• 2493
  nisan 2015'te kimse kendisini pek fazla tanımazken başlığına yazılan bir entryden alıntı yapayım,

  --- alıntı ---
  divan kurulu tarafından görevlendirildiği galatasaray spor kulübü tüzük tadil komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde galatasaray divan’ı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmektedir.

  --- alıntı ---

  sevgili başkan başkanlığından önce tüzüğün günümüz şartlarına uygun hale getirilmesi için çalışan bir tüzük tadil komisyonu üyesiydi.

  kendisinin eline tarihi bir fırsat geçti.

  13 mart 2019 günü divan kurulu toplantısında 23 mart 2019 mustafa cengiz'in idari yönden ibra edilmemesi olayını görür gibi "ben maddi olarak ibra edilmemeyi bekliyorum, haydi ibra etmeyin, idari olarak ibra edilmemek zaten yanlış olur ve bir hükmü olmaz 1 haftada yargıtay'dan döneriz " diyerek bir nevi hodri meydan demişti.

  25 mart 2019 mustafa cengiz basın toplantısında kendisinden beklentim ibra olayını mahkemeye götüreceğini ve sonuna kadar görevde kalacağını açıklaması.

  zaten adnan polat için alınan bir karar var bu karar emsal olacaktır ve ben başkanın mahkeme kararıyla ibra edileceğini düşünüyorum.(hukuki sürecin çabuk sonuçlanmasını umarak).

  ( dipnot: açıkçası işin hukuki kısmını detaylı bilmiyorum, mahkeme ibra kararı verirse seçimde aday olamaz mı onu bilemiyorum ama gerekirse kendi yönetimini dışarıdan seçer, gs aş'nin başına geçer.)

  bunlar olmaz da seçim kararı alınması ise tamamı ile safları belli edecektir. şu an içinde bulunduğu mağduriyet ve kendisine yapılan darbe ile bir kere liseci değil de liseli olan birçok üyeyi de kazandı. birçok insan bu durumdan rahatsız.

  karşısına aday olarak çıkacak cesarette biri olabileceğine ihtimal vermiyorum. kaldı ki seçilmesi de mümkün değil, seçilerse çalışabileceği huzurlu bir ortam bulma şansı hiç yok, istifa edene kadar yakasından düşmeyiz.

  sayın başkanı destekleyen 30 milyon galatasaraylı var. o seçimi kazanmama ihtimali yok.

  hele bir de lisecilerin umursamadığı 22. şampiyonluğu kazanırsak!

  sonrasında ise yarım kalan ve muhtemelen rahat hareket edemediği tüzük değişikliği hususunda gerekenleri yapabileceği ortam oluşacaktır.

  dediğim gibi eline tarihi bir fırsat geçti ve galatasaray tarihini değiştiren başkan olma fırsatı var ellerinde.

  inşallah bu desteği ve ilgiyi karşılıksız bırakmayıp, bu savaşta liderimiz olacaktır.

  artık her şeyini bu kulübe vermeye hazır, iyi eğitim almış, donanımlı, katkı verebilecek gerçek galatasaraylıların da kulübün yönetiminde, geleceğinde söz sahibi olabileceği bir genel kurul oluşmasının zamanı geldi...

  bizi bu yolda yalnız bırakma başkan, sonuna kadar yanında ve arkandayız!

  toplantı sonrası editi: (bkz: ne dediler/#2645015)

  adam harbiden gerçek bir galatasaraylı. önce kulübü düşünerek itidal çağrısı yaptı ve net ve kısa bir toplantı ile "görevimizin başındayız, ibrasızlık için de hukuki süreci başlatıyoruz" dedi.

