resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:23
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 3189
  kendisi 20 milyon euro rahat eder. kendisi bu sezonu 51 maçta 13 gol, 12 asist ile tamamlamış. avrupa'da elemeler dahil 11 maçta oynamış. 3 gol, 3 asisti var. bunun haricinde takımın tek hücum silahı olduğu bir sürü maç oynadı. ayrıca bir kanat oyuncusuna göre gol çeşitliliği de epey fazla. sadece sağıma çekeyim vurayım tarzı bir oyunu yok. frikikler de bile bu sene içerisinde gelişim yaşadı. bence bu kadar dengeli, gelişime açık, genç bir oyuncuya bu paralar avrupa kulüpleri için çerez parası gibi gelir.
 • 3190
  20 milyon eurodan ziyade 3-4 milyon euro edecek futbolcu. çünkü galatasaray futbolcusu ve burası galatasaray sözlük, objektifiz her daim.

  vedat muriqi koskoca bir ikinci yarı sadece 4 gol atan, 26 yaşında yeteneksizin önde gideni bir forvetti. ve lazio'ya 20'ye giderken burada yapılan güzellemeleri, aslında ne kadar 20 milyon euroluk bir forvet olduğu konusundaki yazılanları hatırlayalım... tabi o zaman rahmetli mustafa cengiz başkandı, vedat gibi yeteneksiz forveti transfer "edemedi" diye kendisine büyük bir tepki vardı, biraz da onun etkisi vardı güzellemelerde.

  her neyse. kerem çok hızlı gelişim kaydeden, yerli futbolcularda nadir görülen çalışkanlığa ve vizyona sahip bir futbolcu. yusuf yazıcı fransa'ya 17'ye giderken bugünkü kerem kadar etkili değildi. üstelik o sene de trabzonspor şampiyon olamamıştı, bizim gibi tıpkı. ve yusuf avrupada kerem gibi etkili futbol oynamamıştı, hatta avrupa maçı yapmamış olabilir diye hatırlıyorum o sene.

  yani gider beyler, kerem 20'ye gider. daha fazlası için zorlanılır mı? evet. ama ben olsam nakit paradan ziyade 20 milyon + sonraki satıştan pay koydururdum.
 • 3191
  20 milyon euro bonservis getirisi olacağı söylenen futbolcumuz.

  sözlükte yazılanları okuyunca kanım dondu, ne 20 milyon euro'su 15'i verene satalım diyenleri görüyorum. oyuncusunun değerini bu kadar düşüren başka bir takım taraftarı var mıdır merak ediyorum. yusuf yazıcı'nın 18 milyon euro'ya satıldığı, cenk tosun'un 22 milyon euro yaptığı avrupa piyasasında kendi oyuncumuza gelecek 20 milyon euro'yu çok görüyoruz.

  avrupa kariyerinde işleri yolunda giderse bir başka kulupten büyük bir kulube 40-50 milyon euro'ya gidebilecek bir futbolcu kerem. elimiz bu kadar güçlü iken kesinlikle sonraki satıştan bir yüzde de istemeliyiz. 6 milyon euroya sattığımız telles örneğinde bunu yaşadık, kerem konusunda da durum bundan farksız olacağını sanmıyorum. umarım değerinde bir sayıya satılır ve satış aşamasında dursun özbek ve manajer arkadaşları komisyon konusunda biraz ahlaklı davranırlar. başkan adayımızın bu işten komisyon almayacağını düşünenimiz yoktur herhalde.
 • 3192
  ülkedeki ekonomik durumun farkında olan hiçbir avrupa kulübü bugün türk kulüplerine 20 milyon vermez. cenk'in 20'ye gittiği sezon dövizin durumu ne? ben söyleyeyim; 4.5 - 5 lira.

  burada bahsettiğim şey, tok satıcıyı oynayamayacak olduğumuzun farkında olmaları. 15 verirse yine 20 iste, ancak pazarlıkta avantajın bizde olmadığını da bilelim. elimizde bir koz yok. siz afrikadan, çin'den gelen topçuya 10 milyon verir misiniz? romanya'dan gelene verdik, 1 senedir herkesin dilindeler.

  13 milyona hlozek'i alıyorlar. ekonomisi çökmüş bir ülkenin futbol kulübüne 20 milyon teklifle gelmezler, lütfen.

