• 696
  --- alıntı ---

  “görüşme 2-3 saat arasında sürdü. uefa’nın üst düzey yetkilileriyle görüştük. negotiation yaptık. ben şu kadar söyleyebilirim. galatasaray’ın avrupa kupalarına katılması için önünde hiçbir engel yok. diğer detayları da masaya yatıracağız. yaklaşık 1 hafta içinde onu da sonuçlandıracağız. detaylar var anlaşmamızda. anlaşılmaz detaylar değil. her şeyde hemen hemen mutabık kaldık. avrupa kupalarına katılmamız gerekiyor. bazı cezalar var. bunlar galatasaray’ın kaldırabileceği, üstesinden gelebileceği, disipline olacağı cezalar. bizim için önemli olan avrupa kupalarına katılmak. 4 yıllık ‘settlement agreement’ı inşallah imzalayacağız”

  --- alıntı ---

  http://galatasaray.org/...cbir-engel-yok/39692

  hayırlı uğurlu olsun. başkan açıklamış 4 senelik adam gibi harcama yapmamız yönünde yaptırımlar olacak. avrupa'dan men söz konusu değil.

  başkana ve yönetimine teşekkürler.
 • 699
  dursun vasıfsızı gibi uefa'ya elinde bileklikle gidip "ben bileklik yaptım, benim şu kadar taraftarım var, onlara bunu satacağım" diye değil de tam bir profesyonel gibi saatlerce hazırlanıp iyi senaryo, durağan senaryo ve kötü senaryo için her birinden çıkış planlarını hazırlayarak uefa'ya sunumunu yapmıştır.

  ceza almamamızdaki en büyük faktör de kesinlikle bu çabadır. uefa bu yapıyı bir şekilde sürdürebileceğimizi gördü. başkanlık mustafa cengiz'in hakkıdır, bu genel kurul görsün bunu.
 • 701
  güneş gibi doğdun üzerimize. kesinlikle önümüzdeki 4 yıl imparatorla beraber yürümelisiniz. biz taraftar olarak elimizi taşın altına fazlasıyla koyarız. yeterki kulübün menfaatlerini koruyan, paraları çar çur etmeyen, menajerlere para yedirmeyen, doğru, dürüst , düzgün herşeyden önemlisi güven tesis eden bir yönetim olsun. güzel , yaratıcı kampanyalarla cash flow’a destek sağlanabilir. dursun özbek’in başkan seçilmemesi ile kulüpteki demokratik ortam için çok mutlu olmuştum, fakat dursun özbek’in tekrar aday olması ve kulüp içi destekçilerinin de fazla olması canımı çok sıkıyor. kulüp içinde nemalanmayı bekleyen , çıkarcı, fırsat kollayan birsürü insan olduğunu gösteriyor malesef. kulüp başkanı artık borçlardan sorumlu olmalıdır. bu saatten sonra gelecek kulüp başkanları dönemindeki zararı karşılamalıdır. milyarların yönetildiği bir ortamda borçlardan kimse mesul olmayınca artık kulübümüz batma noktasına geldi malesef. uefa disiplin cezaları ile bu durum çözülemez, 4 yılı kurtarırız, sonra yine gelecek başkanlar har vurup harman savurabilir, ndiaye’ler 12m€’lara transfer edilebilir.
  başkanım seni kısa zamanda çok sevdik, tanıdık ve güvendik. önümüzdeki dönemde umarım beraber yürürüz ve kulübü istikrarlı bir mali yapıya kavuşturursun. yoksa elde edilecek sportif başarılar hiçbir zaman kalıcı ve sürekli olmayacak..