• 3209
  kendisine saygım büyük. sevabı günahından ağır basar. dursun denen sahsiyetten bizi kurtarması bile yeter. fakat hala baskansa terim sayesinde başkan. terim gittiği an o koltukta 2 ay bile kalamaz. o nedenle terim'e karşı çıkması gibi bir durumun olma şansı yok. efsane başkan, terim'i kovan başkan, taraftarın ayilip bayildigi ünal aysal da terim gittikten sonra herşey daha güzel olacak derken arkasına bile bakmadan kaçıp gitti. terim gitsin diyorsanız, başkanın da gideceğini kabul etmeniz gerek.
 • 3211
  fatih terim‘e yıllık 18 milyon tl maaş ödemekte olan başkandır. çok görünsün diye böyle yazmadım, kap’a böyle bildirilmiş. terim efsanemiz olabilir. fakat an itibariyle parasıyla işini yapan bir teknik direktördür. son sözü ben söylerim diyorsa başkanlığa oynayacak, hocalık yapmayacak. mustafa cengiz’in de o koltukta oturmasının sebebi ne terim’dir ne ultraslan. kişileri galatasaray’dan büyük görmekten vazgeçin artık.

  şu ana kadar işini çok iyi yaptın, umarım karakterinden ödün vermeden inandığın şeyleri yapmaya devam edersin başkanım. galatasaray’da son sözü her zaman başkan söyler. böyle de olmalıdır. bu kulübün bir kültürü var. hocanın her istediği transfer gerçekleşecek diye bir kaide de yok.

  tekrar belirtelim, bu kulübün başkanıdır.
 • 3213
  bir zamanlar kemal kılıçdaroğlu'na "çok dürüst adam" denerek bir övme girişimi vardı.

  ben de "insan zaten dürüst olmalı. halı hazırda standart donanımda olması gereken bir özellikle insan övmek mantıklı değil" diye dolaşırdım.

  oradan mustafa başkana ziplarsam, hali hazırda arda'nın normal şartlar altında kulübümüze gelmemesi gerekir. dolayısıyla da olması gerekenj yaptığı için mustafa başkanı övmek de bana mantıklı gelmiyor.

  olması gerekeni yaptığı için (yani yapacağını ümit ediyoruz) neredeyse göklere çıkartılacak başkanımız.
 • 3216
  arda turan gelecekse burda en günahsız kişinin mustafa başkan olduğuna inanıyorum. konuyla ilgili düşüncelerini ilgilenmiyoruz diye net bir şekilde belirtmesine rağmen hocanın gereksiz ısrar ve tripleri ile karşılaştı ve koskoca galatasaray başkanı olarak bu durumu gündem etmedi ettirmedi de. hocanın ve albayrak'ın isteğini görünce de sanırım onlara ''taraftar istemiyor taraftar uyanın artık'' mesajını verdi. bunun üzerine hoca ''ben isterim ama hep birlikte istememiz lazım'' diyince albayrak'ta ultraslan ile konuşarak hadi siz de istiyoruz deyiverin de elimiz kuvvetlensin dedi. mustafa başkan'da napıyosanız yapın amk başlarım ardanıza diyerek bir köşeye çekildi ve sırf kaos cıkmasın kargaşa daha da büyümesin diye konuyla ilgili susuyor. başkası olsa hocaya bırak bu gereksiz arda ısrarını artık hocam sana stoper olarak kimi alalım belhanda yerine kimi istiyorsun onu söyle der hocanın istifasını vermesini bekleyebilirdi. velhasıl kelam cok kalender adam, galatasaray'ı el üstünde tutan güzel adam.
 • 3218
  arda transferi konusunda gereğinden fazla sorumluluk yükleniyor üzerine.

  bir başkan düşünün; takımın hocasının istediği, en büyük taraftar grubunun alınmasını desteklediği, büyük ihtimalle bedavaya alabileceği bir oyuncuyu veto etmesi isteniyor.

  hiçbir kulüp başkanı için mantıklı değil arda'nın alınmasını veto etmesi. galatasaray değerleri ile ilgili fatih terim'in bakış açısı ortadayken bu konuda ahkam keserek arda'yı almıyoruz demesi terim'i de karşısında alır. terse yatırdığı ultraslan'ı da.

  mustafa cengiz sürekli kendisini ispatlamak zorunda olan bir konumda. fatih terim gibi 40 senelik gs geçmişi olan, efsane statüsünde bir insan değil. terim hoyratça meseleleri ele alabilirken kendisinin öyle bir kredisi yok maalesef.

