• 276
  top ayağına yakışan, patlayıcı özelliği olan ve çevik bir oyuncu. en azindan son iki maçta aldığı kısa sürede bana bu izlenimi verdi ve belliki bir çok kisi de hemfikir ama tabi ki hemen gaza gelmemek lazım. tercihleri, oyun görüşü, pas-şut-orta yeteneği, defansa katkısı, hücumdaki hareketliliği vesaire bilmediğimiz (oyuncuyu sadece bu iki maç izleyenler için söylüyorum) birçok özelliği olduğu için kısa vadede oyuncudan ne beklemeliyiz henüz net değil ama oyunu iyi öğrenirse mevcut görünen yetenekleriyle bile iyi katkı saglayabilir gibi duruyor yani umut vaadettiği kesin.
  bu tarz oyuncuların kadroda bulunmasını da çok değerli ve gerekli buluyorum. evet kimisi yeterli gelişimi sağlar ve fazlasını hayal ettirir (taylan antalyalı) kimisi bekeleneni veremeyebilir ama mesela 3. sağ bekimiz de bir zahmet bilmem kaç yaşındaki şener olmayıversin onun yerine bazal bir yeteneğe sahip ve oyunu öğrendikçe degerlenecek oyuncular uzun vadede cok daha faydalı olur düşüncesindeyim bundan ötürü kerem gibi oğulcan gibi sekidika gibi taylan gibi transferler beni çok mutlu ediyor bunun doğru yol olduğunu ve günün sonunda bize kazandıracağını düşünüyorum tabiki alıp hop diye 11'e atalım oynasınlar demiyorum öyle genç transfer de var ve çok kıymetli (marcao) ama burda bahsettiğim daha çok düşük beklenti ve maliyetle alınıp arka planda pişmesi gereken oyuncular yani belki de yedeğin yedeği pozisyonunu doldurup uzun vadede katkı bekleyeceğimiz isimler.
 • 281
  işlenmesi gereken bir cevherdir. yetenek var, atletizm var, sorumluluk alma var. sene içerisinde süre alacağı günler yine olacaktır. bu çocuğu fatih hoca alıp işlerse, takım oyununa adapte edip, topsuz oyunda da aktif bir oyuncu haline getirirse bambaşka şeylerden bahsedebiliriz. bu çocukta belirli bir kumaş olduğu kesin, oynamaya ihtiyacı olduğu da aşikar. tecrübe kazandıkça daha da iyi olacaktır.
 • 283
  ütopik gelecektir tabii ki ama önümüzdeki yıllarda
  ilerde oğulcan
  solda emre kılınç
  sağda kerem
  orta sahada ise taylan-emre+1 altyapı oyuncusu(mesela bartuğ)
  görmek isterim. hem yerli sınırı açısından, hem yaş hem maaliyet açısından, hem de o galatasaray ruhunu yansıtması açısından şık bir kadro olabilir. tabii ki kalite olarak soru işaretleri olacaktır fakat nihayetinde birkaç yıllık bir periyottan bahsediyoruz. taylan ve emre gibi oyuncularımız bu şekilde devam ederse yakında 15-20 milyon eurolar konuşulmaya başlanır.
  feghouli,falcao, belhanda gibi oyuncular umarım bizim bu kadar para verdiğimiz son oyuncular olurlar. onların da gitmesi ile kulüp ekonomik olarak çok rahatlar.