• 291
  https://www.youtube.com/watch?v=rmmqXSAn0UU

  cska moskova'nın fenerbahçe beko'yu mahvettiği, maçları sırasıyla 16, 11 ve 17 farkla kazanıp 3-0 bitirdiği seriden sonra suçu yine hakemlerde bulmuş olan sözde duayen.

  videonun başlığı da "katliam serisi bitti"*. işin tuhaf yanı serinin kaderini hakemlerin belirlemesini geçtim, bu 3 maçta ayrı ayrı da hakemlik pek bir durum olmadı.

  ilk maçı zaten fenerliler bile hakemlere bağlamadı, 2. maçta ilk yarıda bir pozisyonda çembere temas eden cska'lı oyuncunun hareketi es geçildi, 3. maçta da jan vesely atılırken 1 ya da 2 faul hatalıydı ki atılmasının sebebi tamamen kendi kaşınmasıydı. bunların dışında ise cska savunması nando de colo'yu sertlikle sindirdi (1-2 tane sportmenlik dışı faul çalınmadı doğrusu) ama burası zaten euroleague. "vay siz de colo'ya vurulmasına, onu itilmesine nasıl düdük çalmazsınız" diyeceksek zeljko obradovic'in fenerbahçe'sinin tüm başarıları boşa çıkar. senelerce özellikle iç sahada sert savunma adı altında rakipleri döverek sürüyle maç kazandılar.

  tabii bu saydıklarım cska'nın lehine olan hatalı denilebilecek kararlar sadece, bir de fenerbahçe beko lehine olan hatalı denilebilecek kararlar var ki onlardan hiç bahsedilmiyor. en basitinden serinin ilk 2 maçında cska toplam 24 (12+12) serbest atış kullanmışken fenerbahçe beko toplam 43 (19+24) serbest atış kullandı. bunda cska'nın özellikle ilk 2 maçta oyununu çok ciddi ölçüde dış atışlar üzerinden kurgulamış olması önemli bir faktör olsa da birkaç yerde faul düdüklerinin standardı fenerbahçe beko lehine belirgin bir şekilde kaymıştı.

  uzun lafın kısası şu ki, cska moskova ortada geçmesi beklenen seride çok ciddi bir fark yaratmaya gerek bile duymadan fenerbahçe beko'yu delik deşik etti ve bazı fanatikler bu durumu yediremedikleri için suçu hakemlerde buldular. videonun altında murathanoğlu'nu destekleyen yorumlar da bunu gösteriyor zaten, yayıncı kuruluştaki yorumcuların serinin sonucunu hakemlere bağlamaması bile çıldırtmış bazılarını.

  murathanoğlu özelinde de şunu söylemek gerekiyor, kendisi 5 haziran 2014 fenerbahçe galatasaray basketbol maçı standartlarıyla yönetilmeyen hiçbir maça adil yönetilmiş gözüyle bakmıyor. hal böyle olunca da ben kendisinin böyle çıldırmasından oldukça zevk alıyorum. yine de umarım artık uğur ozan sulak gibi objektif değerlendirmelerde bulunan isimler kendisi gibi fanatiklerin yerini alır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!