• 20
  14.01.2020 tarihli bir entrysinde belhanda’nın sol kenar ve 2. forvet olarak başarılı olduğunu, bir nevi beğendiğini söylemesiyle şaşırtmış olan yazardır.

  bundan önce kendisiyle bir konuşmamda ona bu kadar sığ düşünmemesini, belhanda’nın kanatta gayet iyi futbol oynayabileceğini söylemiş, “sol kanatta oynayacaksa çekip vurması lazım yoksa ne anlamı var ters kanatta oynatmanın” şeklinde bir cevap aldıktan sonra kendisine en azından nice’de orada oynadığı maçlara bir göz atmasını rica etmiştim.

  belhanda’yı görmeye iki saniye dayanamadığını söylemişti bana.

  o günden bugüne belhanda’yı mı sevmeye başladı, benim görüşlerimi mi dikkate almaya başladı, yoksa gelen tepkiye göre mi yön almaya başladı merak ediyorum. umarım benim görüşlerimi dikkate almaya başlamıştır.*

  sözlüğün belhanda’dan sorumlu yazarı.
 • 21
  bir çok konuda kendisinden farklı düşünüyor olsam da geçmişe dönük belhanda entrylerinden üzerine gidilmesini doğru bulmadığım yazar. insanlar bazı öznel konularda zaman zaman kendileriyle çelişebilir ya da zamanla düşüncesi değişebilir. bir çok yazarın geçmişe dönük entryleri incelense futbolcu, teknik direktör ya da ideal 11 başlıklarında kendileriyle çeliştiği entryler bulabiliriz. hatta belhanda konusunda eminim başta düşünceleri farklı olan çok yazar ve entrysi vardır.
 • 22
  kendisi benim sözlükte en çok ofsaytladığım yazar olabilir, futbola ve futbolculara bakış açımız da neredeyse tamamen zıt ama seviyorum bu yazarı. etkileşimi seviyor çünkü, tersini düşündüğü bir şey mi yazdınız, hemen mesajını atıyor ve fikrini söylüyor. üslubu biraz keskin ama asla hakaret, küfür vs yok. ha bir de bir özelliği var, enteylerinin neredeyse tamamı önceki enteylere cevap niteliğinde.* yani formata göre değil ama okuyunca anlıyorsunuz. bu 2 açıdan önemli; birincisi formatı iyi benimsemiş, bir şekilde cevap niteliğinden çıkartıp cevabını veriyor, ikincisi iyi bir okuyucu, nerdeyse her entryi okuyor hissi uyandırıyor bende.

  o yazmaya devam etsin, ofsaytları benden, hiç dert etmesin.