  ezcümle arda'yı transfer etmekten yana oy kullanması çok olağan duruyor.
 • 3220
  daha da diretip arda’yı kesinlikle almasını dilediğim ancak bunu yapamamasına da kızamadığım başkanımızdır.

  iki kanat bu kadar birbirine ters düşmüşken başkanın kesinlikle almayacağız açıklamasıyla başlayacak olan hayali süreç muhtemelen fatih terim’in istifasıyla sonuçlanırdı. bu senaryodaki olması muhtemel istifanın ardından başkanın çıkıp bir basın toplantısında kimseyi kırmadan etmeden:

  “hocamızla arda turan transferi hakkında anlaşmazlık yaşadık, o’na bu transferin olamayacağını söyledim ancak bu transfer hoca için çok hayati olacak ki kendisi bu şartlar altında göreve devam edemeyeceğini söyledi.”

  açıklamasını yapsa... muhtemelen masaya koyduğu topları ancak vinçle kaldırırdık. büyük başkan.
 • 3221
  son yıllarda katlanarak gelen mali ve idari enkazı kaldırmasına rağmen emanetçi başkan konumundan kurtulamayan nizipli abimiz. iki ezeli rakip batmışken, biz de batmak üzereyken uefa ile başarılı bir müzakere süreci yürüttü yönetim kuruluyla birlikte. ortaya çıkan takvim ve taahütlere de başarısızlık pahasına uydu. ve bugün türkiye'nin en zengin ailelerinden biri olan ezeli rakip başkanı kanal kanal gezip ağlarken 75 milyon tl kar açıklayacak duruma getirdi kulübü.

  buna rağmen ibra edilmedi, mahkemelere verildi. kulübün dört bir yanını sarmış kangrenlere dokunmasına müsade edilmedi. çiftlikten hallice amatör şubelere diş geçirtilmedi. futbolda fatih terim hatta abdürrahim albayrak'ın altında ezdirildi defalarca. tıpkı bugünlerde arda konusunda olduğu gibi...

  yönetiminin iletişim konularındaki beceriksizliğine ek olarak aşırı derecede hakkı yenen bir adamdır. şahsen amatör branşlar konusunda kendisini ve yönetimini çok eleştirdim. bu konularda hala bir gram yol alamadı yönetimi ile birlikte. ama bunun arka planındaki etkisizleştirme, pasifleştirme, hatta saldırmalar gün geçtikçe ortaya daha bir çıkıyor.

  yönetim zaafiyetlerinin aslında dahili bedhahların saldırıları olduğunu gördükçe çok da eleştiremiyor insan.
 • 3222
  arda transferinden bağımsız zaten en çok sevdiğim galatasaray başkanı. arda konusunda da gösterdiği dik duruşla hepimizin gönlünü feth etmiştir. arda’ nın gelişine onay verseydi bile kendisi ve yönetimi hakkında düşüncelerim değişmeyecekti. 6 aylık dönemde 75 milyonluk kâr açıklamış yönetim. daha ne olsun!..
 • 3224
  herkesten cok sahip cikmamiz gereken, adil, durust, seffaf, basarili ve galatasaray'a cok yakisan baskanimiz.

  hatalari oldu mu? evet oldu ama hic biri rezillik diye nitelendirilebilecek, ya da klubu cok zor durumlara sokan hatalar degildi. ki bu hatalari da kabul edip, ders cikartti. gordugum en iyi galatasaray baskani olma yolunda ilerliyor.
 • 3226
  yedi düvele karşı savaşan başkan.

  zengin, yalılarda büyümüş, sınırsız eğitim imkanlarıyla yetişmiş mantıklı bir basın açıklamasına denk gelmediğimiz koça; her açıklamasıyla ders veren; nizipli, mülkiyeli, tırnaklarıyla bulunduğu makamı her hücresine kadar hakeden başkan.

  galatasaray efsanesi, adanalılığından kimi zaman öfke kontrolünü kaybeden, çalışılması idare edilmesi zor büyük hoca terimi; sakinleştiren dizginleyen basınla söz söylem farklılıkları da olsa idare eden başkan.

  lazlığıyla ün yapmış, hararetli, cogu zaman tez canliligindan klube ekstra maliyeti bile olan abdurrahimi kanalize eden enerjisini doğru yönlendiren başkan.

  galatasarayı kast sistemiyle yönetmeye çalışan liseli tayfaya karşı her hamleyi doğru değerlendirip karşı atakla bunları bertaraf eden. hatta bazen cenaze namazında bile kendini bilmez lisecilere ayar veren her türlü entrikaya karşı koyan başkan.