  böyle zamanlarda insanları daha iyi tanırsınız. fırsatı varken kendisini kulübün önüne koyup milyonları tetikleyebilirdi bugün ama o hedef 22 dedi. kendi şovunu yapmadı. çabamızın adı galatasaray dedi. şunları hesap eden adamı da genel kurul idari yönden ibra etmedi. acaba bir kulüp daha nasıl şık ve güzel yönetilebilir.
 • 2496
  başkanlığının düşürülme şeklini ve kendisine ve yönetimine yapılan iğrenç muammeleyi bir köşeye bırakıp ilk olarak arka planda dönen dolapları öncelikle basın yoluyla taraftara açıklayıp sonra tüm bu dolapları döndürenleri mahkemeye vermesi gereken başkanımızdır. özellikle en başta bu rezilliğin organizatörü dursun aydın özbekin hainliklerini belgeleriyle teker teker yüzlerine vurması ve arkasından tüm kafatasçıların bu kulübe yaptıkları hainlikleri teker teker basın toplantısında yüzlerine vurması gerekmektedir. sonrasında öncelikle türk adaleti, daha sonrasında büyük galatasaray taraftarı gereken yerlere tek yürek olarak hesabı kesecektir.
 • 2498
  sen iyi bir adamsın, seni seviyorum. sana adaletsizlik yaptılar ya artık daha da çok seviyorum. eleştirdiğim pek çok nokta olsa da hiçbirinin bir önemi kalmadı artık, inşallah görevinin başında kalacaksın çünkü sen iyi bir insan ve başkansın.

  tanım: bir grup hainin devirmeye çalıştığı, yüz yüze konuştuğum, samimiyet ve kalitesini 1 km’den fark ettiğim mevcut başkanımız. böyle olmaya da devam edecek inşallah.
 • 2500
  evet transferlerde bu sene çuvallamış olabilir ama dürüstlük konusunda adam gibi adamdır mustafa başkan. genel kurulda ilk oylamada evet oylarının farklı çoğunlukla önde olduğu halde, net bir şekilde yönetimi ibra etmemek için ikinci tekrarda ibra edilmeyen ve kendisine darbe girişiminde bulunulan başkandır. şu anda bütün kanallarda dönüyor görüntüler. önce evetler çok, çok iyi oldu bu oylama deniyor. sonra zaten malum rezil tablo ortaya çıkıyor. o sivri zekalı liseliler olay mahkemeye taşındığında 90+5'te gelen gol gibi golü yediğinizde göreceğim ben sizi. eeyyyy liseliler bu yaptığınız rezillik yarına kalır ama yanınıza kalmaz.
 • 2502
  ya çok zeki, ya çok aptal ya da çok iyi aptala yatmış mevcut başkandır.

  öncelikle şunun bilinmesi gerek, galatasaray'da seçilmişler/indirilenler "fikir birliği" esasına göre değil "tepki"ye göre belirlenir.

  dursun özbek "kaçtınız" dediği için tepki aldı ve karşısına çıkan mustafa cengiz, esasen böyle bir oy potansiyeli olmamasına rağmen "dursun özbek'e olan tepki nedeniyle" 2500 oy ile başkan seçildi.

  23 mart 2019 mustafa cengiz'in idari yönden ibra edilmemesinin en belirgin nedenleri ise "150. dönem mezunlar" , "köfte olayı", gökhan bilek ve store'lara el uzatılmasıdır.

  150. dönem mezunlarındaki sahte imzalar sonrası cemiyet üzerinden yapılan "gerekli derslerin alınmasını ve düzeltmelerin yapılmasını beklemekteyiz" açıklaması yönetime karşı açılan ilk ateş.

  öncesinde store'lardaki rantlara el uzatılması, sonraki gökhan bilek ve köfte olayı ateşi iyyice harmanladı.

  350 oy ile ibra edilmemiş bir yönetim için suçlu "inan kıraç" , "dursun özbek" demek gerçekçi değil.

  önceden ibra edilmeme toplantılarından haberi olmasına hatta "sıkıyorsa mali açıdan ibra etmeyin" tehdidini savurabilecek kadar konunun farkında olan mustafa cengiz salonda neden 400-500 kişi tutmadı/tutamadı bunu incelemek gerek.

  varsayımlar:

  1) aptal: gerçekten aptal ve ibra edilmeme ihtimalini hiç ciddiye almadı, şuan hiçbir planı yok.

  2) aptala yattı: zaten başkanlık sonrası kötüleşen ikili ilişkileri, kulübün gidişatında gördüğü bazı maddi zorluklar nedeniyle kaçmak istedi ve ibra edilmemeye göz yumdu.

