• 2891
  ibne basın tarafından itibarsızlaştırılması için elbirliği ile çalışılan başkan. 11 eylül 2019 tarihli divan toplantısında dursun tarafından atılan çamurlara cevap vermesi bile "galatasaray başkanlarına yakışmadı" seviyesinde eleştiriliyor. götü yiyip ali koç, aziz yıldırım kavgalarına söz söyleyemeyen angutlar mevzu galatasaray olduğunda küçük enişte misali atılıyorlar.

  alayınızın 6222.
 • 2892
  henüz mücadele ettiği bir sezonda şampiyonluk kaybetmemiş, mali olarak fena işler yapmayan yönetim. sanırım bazı arkadaşlar bir yandan da manchester city'yi tuttuğu için yönetimini vasat veya kötü buluyor.

  eleştirebileceğim tek noktada hocayla birlikte eleştireyim, kadro kalitesini yüksek tutmak için çok fazla kiralık futbolcu alıyoruz. bunu yapıyorsak en azından sol beke bir genç koyabilmemiz lazımdı. parlatalım, faydalanalım veya satalım ki bu kiralıklar ayrıldığında yerine koymamız gereken beş değil dört şey olsun.
 • 2895
  (bkz: #2763737)

  hey yavrum hey yine döktürmüş başkanım.

  şu adamı yumuşak kalıyor diye eleştirenleri ciddiye almıyorum. kelime haznesi çok geniş, bilgili ve kültürlü. sakin sakin lafı gediğine koymak varken adam niye asarım keserim diye konuşsun? yanlış rağbet görüyor diye doğrudan vazgeçmek mi lazım?
  böyle devam lütfen başkanım. her konuşmanızda, bir galatasaraylı olarak gurur duyuyorum sizinle.
 • 2896
  genç arkadaşlarımın ve kimi galatasaraylı arkadaşların kendisinin yumuşak cevaplar vermesi ile ilgili sıkıntıları olması çok normal. ben de aynı şekildeyim açıkçası ama müşteri hizmetleri deneyimim olduğu için şunu söyleyebilirim, kendisi sakin konuşarak haklıyken haksız konuma düşmek istememektedir ki bence de doğru yapmaktadır.

  ileride efendice konuştuk ama federasyon anlamadı diyip çizgisini sertleştirecektir. hepimizin gözden kaçırdığı bir durum var. kendisi geçen sene 100 gün hak mahrumiyeti cezası aldı hani bu silah sıkanmak isteyenlerin 11 gün aldığından.

  yeni bir tff olduğu için kendilerine önce uyarı yapıyor, daha sonra tüm camiayı arkasına alarak gerekli tondan konuşacaktır diye düşünüyorum.

  ayrıca iç muhalefette bulunan kokuşmuş liseci zihniyetin çıkıp bakın bu adam barzo bize yakışmıyor diyecekleri de aşikar. bu da başka bir neden olabilir diyorum ama kendisi zaten mülkiye kültüründen gelen bir insan.

  son olarak fatih altaylı'nın güzel bir tespiti var. karşı yakadaki vizyonerin baya baya algı çalışmaları var bu konuda önemli bir adım attığı aşikar. düşük profilli rakip taraftarların şaibeli şampiyonluk diyerek kendilerini tatmin etmesi bu sebepten, bu konuyla da alakalı konuşmuş bugün. umarım profesyonel bir şekilde buna önlem alıyorlardır.
 • 2897
  günde sadece 4 saat uyku
  dört bir yanın hain dolu
  yorgun, bitkin ama pes etmeyen bir beden
  hakkını ödeyemeyiz başkan
  yoruldun biliyoruz ama
  bu dava sensiz olmaz başkan

  diyerek kendisine seslendiğim başkanımız :(

  gerçekten çok çalışıyor. dün divan kurulunda boş konuşanlara laf anlatmaya çalışırken bugün yeni bir sponsorluk anlaşması imzaliyor. forma tedariğinin zor olmasının sebebi önceki yönetimlerden kalan borç olduğunu söylüyor laf arasında ama aslında çok büyük bir olay.

  liseciler bir yandan, düşman kulüpler bir yandan, fedarasyon bir yandan, benim de içinde bulunduğum * yangıncı tayfa bir yandan gerçekten büyük özveri ve uğraş isteyen bir sorumluluğun içerisinde.

