüne atmasına rağmen hocayı sonuna kadar savunmuş, alttan alan taraf olmuştur. bugün tartışsınlar galatasaray'a zarar gelmemesi için kendisi istifa eder, öyle bir adamdır. hoca da bir arda için bu kadar kendilerine destek veren yönetimle tartışmaya girmemeli.
 • 3249
  efendi, kişilikli ve işini iyi yapan adamdır.

  galatasaray'ın menfaatlerini düşünür, arda turan gibi ölü yatırımlara parasını gömmeyecek kadar da usta bir ticaret insanıdır.

  fatih terim arda için arkasına ultraslan desteğini alıyorsa, yönetimin gündemimizde yok demesine rağmen her maç sonu toplantısında arda güzellemesi yapıyorsa, mustafa başkanım da süleyman rodop desteğini alabilir, kıssasa kıssas.

  arkandayız başkanım.
 • 3250
  egosu olmayan bir hocayla çalışmak istiyorsa rizespordan ismail kartal’ı takımın başına getirebilir.

  büyük hocaların kaprisleri olur. egoları olur. bu dünyanın her yerinde böyledir. zira fatih terim’i fatih terim yapan bu egosudur. tüm kariyeri boyunca böyleydi ve bundan sonra da böyle olacağını mustafa cengiz’in ve sizlerin biliyor olması lazım.

  terim ağır taştır.
 • 3251
  malum takımın başkanı, şike soruşturması zamanları, yöneticiyken cas davası için 'namus davamız' demiş, ancak malum takım kısa süre sonra namuslarını, pardon davalarını yerde bırakmıştı.

  yine malum takımın eski başkanı, bir kez bile yerine getiremediği 'ligden çekiliriz, yayın anlaşmasından çekiliriz' tehditleri ederdi canı sıkılınca. başkanımız ünal aysal ise, basketbol fenerasyonuna, basketbol federasyonu olun demiş, onlar "bizim kanımız, ahlakımız, namusumuz(!) mecbur kılıyor, biz fenerasyonuz" demişlerdi. başkanımız ise final serisi son maçına takımımızın çıkmayacağını söylemiş, "asalet mecbur kılar" hükmünü vermiş, sözünün de eri olmuştu.

  yani galatasaray spor kulübü başkanının sözü, başkalarının sözleri gibi yerlerde kalmaz. müzesinde "yarım kupa" olan galatasaray spor kulübünün namusu, o "yarım kupa"ya sebep olanların namusuna da benzemez.

  bugün galatasaray spor kulübü başkanı mustafa cengiz. ne mutlu biz taraftarlara ki, bu zor zamanlarda galatasaray'ın 1 lirası için bile gecesini gündüzüne katan, en küçük bir adaletsizlikte sözünü esirgemeyip, gerekeni yapan bir başkanımız var. ve başkanımız mustafa cengiz, yani "bir his takımı" olan galatasaray spor kulübünün başkanı, arda turan denen sevimsiz için, 'gelemez, gelmeyecek de' hükmünü verdi. şahsen ne kadar teşekkür etsem azdır başkanım, varolun.

  fatih terim ise, (hani her fırsatta ''aslolan galatasaray'dır'' deyip, kibir dağının zirvesinde zaman zaman aslolanı karıştıran fatih terim) galatasaray spor kulübü başkanının sözünü, hükmünü sınıyor. hem de arda turan için!!! ne söylesem az kalır.

  bir kez daha yinelemek gerek: mustafa cengiz, galatasaray spor kulübü başkanıdır.
 • 3256
  eğer ki kimseye sormadan, danışmadan bir ay önce arda turan’ı transfer etseydi maksimum transferden itibaren geçen üç günde istifa ettirilir, insan içine çıkamayacak hale getirilirdi.

  ama fatih terim isteyip mustafa cengiz getirmeyince başkan tü kaka oluyor. yok öyle yağma. sen bir aydır her yerde arda arda arda diye başımızın etini ye yok burada futbolu bıraksınmış yok evlatmış diye, sonra da yönetim bunun haberini kimseye sızdıramasın.

