resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:23
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 2252
  acil dinlendirilmesi gerekilen futbolcu. daha avrupa maçlarının yarısını oynamadık, ligde önünde 31 hafta var, kupa maçları ve milli takım maçları var ve şimdiden 17 maça çıkmış futbolcudan bahsediyoruz. bu temponun tüm sezona karşılığı 55-60 maç arası.

  bazen o kadar çok tekrar duruma düşersin ki bildiğin şeyleri düşünemez hale gelirsin. kerem şu an tüm bildiklerini unutmuş gibi oynuyor. arkaya sarkma, çalım yeteneği, pas tercihleri hepsi sanki sıfırlanmış gibi. bir süre oynatmayıp yaptıklarını izletmemiz onun nerede yanlış yaptığını daha net gösterecektir. kas hafızası gelişti ama bu sefer bakış açısı köreldi. konya maçında* adamın içinden geçmeye çalışıyordu en son *. kerem ilk geldiğinde bile böyle kötü oynamıyordu.

  dinlenmesi hem onun için hem bizim için iyi olacak. genelde ilk oynadığında başına bir adam dikilir ve rakipler maç önü planında kerem'e ayrı çalışırlar. sonradan oyuna girmesi ve maçın durumuna göre kerem'i de marke etmek zorunda kalabilirler. bu tarz durumlar daha çok işimize gelir.
 • 2254
  takım içerisinde kendisine yönelik bir tavır var mı merak içerisindeyim. acaba marcao'nun yersiz ve aşırı tepkisi kolektif bir tavrın kontrolsüz dışavurumu muydu? maç içerisindekş pas tercihleri ve vücut dilini benim yanlış yorumladığımı düşünüyordum ama artık bu ihtimali de göz önünde bulunduruyorum. gs mobil uygulamasını kullananlar belki daha hakimdir takım içerisindeki ilişkilere, merakımı giderme hususunda yardımcı olmak isteyenleri mesaj kutumun dibine çökmüş vaziyette bekliyorum.

  vizyonunu geliştirdiği ve basit futbolu tarzına eklediği takdirde değerini katlayacak biriciğimiz, canımız ciğerimiz.
 • 2255
  son zamanlarda gol attığımızda bile güldüğünü görmediğim futbolcumuz. son maçlarda takımda en iyi anlaştığı halil ile birlikte oynuyor, ama yine de mutsuz gibi. bu tavrını, oyuna karşı isyana dönüştürüp, tekrar bir patlama yapmasını bekliyorum. oyun tarzı itibariyle, özellikle deplasman maçlarında, kilidi açan oyuncularımızdan olması gerektiğini düşünüyorum.
 • 2258
  kendisini marcao ile yaşadığı olayda* ilk eleştirenlerden ve aynı zamanda en çok eleştirenlerden birisi benim. olaydan sonraki attığı ilk gole sevinirkenki tripli vücut dilinden olsun, resmitwitter hesabından paylaşılan marcao'nun özür videosundaki vücut dilinden olsun çok da hoşlandığım söylenemez. ancak tüm bunları bir kenara koyup bir şey konuşmamız lazım. kerem'in sahadaki mutsuz yüz ifadesinin bu olayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. o olay olduğunda mutsuzdan çok böyle tripli bir hali vardı.

  peki kerem'in yüzü neden mutsuz gibi? çünkü çok eksiği var. kolay top kaptırıyor, çok top kaptırıyor. durum bu olunca modu düşüyor biraz. bu kadar kolay top kaptıran her oyuncunun yüzü düşer, denemekten vazgeçmediği sürece yüzünün düşmesinde çok sıkıntı yok bence. kerem'in en önemli özelliği denemesi. 2 kötü şut atınca ben daha şut atmayayım demiyor ya da 2 top kaptırınca ben daha çalım atmayayım demiyor. hep deniyor. denemekten vaz geçmediği sürece top kaptırınca mutsuz olmasında bir problem yok ki gözlemlediğim kadarıyla bu bir yandan modunu düşürürken bir yandan kamçılıyor onu. iyi bişey bence yani. bir oyuncu bu kadar kolay ve bu kadar çok top kaptırıp yüzü düşmüyorsa ve hala 32 diş sırıtarak oynuyorsa zaten asıl o zaman sıkıntı var demektir. çünkü kaybettiği topları kafasına takmadığı sürece bu yönünü geliştiremez.
 • 2261
  kendisini gerçekten ''yüzü gülmüyor'' diye üzeceğiz diye korktuğum futbolcu. yav şu konu kapansın artık, kim sahada nasıl bir ifadeyle takılıyorsa takılsın. yeter ki bu forma için elinden geleni yapsın. kerem bence gayet iyi bir performans gösteriyor, elinden geleni yapıyor. hatta bazen çok daha fazlasını yapmak istiyor, top kaybediyor, ayağından açıyor... bu durumlara sinirleniyor, kızıyor...

  bunlar dışında bazen dinlendirilmesi de gerekiyor kendisinin. yedekten yorulmuş rakibin üstüne salınırsa çok büyük etki edecektir. ayrıca 8-10 milyon euro'lar gibi bir piyasası vardır muhtemelen. bu değerlerde teklif gelirse ''değerini bulan futbolcu satılmalı'' diyerek gönderilmesine ses etmem. borçlardan kurtulmak için bu sistemi kurmamız şart.
 • 2262
  yüzünün gülüp gülmemesini geçtim de sol kanattan ziyade sağ kanada geçtiğinde daha iyi performans veriyor. sol kanatta ters ayakla oynama konusunda problem yaşıyor. aldığı her topta dripling ile rakibinin içinden geçmeye çalışıyor. bu durumda onun fazlasıyla top kaybı yapmasına sebebiyet veriyor. topla ne zaman sağ kanatta buluşsa daha etkili oluyor. keşke sol tarafta ryan babel dışında güvenebileceğimiz bir isim olsaydı.