  bazı beceriksizlikleri olduysa da kendisinin iyi niyetli olduğuna daima inandım. umarım bu çalışkanlık ve özverinin karşılığını başarı ile alır nankörlük ile değil.
 • 2901
  son dönemlerdeki açıklamları ile mutlu eden başkanımızdır. kendisinden ricam fatih hocamız yerine kendisinin bu tarz açıklamalar yapmaya devam etmesidir. zaten hocamıza ceza vermek için tetikte bekliyorlar. onlara bu fırsatı vermeyelim, gerekli açıklamalar yönetim kanadından gelsin, hocamızın da yıpranmasını engellemiş olalım. bunun dışında zaten mali ve idari yönden bence gayet güzel gidiyorlar. daha iyi olabilir mi? her zaman olabilir. sonuna kadar kendisini ve yönetimini desteklemeye devam ederek bizi daha yukarı taşımalarını umuyorum.
 • 2902
  dursun özbek döneminde yaşanan mutsuzluklar,başarısızlıklar ve rezillikler sonrası kendileri için prim yapmaya çalışan liseli grup dışında ortaya çıkan ve elini taşın altına koyabilmiş tek kişidir. yıllarca her platformda aday olacağını belirtip galatasaray markası ile isminin reklamını yapan kişilere karşı gerçekten galatasaray'ın menfaatini düşünen şeffaf bir yönetim anlayışı ile göreve gelmiştir.
  kendisi ve yönetimi göreve geldikten sonra eskiden konuşulan lüzumsuz harcamalar ve düzensiz ekonomik faaliyetler son bulmuş yüksek bir borca karşı galatasaray'ı avrupa mahkemelerinde savunarak ceza almamıza engel olmuşlar ve taraftarı tekrar kulübe döndürmüşlerdir. amaçlarının gerçekten bizlerin yani galatasaray'ı menfaatsizce seven taraftarların haklarını savunmak ve bizler gibi başı dik yürüyen bir galatasaray yaratmak olduğuna inanıyorum.
  eksikleri, yanlışları elbette vardır. özellikle takımı 2018-2019 sezonuna gomis'in gidişi sonrası forvetsiz başlatmaları ve sert açıklamalar yapmaları gereken yerlerde yumuşak kalmaları bu eksiklerinin başında gelmektedir. ancak; kendisi ve yönetimi bizlere harcamaların gerçekten galatasaray için yapıldığını ve boşa gitmediğini göstermiştir. hiçbir şüphe ve şaibeye sebep vermeden transferler yapmakta, kulübün ihtiyaçlarına yönelik hamleler yapmaktadırlar. forvet transferi eksikliği bize geçen sezon görece kolay bir şampiyonlar ligi grubundan çıkamamaya mal olmuş olsalar da bu sezon yaptıkları transferlerle kendilerini bu konuda affettireceklerini düşünüyorum.
  bu kadar iyi niyetli ve galatasaray için elinden geleni yapan bir yönetimi kendileri gittikten sonra uzun yıllar daha bulabileceğimizi sanmıyorum. bu sebeple, özellikle üzerimize her türlü merci ve güç ile gelinmeye çalışılan şu günlerde kendilerine destek olmalı ve başka bir galatasaray olmadığını unutmamalıyız.
 • 2903
  rahmetli süleyman seba gibi parası ile değil devlet adamlığı karizması ile kulüp yöneten efsane başkan olma yolunda ilerleyen perfect şahsiyettir. daha iyisi gelene kadar en iyi baskan mustafa cengizdir. beğenmeyenlerin kaşıntısı var sanırım, onlara dursun aydın özbek verelim.

  --- alıntı ---
  papağan

  kazım papağan almaya karar verir. beğendiği papağanı almak için dükkan sahibi ile anlaşırken dükkan sahibi,

  � beğendiğiniz papağanın ağzı biraz bozuktur tavsiye etmem der.
  kazım yine de papağan hoşuna gittiği için alır onu. evet getirdiği papağanın ağzından çıkan ilk laf,

  � kazım dötünü tikeyim olur.
  gel zaman git zaman papağan bu lafı ağzından düşürmez. hemen papağanı aldığı yere gider çaresini papağanı aldığı adama sorar. aldığı tavsiyede papağanın kafesi üzerine örtü örtülüp 60 gün açılmamasıdır. o zaman düzeleceğini söylerler. aradan bir hafta geçer örtülü papağandan ses çıkmaz. 2 hafta üç hafta derken 59. gün dayanamayan kazım papağanın öldüğünü düşünüp örtüyü aralayıp papağana bakmak ister. örtüyü araladığında papağanla göz göze gelir. ve papağan derki;

  � ne o kazım dötün mü kaşındı

  --- alıntı ---
 • 2907
  5 eylül 2019 mustafa cengiz basın toplantısı sonrasındaki tutumunu beğendiğim, desteklediğim başkanımız. öyle "aman ses etmeyelim, zaten bize takıklar ellerine koz vermeyelim, cımhırbışkınımız kızmısın" diyerek bir yere varamayız. içerideki ve dışarıdaki düşmanlar aslanın ağzındaki ekmeğin öyle ensesine vurmakla alınamayacağını görsünler. kavgaysa kavga, savaşsa savaş ulan! topunuzla tüfeğinizle, adaletsiz hukuk kurullarınızla gelin!

  ---
  dadaloğlum yarın kavga kurulur
  öter tüfek davlumbazlar vurulur
  nice koç yiğitler yere serilir
  ölen ölür kalan sağlar bizimdir
  ---