  nedir bu? ben ayrılmayım, beni göndersinler ki ileride ilk ihtiyaç halinde muhtaç hissediliyim çabası mı? arda için zor ama muhtemel şampiyonluğu, son zamanların en başarılı yönetimini, taraftarın huzurunu bozuyor hoca. bu savaşta, bu bir savaşsa eğer, sonuna kadar başkanın yanındayım. zira hocanın yanında olmak için at gözlüğüyle gündem takip ediyor, fatih terim’i galatasaray’dan daha çok seviyor olmak gerekiyor.
 • 3257
  uzun zamandır galatasaray'a gelmiş en güzel başkandır. biatçılar adamı eleştirmeye başlamış hemen.

  arda sürecini iyi yönetemeyen birisi varsa o da terim'dir. medyaya çıkıp net bir şey bile söylemeden sürekli polemik malzemesi verdi. yok arda ile benim ilişkim saha dışında farklı saha içinde farklıdır diyor. ne demek bu? anlamsız cümlelerle medyayı arda ismine alıştırıyor. sonra da yönetimden böyle bir talebim olmadı diyor. yahu arda'yı istiyor musun istemiyor musun?

  sonra yönetim, aramızda arda konusu geçmedi gündemde yok diyince yine atarlanıp ben olsam böyle söylemezdim diyor. ama arda'yı istiyorum diyemiyor bi türlü niyeyse. sonra bugün çıkmış arda üzerinden yönetimi eleştiriyor. neymiş haberi medyaya vermişler. yahu ne yapacaklardı? gizli saklı bir yıldızı getirmeye çalışıyorsun da medyaya çıkarsa başka takımlar talip olur diye mi gizliyorsun? arda işte, 1 aydır gündemde. hepimiz biliyoruz.

  yönetimle konuşmuşsunuz, başkan da sağolsun duruşunu bozmamış, almıyoruz demiş. tamam demişsin sen de, istifa etmediğine göre. ee napalım, arda'yı transfer etmeyeceğiz diye bütün medyayı toplayıp basın toplantısı mı yapalım? konuşmuşsunuz bitmiş işte. yok köstebekmiş, yok süreç iyi yönetilememiş. hadi abi ya. sene başından beri istediğin bütün transfer yapıldı, takım aylardır top oynamıyor, yönetim bir kez ağzını açıp bu nasıl futbol demedi? trabzon, fener ya da başka bir takımda olsa şimdiye soyunma odasını basmıştı başkan. uçağa almayıp otobüsle götürürdü takımı. adamların sana hayır dediği tek konu arda(ozan kabak var bir de ama o ayrı bir tartışma konusu).. sene başında "benim arda diye bir gündemim yok, başka soruya geçelim" diyen adam şimdi yönetim arda'yı almıyor diye medyadan atar gider yapıyor.. hey allahım!
 • 3259
  alp yalman'dan sonra gelenler içinde kulübü ekonomik olarak en iyi yöneten başkandır.
  banka faizleri hariç kulübe tek kuruş zarar ettirmedi.
  ek olarak, duruş ve idarecilik anlamında da çok iyi bir performans gösteriyor.
  sırf ft ilişki anlamında istedi diye, bitik arda turan'ın dönüşüne set çekmesi bile başlı başına çok önemli bir artı.
  galatasaray futbol takımı bakım evi mi, huzur evi mi?
 • 3260
  biz de sanıyoruz ki “adi suçtan sabıkalı, futbolcu emeklisi, ticaret erbabı 33 yaşındaki arda turan’ı” aldırmayıp direndiği için kahraman ilan edilmiştir.
  ama o da nesi terimspor’luların “aslolan fatih terim’in egosudur” mottosu gereği darağacına çıkarılmış.
  pes vallahi, ne diyim.
 • 3261
  ben kendisinin yerinde olsam;
  -hocamızla bir fikir ayrılığı yaşadığımız doğru, bir toplantı yaptık ve kararımızı teknik heyete bildirdik, ardından kulübümüze yakın, doğru haber yapmayı, verdiğimiz bilgileri en düzgün şekilde kamuoyuyla paylaşmayı ilke edinmiş gazeteci arkadaşlarımızla paylaştık, bu bilginin kamuoyuyla nasıl paylaşılacağının bir önemi yoktur. arda turan konusunda son kararımız budur. bizim üzüldüğümüz; kazandığımız bir maçtan, atladığımız bir turdan sonra herkesin önünde konuşulanlar. hocamızdan şu konuda özür diliyoruz. son toplantımızda arda turan ile ilgili nihai kararı verdiğimizi ve artık bu konunun kapandığını kendisine iyi anlatamamışız. bundan sonrası için de bu tip kararları basın sözcümüz aracılığıyla bildireceğiz. hocamızın böyle bir duyarlılığı olduğunu kestirememişiz. tabi bizim de üzüldüğümüz şeyler oldu ama biz başkanlık makamı olarak affetmeyi biliyoruz. teknik ekibimize ve futbolcularımıza sezonun kalanında başarılar diliyorum. fikir ayrılıkları her kurumda olması gereken şeyler. işin doğasına uygun bir durum. bunun bir yol ayrımı yaratıp yaratmayacağı karar alıcılar karşısında uygulayıcıların kendi tasarrufundadır. hocamız bizi nerede bulacağını çok iyi biliyor. kolay gelsin arkadaşlar.

