• 1095
  galatasaray'ın yazılı olmayan kurallarından biridir, son haftalara girildiyse ve kazanılacak herhangi bir kupa varsa gereksiz polemikler ertelenir ve hedefe odaklanılır. gündeme bile getirilmez.
  galatasaray neden final kaybetmez'in nedenlerinden biri de budur.

  kendisi sezon sonu büyük ihtimalle şampiyon olmuş takımın oyuncusu olarak takımdan ayrılacaktır.
 • 1096
  isim olarak değil fakat transfer şekli olarak doğru bir transferdi. iyi kötü türkiye ligi'nde iş yapan bir oyuncu aldık. tutsa iyi olurdu. tutmayınca da diğer oyuncularımızın maaşlarına kıyasla çerez parası gibi bir para kalan para kaybettik. böyle risksiz transferler iyidir ve bence alınması gereken yerli oyuncular böyle olsa zamanlı az maaşlı sözleşmelerle gelmelidir.
 • 1097
  ligin ilk yarısında santrforsuzken eren derdiyok ilk 11 olarak değilde kendisi çıksaydı ve her maç en az 60-70 dakika şans bulsaydı bence çok daha iyi işler yapardı. fazla forma şansı bulamadı. genelde sonradan oyuna girdi veya türkiye kupası maçlarında kullanıldı. tamam yetersiz bir futbolcu ama düşünüldüğü kadar da vasat bir oyuncu değil.
 • 1099
  çok güzel bir fırsat transferiydi.
  bir başka fırsat transferi ömer bayram da tutmadı. ancak üçüncü fırsat transferi emre taşdemir, nagatomo'nun yokluğunda birçok maçta hücum anlamında iyi performans verdi.

  kadro genişliği işte böyle bir şey. her oyuncunuz 3-4 milyon alacak yıldızlardan olamaz. o adamlar yedek de oturmaz, oturunca olay çıkarır. performans veremediğinde kulübünüzü batırır.
  ancak muğdat'ı, ömer'i, emre'yi gözü kapalı alırsınız. tutarsa sözleşme uzatırsınız, tutmazsa yolunuzu ayırırsınız.

  üçünü toplasan direk performans vermesi istenen nagatomo kadar almıyordur.
  o yüzden muğdat'a laf yok. adam efendi efendi geldi, arkasından söylenenlere tek bir kelime etmedi; git dendiğinde de efendi efendi gider.
 • 1100
  galatasaray tarihinin en boş ve lüzumsuz 10 transferinden birine konu olmuş oyuncudur.

  aynı zamanda galatasaray'ın, 3 aylık performans sebebiyle adam almaması gerektiğini bir kez daha ispatlamıştır.

  muğdat 2018 ocak'ta, kendisine 1.ligden takım bakan bir oyuncuyken; ocak sonrası türkiye kupası performansı kendisine galatasaray kapılarını açtı. maaşını 5'e katladı ve sezon sonunda da ayrılacak.

  ama beni asıl düşündüren konu: bu arkadaşın idman performansı. anlaşılan, bizim gördüğümüzden de kötü. öyle ki; 2018-19 sezonunun ilk yarısını neredeyse forvetsiz oynatmak zorunda kalan fatih terim (tek forveti eren derdiyok), ki kendisi ryan donk ve maicon'dan bile forvet pozisyonunda verim almıştır kısıtlı sürelerde - muğdat'ı düşünmemiştir. nisan sonuna yaklaştığımız, final maçları oynayacağımız dönemde de haliyle düşünmeyecektir. yedekler arasında yer alması bile kendi kariyeri için büyük nimet.