• 961
  franck riberyyarım sezon bizde oynayıp hem karakter zaafiyeti hem de o dönemki yöneticilerin beceriksizliğinin de payı ile yaz tatilinde kaçıp giden eski dünya yıldızımız. bizden sonra 2 yıl marsilya'da oynamıştır. oradan transfer olduğu bayern münih kariyerini zaten anlatmaya gerek yok.

  bu ferrari lakaplı eski futbolcumuz da bize geldiğinde büyük bir yıldız olacağını hissettiren ama tecrübe eksikliği çok net göz çarpan birisiydi. bize gelmeden önce ligue 1'de sadece yarım sezon ve 20 maç oynamış. öncesi fransa'nın alt liglerinde oynayarak geçmiş.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...8/plus/0?saison=2004

  ribery bizde oynarken mükemmel futboluna karşılık o kadar kötü son vuruşlar yapıyordu ki yarım sezon boyunca ligde 1 gol bile atamamıştı. ilk ve tek golü 11 mayıs 2005 galatasaray fenerbahçe maçında gelmişti.

  şimdi muhammed kerem kardeşimiz de benzer yollardan geçiyor. çok yakın bir oyun stili ve alt liglerden gelen bir futbolcu. kendisi gol de kaçıracak hata da yapacak. şu ana kadar süre aldığında çok iyi işler yaptı. ribery kadar büyük bir futbolcu olur mu bilemeyiz. ancak tecrübe kazandığında önümüzdeki yıllarda hem bizim için hem de türk futbolu için büyük bir yıldız olacak. sadece zamana ihtiyacı var. sanırım fatih hoca şampiyonluk yolunda bu kadar kritik maçlara çıkmasak kendisini daha çok ilk 11'de oynatır ve daha çok süre verir.
 • 963
  fatih hocamız elbette benden daha iyi bilir ama akıl ve mantığa dayanarak, sonradan girdiği sürece gelişimi daha yavaş olacak diye düşündüğüm oyuncumuz. hele de ‘kurtarıcı’ olarak girdiği sürece gidişat iyi olmayacak.

  koy 11’e her maç stressiz şekilde başlasın oyununu oynasın. aksi durumlarda yapacağı hatalarda taraftarlar da daha gaddar o değerlendiriyor kendisini.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!