  20 milyon euro'nun kaç lira ettiğini türkler kadar avrupalılar da pekala biliyorlar merak etmeyin. ha bugün kerem almanya'da bir gurbetçi olsaydı, çok güzel rakamlar konuşulurdu. o başka.
 • 3193
  takımımızın en değerli hücum oyuncusu. buradaki bu değer düşürme konusu bana epey saçma geliyor. bir haber çıkmıș akşam gazetesinde ve yazılan 20m euro teklif geldiği. akșam gazetesinin doğru bir șey yazdığını ben tarihte görmedim. gecen haftalarda çıkan haberlerde de 13m euro civari tekliflerden bahsediliyordu sanırım. 20m euro olmaz 25 almamiz lazim en az diye bir atmosfer oluștuktan sonra oyuncuyu 15+2m bonus gibi bir bedele satarsa bir sonraki yönetim doğrudan beceriksizlik oluyor, halbuki alınabilen en iyi teklif bu. seneye avrupa'da yokuz, dunya kupasinda da turkiye yok. kerem onumuzdeki 2 sezonu yine uçarak geçirmezse 2 sene sonra 25 yasindaki kereme kimse 15 milyon euro bile vermeyecek bir de. yurtdıșı kaynaklı güvenilir haberler olarak da lyon 16 teklif etti dortmund 17 verdi diye okursam 20den așağı gitmesin derim ben de. fakat böyle haberler de yok. gelecek yönetim kim olursa olsun zor bir kerem kararı bekliyor onları eğer teklifler beklenen gibi değilse.
 • 3195
  gayet de 20+ milyon euro edebilecek genç, potansiyelli, zeki ve çalışkan oyuncumuz. bizim gibi kulüpler için büyük para olsa da avrupa piyasası için çok büyük paralar değil bunlar. burada yazıp değerini düşürmeye gerek yok, cenk tosun 20 üstüne gittiyse kerem de gayet gidebilir bence. burada yazınca değeri mi düşecek diyenlere de buralarda oluşan algının yönetim üzerinde kamuoyu baskısı yaratabileceğini de düşünmesini tavsiye ederim. taraftar zaten anca 10 eder diye kabullenirse yönetim tepki görmeden 8e de okuturum diyebilir, tersi durumda tepki olacağını bilir vs. kaldı ki yeni gelen yönetim de çok güçlü, yüksek kredili gelemeyecek gibi duruyor, ilk icraatın takımın en iyi oyuncusunu ucuza satmak olması onlar için de büyük risk taşıyor olacak.

  biraz tok satıcıyı oynamayı, oyuncuyu değerlendirip yüksekten satarak sirkülasyonu sağlamayı öğrenmemiz lazım artık.
 • 3197
  daha önce de yazmıştım, bence şu aşamada hiç bir avrupa kulübü +20m € teklifle gelmez. kerem şu anda one season wonder durumunda. galatasaray'a transfer olmadan önce bütün kariyeri türkiye'nin 4. seviyedeki profesyonel ligi olan, amatör liglerin bir üst konumunda bulunan tff 3. lig.

  beklediğimiz tarzda tekliflerin gelmesi için kerem'in one season wonder olmadığını kanıtlaması gerekiyor. bu sebeple bir sezon daha kadromuzda kalacağını düşünüyorum.

  şu anda para etmez, kimse almaz demiyorum. 12-13m € seviyelerinde bir teklif muhtemelen gelir, ancak bu da bizi tatmin etmez. 2022 yazında +20m €'luk bir teklifin geleceğini düşünmüyorum.

  şunu da belirtmek isterim ki 20m € muhteşem bir bonservis geliri olur bizim için. 2 sezon önce 3. ligden bonservis ödemeden aldığımız ve bu kadar beklentinin olmadığı bir adamdan böyle bir para kazanmak çok büyük başarıdır. bu fiyatlara da burun kıvıranlar olacaktır ancak 20m € ve üstü teklifte 2. kez düşünülmemeli. kaç sezonda bir bu tarzda bonservis geliri elde ediyoruz? onu da geçtim, kaç kere 20m €'ya futbolcu sattık.*
 • 3198
  buraları okuduğuna adım kadar eminim kendisi o entellektuel kaliteyi sağlamış ve profesyonel düşünen bir kardeşimiz. elbette teklifleri değerlendirecek ve giderken de kulübüne para kazandıracak kuşkumuz yok.

