• 2137
  26 aralık 2018 tarihinde “forvet forvet diyorlar. artık rüyama giriyor. çok haklılar” cümlesini kurmasına rağmen, kendisi ve yönetimi gece gündüz, yemeden içmeden çalışsa da hala forvet transferini bitiremeyen galatasaray başkanı. bütün yükü terim ve taraftara yıkan plansız galatasaray başkanı. bizzat kendisi itiraf ediyor. ""galatasaray başkanlığı benim planlı olarak geldiğim bir makam değil, üç hafta içerisinde bir tepki olarak bu göreve geldik."
 • 2138
  forvet transferinin şu ana kadar yapılmamasından dolayı kendisine eleştiri yapılabilir fakat transferlerle en ufak alakası olmadığına eminim. divan kurulundan "transferlerimizi florya'dan öğreniyoruz" gibisinden bir açıklama yapmıştı.
  yine de transferlerle yakından ilgilenen, bitirici için olan bir yöneticinin olmaması kendisini sorumlu yapar.
 • 2139
  ben artık anladım, galatasaray başkanlık makamında bir sorun var. o koltuğa oturan kişi değişiyor. mustafa cengiz başkan seçildi ocak ayında, ertesi gün sordu basın: "dursun özbek nakit akışı sağlıyordu, galatasaray'ın önümüzdeki günlerde ciddi ödemeleri var. ne yapacaksınız?". "galatasaray'ın her gün, her hafta milyonlarca dolar ödemesi var, bunlar bizim en doğal vazifemiz" dedi başkan. ve ben takdir etmiştim bu demeci. aynı başkan son 6-7 aydır uzatılan her mikrofona böbürlenerek sporculara yaptıkları ödemeleri, devlete ödenen vergileri anlatıyor. bu işleri başarı hikayesi olarak görüyor. bir kişi de çıkıp "sizin doğal vazifeniz bu. bunu da yapmayacaksanız ne yapacaksınız" demiyor.

  "biz tepki olarak seçildik, hazırlıklı değildik" diyor bir de. bir; aralık 2017 ve ocak 2018'de hiç böyle ifadeler kullanmadınız sayın başkan. gayet rahat ve hazırlıklı olduğunuzu ifade ettiniz. o zaman demek ki yalan söylediniz. 1 yıl önce ilk başkan seçildiğinizde, yönetime hazırlıklı olduğunuza dair yaptığınız açıklamalar yalandı. varsayalım, ocak ayında hazırlıksız durumdaydınız. peki ama siz mayıs 2018'de bir seçim daha organize ettiniz ve yeni bir yönetim kuruluyla, açık bir farkla üç yıllığına başkan seçildiniz. ocak ayında 4 aylığına seçilirken hazırlıksız olduğunuz masalını yiyelim bir defaya mahsus da; mayıs ayında 3 yıllığına seçilirken de hazırlıksız iseniz, ayvayı yedik demektir. ve ben size inanıyorum. hazırlıksız ve daha önemlisi yönetme konusunda yeteneksizsiniz. öğrenemiyorsunuz.

  1 sene önce de galatasaray'a forvet lazımdı. gomis'e alternatif olarak. ndiaye satıldı, bir orta saha ihtiyacı da doğmuştu o dönem. peki siz yaptınız mı bu transferleri? yapmadınız. "yeni geldiler, enkaz aldılar" dendi. kimse ağzını açmadı. fatih hoca sinan'dan ve donk'tan verim aldı, şapkadan şampiyonluk çıkardı. siz mayıs ayında hoca'nın aldığı şampiyonlukla bir daha başkan seçildiniz. ve geçen yaz'dan beri galatasaray'a takviye lazım. iki forvet lazım. bir orta saha lazım. bir stoper lazım. nerede bunlar? çok basit bir soru bu. cevabı? yönetimin cevabı, "5 forvetli takımlardan daha çok gol attık :)" şaka gibi. taraftarın cevabı, "size dursun özbek müstehak".

  ben anlamıyorum. gerçekten anlamıyorum. bu başkan büyü mü yaptı, sihir mi yaptı insanlara da heryerde "büyük başkan" diye karşılanıyor? ne büyük başkanı? büyük başkanlık kim, mustafa cengiz kim? son üç yılda alınan adamları her transfer döneminde teker teker satıp paraya çeviriyor, o parayla doğru dürüst transfer de yapmıyor; ödediği vergilerle de övünüyor. kadro kalitemiz satılan her futbolcuyla daha da düşüyor. yerleri dolmuyor çünkü. futbol dahil olmak üzere her branşta kaynak yaratma, sponsor bulma gibi konular sıfır. hiçbir hamle yok. teknokent ve basketbol salonu zaten unutuldu. riva, florya ne oldu belli değil. ama büyük başkan mustafa cengiz. fubol takımına nazar değdiği gibi; sponsorluklara ve projelere dair de nazara geldik. başkan süper...