  3) çok zeki: mali durumların iyi gidişatından, cas'ta kazanılan zaferden, takımın şampiyonluk kovalamasından bahsederken kendisini daha da sağlama almak için 35 milyon taraftarı da arkasına alıp daha radikal değişiklikler yapmak. zaten sahte imzalar ve store'lardaki ranta çomak sokarak belli zumrelere tavrını belli etti ancak ibra edilmemesi ile lisecilere karşı kinlenmiş bir taraftarı da arkasına aldı. eğer ibra kararını mahkemeden döndürüp tekrar başkan devam edebilirse muhtemelen ilk yapacağı iş tüzüğü değiştirmek olacaktır.kendisi mahkemeden başkan dönmese bile "ben aday değilim ancak adayım x kişi" diyip o kişiyi başkan seçtirebilirse ertesi seçimde rekor oy ile çok daha güçlü geri dönebilir.

  25 mart 2019 mustafa cengiz basın toplantısında çok renk vereceğini zannetmiyorum ancak "mahkemeye gitmiyoruz" derse en azından 1 seçenek elenmiş olacak.
 • 2504
  galatasaray tarihinin, belki de ekibiyle birlikte en şeffaf yönetimini sergilemiş başkanımızdır. hataları, yanlışları, eleştirilecek konu illa ki vardır ama şu an konu bunlar değil. konu son olağan mali genel kurulda* ibra edilmemesi. lakin bu karara rağmen, bence gerekli adımları atarsa görevine de devam edecek olandır. neden böyle düşündüğümü kısaca açıklamak istiyorum.

  öncelikle hukukçu değilim ama bildiğim ve anladığım kadarıyla:
  1-normlar hiyerarşisinde kanun>tüzük , tüzük zaten kanuna aykırı olamaz. kanun hükmü uygulanır.
  2- sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla kanunda madde yer alıyormuş, madde şu:” mali yönden ibra edilen, idari yönden ibra edilmiş sayılır.”
  3-adnan polat’ın da dava sonucu aldığı emsal bir karar var, yani mahkemeye başvurulduğunda bu da kullanılabilir.
  4-mahmut recevik’in twitter’da paylaştığı ve bazı kanallarda yer alan görüntülerde olanı da herkes gördü, fazla konuşmaya gerek yok; mahkemede kullanılırsa ya da kullanılabilirse(çünkü bildiğim kadarıyla(istisnaları bilmemekle) kanunsuz delil olmaz diye biliyorum) bu da istenilen neticenin alınması için çok kuvvetli bir koz olarak kullanabilir.

  yani sevgili renktaşlar, ilk başta ben de çok öfkelendim ve üzüntüyle karşıladım bu kararı*. bu kararın mantıklı bir açıklaması olamaz. bunda mantık görenin ya art niyeti vardır ya da çıkarı. başka bir açıklaması yoktur. ama yukarıda saydığım şeylerden ötürü benim gönlüm ferah açıkcası ve mustafa başkan’ın arkasında müthiş bir destek var. bu desteği doğru kullanırsa bu orta çağ’a tekabül eden düşünceyi* kırabilir ve yepyeni, istenen bir ortam sunabilir.
 • 2505
  cesitli yanlisliklari oldu mu oldu. ama ekonomik anlamda gelen basariyla beraber , yapilan uefa hamlesiyle belki de klubun iyice maddi cokus yasamasina engel oldu mu evet oldu. sampiyonlar ligi gelirleri olmasa bu sene ne sikinti cekerdik.ulan ceplerinden bes kurus para vermeyen adamlar , liseli kardesleri icin sampiyonluk iddaasi varken takimi harcadilar belki de.
  galatasaray adi sizin icin madem cok onemli , senelik derneginizde bi 30 milyon avro toplayip da amator branslari da avrupa da ses getirecek hale getirin. onlar da galatasaray adi tasimiyolar mi. hatta cok degerli isimlerin adini da yasatirsiniz liseli amator oyuncularin ama isiniz gucunuz otlatcilik.
  gerci 1 liraya cay icemiyo diye adadaki restorani yiktiran adamlar bunlar. kaliplariniza ayri ayri sicim.
 • 2506
  bugün çıkıp verip veriştirmesi gereken başkan. kendisini eleştirecekyahut yerinden edecek birileri var ise o da istifaya davet edecek olan taraftardır. kendisinin idarî yönden ibra edilmemesi hainliktir. 350 tane ne idüğü belirsiz ve çoğu galatasaray taraftarı dahi olmayan art niyetliler başkanımıza karşı şeref yoksunluğu yakıştırması dahi yapılabilecek düzeyde bir davranışa imza attılar.