  buradan sonrası kendi hislerimle yazdığım cümlelerdir. değerli kardeşim kerem şuan bir kaos ortamındasin ne hoca ne başkan belli sana sunulan bir plan yok. biz bu dönemleri taraftar olarak çok gördük geçirdik. ama her defasında ayağa kalktık. yakın zamanda başkan da hoca da belli olur. sis bulutları dağılır. keşke kalabilsen en azından yarım sezon daha bize futbolunu ve emeğini izletsen. sen gitsen de seni takip edecegiz bunu da biliyorsun. şimdi tatiline bak dinlen ailenle vakit geçir. önümüzdeki sezona zımba gibi başla. sana inananları üzme.
 • 3199
  kendisine her durumda hakkını veren ama marcao olayında kendisinin ve ailesinin yaptıkları sebebiyle bir türlü sevemeyen bir galatasaray sözlük yazarı olarak 20 milyon euro gibi bir teklif gelmişse satılmasının uygun olacağını düşünüyorum.

  gerçi bir yandan "ben muhasebeci miyim? yunusla beraber oynasınlar biz de keyfimizi yaşayalım doğru düzgün" derken bir yandan da satılsın da borçlarımız azalsın diyorum. yani bu çocuk hakkında kafam ciddi karışık *
 • 3201
  20+1 milyon euro ve bir sonraki satıştan minimum yüzde 10 gibi bir rakama verilebilir. bir stagflasyon dönemine girmenin eşiğinde tüm dünya. ülkemizde ise durumlar çok daha kötü. kurlar aşırı oynak ve bundan sonra da gidebileceği tek istikamet var gibi görünüyor. erken seçim veya umutlu bir dönem belirirse kurlar orta vadede düşedebilir. euro en yüksekteyken tlye çevirilip kurdan da yararlanılma şansı olur. maalesef böyle saçmalıkları düşünmek zorundayız. hiçbir türk kulübünün euro ile futbolcu satımında naz yapma şansı pek kalmadı. kerem büyük bir futbolcu olabilir ama hasan şaş gibi geriye de gidebilir. hasan şaş o zaman inter'e gitseydi belki bambaşka bir kariyeri olacaktı. futbolcu açısından da düşünmek lazım. kerem bir galatasaray değeridir. arda turan'dan sonra sattığımız bir başka yetenek olur ki uzun vadede cimbomdan alınan bu tip oyuncular değerlidir algısı yaratır. haa bu parayı beğenmeyip daha iyisine satacak delikanlı varsa da çok mutlu oluruz elbette. karşılaştırma yapılacak kişiye göre kerem 40 milyon euro da eder.
 • 3202
  kaça gider bilmiyorum fakat marcao ile birlikte bu yaz satılması gerekiyor.* çok komik fiyatlara satmak olmaz tabii ki ama değerine yakın fiyatlara taksitsiz satışı güzel olurdu.

  gerçekten piyasayı çok iyi bilmiyorum şuan, hangi takım ilgileniyor, hangi lig vs. bunlar hep satışta değişken şeyler fakat ben 14-15’e satsam iyi iş yaptık derdim. dediğim gibi yorumum dar piyasa bilgimle.

  son sözleşmesinde serbest kalma maddesi var haberleri çıktı. 12 gibi bir rakamdı yanlış hatırlamıyorsam. bu umarım yalandır. yönetimlerden bağımsız hala 2022 yılında böyle detaylardan hata yapıyorsak üzülürüm kulüp adına.

  20 mil. € gibi bir rakama giderse ise gerçekten kulüp de beni gülümseten bir detay olur uzun zaman sonra.
 • 3203
  üst liglerdeki yabancı oyuncular gibi 1 sezonda 55-60 maç civarı oynamış galatasaray’ın kadrosundaki bence en değerli oyuncu. pasaportu başka olsa yüzüne bakmayacağın ancak türk pasaportu ile 20 m€‘nun çok iyi bir ücret olduğunu düşünüyorum. ama burada bir yönetim başarısı olacaksa sonraki satıştan %10 koyulmasıdır. açık söyleyeyim kerem gibi işine bağlı, hırslı bir oyuncunun dordmund gibi oyuncuyu geliştiren bir kulüpte ne seviyelere çıkabileceğini de çok merak ederim. kendisi için hayırlısı olsun. giderse orada kalrsa, burada zevkle alkışlarız.