  derim. sonrasında istifa ediyorsa eder. çalışmayıp savsaklarsa zaten galatasaray taraftarı bunu anlayacak kapasitededir. öyle midir? bilmiyorum ama öyle olsun istiyorum. istifa da ederse tuğberk tanrıvermiş ismini düşünmesini isterdim.
 • 3262
  yanlışı arda'yı istememek değil, birilerine sürekli haber uçurmak olan başkanımız.

  fatih hoca, mustafa cengiz'e arda'yı istemiyorlar diye kızmıyor... her şeyi birilerine uçuruyorlar diye kızıyor yahu. kulübün bir özeli olur. yönetim kurulu toplantısında ne konuşuluyorsa hop 5 dakika sonra süleyman rodop yazıyor. bunun savunulacak yanı yok.

  ucuz işlere kalkışan galatasaray başkanı.
 • 3263
  fatih terim ile arasında geçen mevzu, arda turan özelinde yorumlanamayacak galatasaray başkanı. fatih terim (bkz: 23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı) sonrası basın toplantısında ne dedi önce ona bir bakmak lazım. kabaca şunları söyledi; "arda konusunda ben hep aynı yerdeyim, gelmesini istiyordum hala istiyorum. başkan ve 2 yönetici arkadaşla yaptığımız toplantıda arda'yı istemediklerini söylediler. bu bir fikir ayrılığı mıdır? evet fikir ayrılığıdır. ben sürecin olmayacaksa bile doğru yönetilmesi taraftarıyım dedim ve toplantıdan ayrıldım. daha eve varmadan bir gazeteciye haber uçurulmuş sonra diğer gazetecilere bilgi verilmiş. dedi fatih terim.

  mustafa cengiz başkan her ortamda arda konusunda hoca ile hiç konuşmadık, hocanın da arda gelsin gibi bir talebi yok diye açıklama yapmıyor mu her yerde? fatih terim, kendisi adına yanlış yorum yapılmasına ve bunun basın yoluyla yapılmasına kızmış olamaz mı? adam benim arkamdan iş çevirmeyin demekte haksız mı? benim şahsen kendisini destekleme sebebim hoca ile uyumlu çalıştığını ve hocayı huzurlu bir ortamda çalışmasına olanak sağladığını düşünmemdir. ne 2 sene sportif başarının getirisi ile açıklanan kâr, ne lisecilerle olan savaşı desteğim için sebep değil.

