• 2612
  22. şampiyonlukla birlikte artık daha güçlü ve kararlı şekilde görevini yapacaktır. hem mali açıdan rahatladık, hem de malum kesimin yeniden yönetimi ele geçirmesinin önü büyük ölçüde tıkandı. zaman zaman eleştirsek de şampiyonluk için o da çok çalıştı. tebrikler başkan. umarım seneye basketbol ve diğer branşlarda da başarılara tanık olacağımız imkanlar sağlanır.
 • 2613
  22 şampiyonluk ile kazandığımız ivmenin devam edebilmesi için kesinlikle kulüpte başkan olarak kalmaya devam etmesi gerekiyor. aksi taktir de yine akbabalar çöreklenecektir, önceki dönemlerde bunu hep gördük yaşadık, artık yaşansın istemiyorum. yeni bir seçim ile kadrosunu daha da güçlendirebilir ama kesinlikle başkan kendisi olmalıdır.
 • 2614
  bir başkan’ın yapması gereken her şeyi yaptığı için başarılı olmuş ve şimdiden galatasaray’ın efsane başkanları arasına girmiş kişi.

  alışılagelmiş başkanlar gibi bütün başarıyı kendine yazmaması, teknik direktörünü rahat bırakması, kulübün sadece işleyişi ile ilgilenmesi, güzel bir ekip kurması futbolcuların ve teknik ekipin rahat çalışmalarını sağlaması takdir edilesidir.

  (bkz: 358aa)
 • 2617
  yaklaşan seçimde tekrar seçilerek iade-i itibarının sağlanacağına inandığım başkan. ben hayatımda ilk defa bir galatasaray başkanlık seçiminde gstv'de oylar sayılırken kafamı televizyona sokup hangisi sarı, hangisi kırmızı diye sayarak hangi adayın önde olduğunu spikerden önce hesapladım. çünkü mevcut yönetim bizim aklımızla dalga geçiyo, bizi dinlemiyodu. dursun özbek'in taraftarla kulüp arasına ördüğü duvarı mustafa cengiz yıktı. konuşmalarına dikkat edin, sosyal medyayı takip eden, taraftarın sesine kulak veren, onları ciddiye alan bir başkan. yaz transfer sezonunu kötü geçirmiş olabilir, olsun. canı sağolsun ki zaten ara dönemde bunu telafi etti. sportif ve finansal olarak nefes aldırdı. biz kendisinden çok memnunuz ve ibra etmeyenlere de öfke doluyuz. bizim mutluluğumuzu bozmayın, başkanımızı seviyoruz.
 • 2627
  seçim kararı almasına gerek yok, transfer dönemini verimli kullanıp rakiplerle aramızı açma fırsatını tepip seçim kararı alırsa çok yanlış yapar. olan yaz transfer dönemine olur ki gördünüz alamadığımız bir forvet başımıza neler açtı. çekirge her zaman zıplamayabilir. sene başından beri forvetimiz olsaydı şampiyonlar ligi'nde gruplardan çıkar üstüne nisan ayında şampiyon olurduk.
 • 2629
  büyük başkan sloganını sonuna kadar hakeden başkan.

  neler mi yaptı?

  dursun'u indirdi,
  fatih hocanın arkasında durdu,
  taraftarı kenetledi,
  iki yılda iki şampiyonluk aldı,
  uefa'dan ceza almamızı önledi,
  mali anlamda kara geçirdi.

  neler mi yapamadı?

  çalamadı,
  yalakalık yapamadı,
  yalan söyleyemedi,
  lisecilere para yediremedi,
  çakallara göz açtıramadı.
 • 2630
  seçim kararı alıp, ezici çoğunlukla yeniden yönetime gelmeli.
  sonraki durumda isterse yatsın hiçbir şey yapmasın: tüzüğün üye alımları ile ilgili maddesini değiştirsin yeter.
  zaten bu halde bile tekar seçilememe riski varsa geçmiş olsun, direkt genel kurulun ilk on sırasının üstüne yapsınlar galatasaray'ı.
 • 2633
  kendisinin çok konuştuğu ve hata yaptığı dönemlerde eleştirmiş ama genel yönetiş şekli itibariyle galatasaray' ım için bir şans olduğunu düşündüğüm başkanımız.
  kendisinin en takdir ettiğim yanı rol kapmaya uğraşmaması ve bunun yerine ikinci hatta üçüncü planda kalmayı kabul etmesidir. bunu becerebilmek, sindirebilmek çok büyük karakter demektir. büyük galatasaraylılıktır.
  teşekkürler başkan, kulübü leş kargalarına da bırakmadın. bu taraftar her zaman sizin arkanızda!
 • 2634
  trtspor'a açıklamalar yapan başkanımız.

