resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:22
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 2103
  neden bu kadar gömülüyor anlayamadım. kerem oldukça yetenekli, hızlı ve potansiyeli yüksek. üst seviyede daha tam 1 sezon bile oynamadı.

  kerem'in galatasaraya maliyeti 0 tl = 0 euro = 0 dolar. kerem bugün ligimiz de ve avrupa maçlarında skor katkısı yapar biraz daha kendini gösterirse belki sezon sonu en az 8-10 milyon euro kar sağlayarak avrupa yapacak.

  yani kısaca ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatayım, 0'a aldığın bir değeri en az 8 katına euro olarak = 80+ katına tl = 10 katına dolar olarak satma potansiyelin var. keşke böyle bir durum varken gömeceğinize biraz övebilseniz biz de sezon sonu 0 maliyetle alıp takımın en az kazanan oyuncularından birini en az 8-10+ katına satma başarısı sağladık diyebilsek.
 • 2105
  performansındaki düşüklüğü görüyorum üzülüyorum toparlayacağını umuyorum ama anholt yüzünden de sıkıntı yaşadığını düşünüyorum. her maç en az 3 kez koşu atmasına rağmen önüne top atmıyor topu çekip merkeze veriyor. sonra rakip sırtına binince keremin ayağına atıyor. keremin de kontrolü üst düzey olmadığı için top kayıpları oluyor.
 • 2106
  takım savunmadan çıkmaya çalışırken derine gelip pas istasyonu olmazsa çok sıkıntı çekecek galatasaray futbol takımı oyuncusu. nelsson sürekli uyardı kendisini ama nafile çünkü öğrenmeye niyeti yok. tek istediği topla koşmak. marcao bu yüzden çıldırmıştı, nelsson ve aanholt da zamanla çıldırır. (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 2107
  biraz kendisini sağ önde halil'i sol forvette mi görmeyi denesek acaba. kerem sol önde topla buluşup içe katetmeyi denedikçe top kaybediyor. sağ önde süratiyle sıfıra inme işini daha iyi yapar ve içeri iyi toplar keser diye düşünüyorum. içeride de diagne ve halil gibi 2 tehdidimiz olmuş olur, ayrıca morutan'ı da içte kullanmış oluruz.

  https://galatasaray11.com/e/mnpo1rgv
 • 2108
  26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı'nı canlı izleme fırsatı buldum. sadece kendisini izledim, maç içerisinde neyi yapıyor neyi yapamıyor diye.

  kerem çok yetenekli bu tartışılmaz bir gerçek ama bence yanlış yolda. kendisini gelişime kapatmış gibi duruyor, bunu sürekli dile getirince sanki kerem'i kötülüyor sevilmiyor algısı yaratılıyor. bu algı çok yanlış, en çok kendisi eleştirilip en çok kendisi uyarılmalı. gelişim böyle olur.

  takım arkadaşlarına kesinlikle uymaya çalışmıyor ve sürekli olarak kendisinin istediğini yaptırmaya çalışıyor. maç içerisinde nelsson kendisini 3 4 pozisyonda yönlendirmeye ve uyarmaya çalıştı ama kerem hiç oralı dahi olmadı. geriden oyun kuruyorsak, oyun temelimiz bu ise oyunu başlatan kişiyi an azından dinlemeye çalış. yaparsın, yapamazsın ya da yapamayabilirsin bu çok ayrı bir konu.

  kerem geçen sene neyi çok iyi yapıyorsa bu sene onu yapmıyor ya da yapamıyor. ben yapamadığı değil yapmadığı görüşündeyim çünkü yeteneğinden gram şüphem yok. bu kadar fazla top kaybı ya da maç içerisinde kendisini gereksiz yorup maçın orta ve son bölümünde artık nefesinin dahi yetmemesi sorunu acil olarak çözmesi gerekiyor.

  kendisi umarım çok başarılı olur ve kendi hatalarını fark eder, aksi takdirde taraftardan yediği ilk tepkide işler daha karmaşık hale gelecek gibi duruyor.
 • 2109
  en büyük eksikliği first touch olan futbolcu. bence kariyeri açısından vermesi gereken en önemli karar bu. bu sorunun üstüne mi gidecek, yoksa sahip olduklarım bana yeter diyip böyle mi devam edecek. buna karar verip, ciddi bir şekilde bu sorunun üstüne düşmesi lazım.