  fatih terim'i bana göre 6 ay, sevdiğim başka arkadaşlarımın söylemiyle 1,5 sene (onlar falcao transferinin de hoca talebiyle olmadığını düşünüyorlar) forvetsiz bırakan, hocanın haftalarca ceza almasına sebep olacak ortamı hazırlayan, kulübün hakkını tam manasıyla savunamadıkları için hocayı kısır bir kavganın içine atan ve uzun süre yalnız bırakan yönetimi başka türlü destekleyemem çünkü.

  bu arada arda turan'ı ben de zerre istemiyorum ve istememe konusunda başkana katılıyorum. fakat ben bunun hocanın arkasından dolaşarak ve hocanın da talebi buymuş gibi lanse edilmesine karşıyım. çık televizyona galatasaray başkanına yakışır şekide; "arkadaşlar fatih terim hocam arda'yı istedi - istiyor ama bu konuda bizim yönetim olarak çekincelerimiz var. arda bizim camiamızdan çıkan bir kardeşimizdir. bize para kazandırarak giden bu kardeşimiz ile ilerleyen zamanlarda elbette öyle veya böyle bir şekilde yolumuz kesişecektir ama şu süreçte futbolcu olarak kendisi ile yönetim kurulu kararı ile ilgilenmiyoruz. kalan futbol hayatında başarılar diliyorum." diye bir açıklama yap ve süreci sonlandır. bunu yapmak bu kadar zor mu allah aşkına?
 • 3265
  bugüne kadar başkanların karşısında hep terim'i tuttum. ama bu sefer mevzu farklı. cengiz terim ne dese elinden geldiğince yaptı. terim'in işine karışmadı. terim'e saygısızlık yapmadı. medyada ali koç ve türevlerine en cevvalinden cevaplar verdi. terim'e daha sözleşmesi bitmeden sözleşme yeniledi.
  arda konusunda ise cengiz sonuna kadar haklı arkadaş. arda turan denilen arkadaş konusunda yönetici olarak müdahale hakkı var çünkü transfer teknik bir konu olarak gündemde değil ki bunu terim'in kendisi de söylüyor.
  yönetici olarak mustafa cengiz'in de ortamı bozacağını, şirketin (kulubun) itibarını ve huzurunu zedeleyeceğini düşündüğü personeli almama hakkı vardır.
 • 3266
  bugün 17:00'da basın toplantısında arda turan'ın yönetim kurulunca neden istenmediğini açık ve net şekilde açıklaması gereken başkanımız. gerekirse topu bizlere atsın lakin "ben yaptım oldu", "ben istemiyorum" vs. tarzı açıklamalar ne hocaya karşı ne de seyirciye karşı doğru açıklamalar olamaz.

  açıkçası seçildikleri günden bu yana mustafa cengiz ve ekibini hep destekledim, desteklemeye devam edeceğim. ancak yönetimin bu arda konusunda hoca ile mutabık kalamadıkları gibi birbirlerine basın önünde bildiri yarışı ile ayrı fikirlerde olduklarını belirtmeleri büyük hata. hem hoca açısından hem yönetim açısından.

  yönetimin bir diğer hatası da malum medyanın yarısından fazlası fb güdümlü; bu medya mensupları ile sıkı ilişkiler kurup fatih hocanın da sonunda isyan ettiği haber uçurma vakhaları. geçen sene haber uçurulan bu fb medyası erlerinden birinin serdar aziz olayını nerelere getirdiği malumunuz. isimler değişti belki ama yönetimin bu hatası katlanarak devam ediyor maalesef.

  ve diğer yandan hoca ile yönetim bu demeç savaşları ile birilerinin de ekmeğine yağ sürüyor, birileri dünden bu yana zevkten dört köşe olmuştur. malumunuz bildirilere falan gerek yok biz kendi kendimize yaparız...