  özetle:

  "buzdolabından çıkan et gibiyiz. bizim yöneticiler olarak sevincimiz çok uzun sürüyor. abdurrahim bey, banka tarafında, ben emlak konut'taydım. kemerbuzgaz'la ilgili sorunlar var. galatasaraylılar, şampiyonluk sabahına uyandı. bu bize mutlu etti.

  abdurrahim bey iki haftadır serumlu, fatih hoca iki gündür serumlu. maçtan önce de serum yedi. ben de bu sabah serum yedim, bana da nasip oldu.

  hiçbir galibiyetimizi doyasıya kutlayamadık. çünkü hemen bir problem çıkıyordu. enkaz edebiyatı yapmak istemiyorum ama geldiğimiz günkü borç durumu belli. %40'lık kur farkı ve faizlere rağmen borçları dolar bazında yarı yarıya indirdik

  dün ilk defa 3 golün 1 gol sayıldığı bir maç izledik. bunu eleştirmiyorum, ironi yapıyorum. dün hakem galatasaray'ı kolladı diye bir şey denemez. dün türkiye için önemli bir sınavdı. cüneyt çakır için söylenen klasik bir söz var. dışarının kralı, içeride ise...

  sezon boyunca hakemleri eleştirdik. cüneyt çakır'ın yurt dışı kalitesinde 5-6 hakem çıkmasını bekliyoruz. bunun da genç hakemlerden olacağına inanıyoruz. bazı hakemlerin ise miadını doldurduğunu düşünüyoruz.

  galatasaray'ın lehine ve aleyhine hatalar yapıldı. bana göre lehine verilen kararlar 4'te 1'i civarındaydı. isim vermiyorum, verince 150 gün ceza yedim. herkes ne olduğunu biliyor. gereğinde geriye çekilmesi bilinmeli.

  silahla ilgili espri hoş değil. rizespor seyircisi müthiş beyefendi, tek bir küfür olmadı. sadece bazı yöneticiler, olabilir tabii, aşırı tepki verdi. ona ceza verilsin demiyorum ama ceza cürüme eşit olmalı

  fatih terim'in heykeli dikilecek mi sorusuna: heykeli zaten gönüllerde dikilmiş. biz öncelikle fatih hoca'nın müzede sağlıklı şekilde temsil edilmesinden yanayız. bana gelen bilgi, müzeye sığdıramadık. onun da heykelinin olmasını dilerdim. olmasına çalışacağız

  37 bin 581 ortalamamız var. avrupa'da seyirci ve mali performans artışında 4. sıradayız. 1905 yılından beri en yüksek rakamdayız. şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynadığımız dönemdeki sayıyı aştık.

  101 milyon tl seyirci gelirimiz, bu yıl 233 milyon tl oldu ve giderek artıyor. gelirde milyar tl'yi zorluyoruz. bugün itibarıyla büyük kulüpler arasında mali dengesi en iyi kulübüz diyebilirim. ama mutlaka banka yapılandırılması yapılmalı. kulüpler mali anlamda çok kötü

  bir çiçekle bahar gelmez. rakiplerim ne kadar güçlü olursa ben de o kadar güçlü olurum. gücümü onlardan alırım, onları aşmam gerekir. onların avrupa'da zor duruma düşmesi beni de zayıflatır.

  2024'te avrupa kupalarında format değişecek. bunda türkiye'ye hiçbir şey sorulmadı. bize 5 kontenjan veriliyor onlar da rezil durumda. bu format, 6 ülke dışındakiler için çok kötü. federasyon ve kulüpler birliği bu işe müdahil olmalı

  avrupa kulüpler birliği ve avrupa lig birliği arasında şu an çatışma var. neden bu sana empoze ediliyor? ülkenin buna müdahil olması lazım. ey tff ve gelecek yönetim, bir kadro kur. şimdiki kadro fikstür ayarlıyor, lokal işlerle uğraşıyor