  bu problemi hallederse büyük takım oyuncusu olabilecek meziyetlere sahip. ancak halledemediği taktirde yaptığı top kayıpları kendisini yedek kulübesine dahi çekebilir. büyük takımlar ön alanda sürekli olarak kalabalık savunmayla karşılaşıyor. üçüncü bölgeye atılan her pasta başınızda anında iki oyuncu birden bitiveriyor. hal böyle olunca topa yapacağınız o ilk dokunuş büyük önem kazanıyor. topu ayağınıza düzgün alamadığınız an, başınızdaki iki oyuncudan biri anında topa müdahale edip atağınızı kesiyor. üstüne üstlük genelde de rakibe kontra şansı veriyor. kerem'in uzun zamandır bu şekilde çok top kaybettiğini görüyoruz.

  bunu çözemezse de yine başaltı takımlarda iyi bir kanat oyuncusu olabilir. fakat şu işi doğru yapsa, top class seviyelere yaklaşabilecek bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. çünkü geriye kalan dripling, adam eksiltme, hız gibi özellikler zaten kendisinde mevcut. fakat ilk dokunuşu çoğu zaman o kadar kötü ki, meziyetlerini gösteremeden ya arkasındaki futbolcu topa müdahale ediyor, ya da topu ayağından açarak avantajını kaybediyor. bu problemi çözmek için takımdaki arda turan'dan yardım alabileceğini de düşünüyorum. arda'yı bugün arda yapan en önemli özelliklerden biri topa ilk dokunuştaki yeteneği. bu sebeple çoğu zaman en zor pozisyonlarda dahi topu kaybetmiyor.

  eğer bu sorunu çözmeye başlarsa kendisi bize çok farklı şeyler izlettirebilir. çözeceğine de inanıyorum. daha önünde çok zaman var. yolu açık olsun.
 • 2112
  26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçında uzun süre sonra ilk defa bu kadar savunmaya yardım ettiğini gördüm. sürekli bekini kovaladı, hatta çoğu zaman çok bilerek kovaladı, göstermelik yapmadı işini. göztepe sağ kanadımızdan hiç gelemedi neredeyse. aynı şekilde morutan da savunmada çok iyiydi, sürekli geri geldi, yedlin'i tek başına bırakmadı. zaten topla çıkarken kaptırdığımız toplar dışında rakibe hiç pozisyon vermedik.

  kanatların bek yardımı iyi hoş ama böyle olunca da hücuma enerjiniz az kalıyor tabii. zaten büyük takım oyuncusu hem bekini kovalayıp hem hücumda iş yapacak kondisyona sahip oyuncu demek. bütün bunlar tecrübeyle olacak işler. kerem, morutan, halil, hatta berkan gibi oyuncular kondisyonlarını 90 dakikaya ve hücuma ve savunmaya eşit oranda yayacak şekilde kullanmayı öğrendiklerinde büyük oyuncu olabilecekler.
 • 2113
  kerem’i beğenirim fakat formasını barış alper yılmaz’a kaptırması yakındır. hatta ve hatta barış’ın kendisinden 2-3 gömlek üstün bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. kerem oyun içinde çok çalışkan bir oyuncu ama çoğu zaman yanlış tercihler yapıyor. bunun sebebi de aldığı alt yapı eğitimi diye düşünüyorum. eminin maçları sonradan izlediğinde kendisi de farkediyordur bu sorununu.
 • 2114
  baris alper kesinoikle gunumuz futbolunda kendisinden cok daha degerli bir tip. kerem 1988in ridvan dilmeni gibi. genc ve tecrubesiz bir oyuncu olarak izlediginizde etkileniyorsunuz gayet tabii ancak galatasarayin ilk 11 oyuncusu olarak izlediginizde bir seylerin eksik oldugunu dusunmeye basliyorsunuz. kerem caliskanligiyla ve saha icindeki hareketleriyle gelismek icin cabaladigini taraftara hissettirmezse ve sanki takimin yildiziymis gibi tavirlarina devam ederse tribunun desteginin gunden gune azalmasi gayet olasi gorunuyor. sahada cabalayan genc oyuncu imajini bizlere gostermeli ve bizi buna inandirmali.