• 3228
  (bkz: #2846884)

  üstteki entryde yaptığım anketin 1 günlük sonucuna bağlı olarak sözlük ahalisinin büyük bir bölümünün fatih terim karşısında destek durduğu başkanımız. bizde tarafçılık olmasa da fatih terim'in başarısız giden sezon ve arda ısrarından sonra taraftarın başkanın arkasında destek duracağı en azından sözlük genelinde fikir olarak hakim. burada daha çok birisinin arkasında durulmasının gerekmediğini belirtmek gerek. yapılması gereken şu ki fatih hoca'ya sayın başkanımız arkasında olan taraftarın isteklerini net iletmeli. bu ankette çıkan sonucun böyle olmasının sebepleri tabii ki başkanın tahminimce tatmin eden yönetiminin* yanında fatih hocanın da güven kaybetmesi. fatih hocaya birileri taraftarın genel görüşünü iletip hocayı kendine geri getirmesi lazım. hoca en son bize seyirci demişti ama biz yine de armanın arkasındayız. hocanın bu özgüveni bizden kaynaklanıyor diye inanıyordum ancak görülen bu içi boş bir özgüven. farkında olduğunu da sanmıyorum.

  dediğim gibi olması gereken: taraftarın sevdiği güçlü bir başkan ve kulüp efsanesi bir hocanın oturup bu armayı olduğu yere taşıyan en önemli unsur olan taraftarın nabzını iyi yoklayıp karar vermeleri.
 • 3229
  kulubümüzü, siyasetin oyunlarına alet etmemesi gereken başkan.

  arda turan’ ı bize itelemeye çalışan medya, menajer, siyasiler, ultraslan ve hocaya karşı dimdik durması gerekiyor.
  böylece büyük çoğunluk olan biz taraftarları ve zaman zaman kaleyi yıkmaya çalışan, liseci muhaliflerin gönlünü fethedecektir.*

  bu süreçte arkasındayım. sonucu ne olursa olsun, galatasaray başkanı, galatasaray’ ı düşünmek zorundadır.
  arda gelmezse fatih terim istifa edebilir. ancak unutulmamalıdır ki,
  arda’ nın gelmesi, daha büyük kaybettirir.