  17-18 yaşındaki üç harflilerin ibra edilmeme sonrasındaki çektikleri fotoğraflar da bu ihanetin en büyük kanıtı.

  bu ibra hükümsüzdür, başkanımız hukuk yoluna başvurmalıdır, ben hep yanlarında olacağım.

  (bkz: 23 mart 2019 mustafa cengiz'in ibra edilmemesi)
 • 2507
  kendisini basarılı bulmasam da kendisine yapılan, yapılıs tarzı ve kendinden cok daha rezil liseli baskanlar ibra edilirken kendisinin edilmemesi sebebi ile sonuna kadar desteklenmesi gerektigini dusundugum baskandır.
  bu olay galatasarayın gercek sahibi taraftara teslimi icin bir baskaldırının baslangıcı olması gereken bir olaydır.
  galatasaray taraftarından fanlar diye bahseden, koskoca galatasarayı kendi okul takımları sanan ve ihtiyac oldugunda saklanıp kongrede ortaya cıkan, taraftarın sırtından galatasarayın nimetlerinden faydalanan bu guruha haddini bildirmek icin en dogru yer ve zamandır.
 • 2508
  tarihte hiç bir başarı yok ki cezasız kalsın. rivayet o dur ki kurt ve kuzu hikayesinde... kuzu ve kurt derenin önündedir. suyun akış yönüne göre kuzu kurttan aşağıdadır. kurt: "benim suyumu kirletiyorsun. seni yiyecegim." kuzu: " nasıl olur? sen yukarıdasın ben aşağıda. senin suyuna dokunmuyorum ki. " kurt:" yahu anla işte. seni yemeye bahane üretiyorum." pek saygıdeğer (!) eski başkanımız dursun özbek , fatih terim hamlesi ile erken seçim organize edip üstüne kaybetmeyi sindiremedi. bu defa kurt kuzuyu kapamayacak.
 • 2509
  mustafa cengiz'in başkanlığı devam ederken süreç içerisinde muhalifi oldum ki başkanlığa seçildiği zamanlar "eskiaçıksarıdesene" kampanyasına naçizane desteğimi belirttim ama malum süreçler vs. o noktaya geldim fakat son yaşananlar son derece üzdü beni çünkü ortada bir haksızlık var. diliyorum ki uzun süreler daha başkanlık yapmaya devam eder çünkü açıklayamayacağı hiçbir şeyi olmadığını düşünüyorum.
 • 2513
  kendisinin yerinde olsam iki-üç ay sonraki bir tarih için bir olağanüstü genel kurul planlayıp "bana oy veren herkesin bu genel kurula mutlaka gelmesini bekliyorum" şeklinde bir çağrı yaparım. ciddi bir kampanya yaparak büyük bir kalabalığı oraya toplarım.

  bu genel kurulda galatasaray'ın önünü tıkayan ne kadar sistemsel arıza varsa masaya yatırırım. en az iki dönem boyunca aidatını yatırmamış olan üyelerin "otomatik olarak" kulüpten ihraç edilmesi, referansları olduğu halde sebep gösterilmeksizin üyeliğe kabul edilmeyen lise dışı şahısların prosedürünün düzenlenmesi, ibra ve genel kurul oylamalarına bütün üyelerin kendilerine verilecek kişiye özel bir e-token vasıtasıyla internet üzerinden katılabilmesi konularını oylamaya açarım.

  bu tekliflerin hepsi o genel kurulda kabul edilmez ama biri bile kabul edilse galatasaray için büyük bir iyilik yapılmış olur. mustafa cengiz karşı saldırıya geçmezse mart 2020'de de, mart 2030'da da bir grup faşistin ibra sopasıyla yönetimi seçime zorlama çabası devam edecek. bu saçmalık artık sona ermeli.