resim
Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:24
Boy:1.85
Uyruk:Mısır
 • 3617
  https://www.youm7.com/...%D9%85%D8%AF/5630506
  https://arabic.rt.com/...5%D8%AD%D9%85%D8%AF/

  basında çıkan arkadaşını kendisi yerine sınava soktu haberine güvenmediğim için internetten durumu kendim araştırdım. biliyorsunuz ki medyamızda çıkan haberlerin %90'ı yalan oluyor. söylenilen şey, kaynağından aratıldığında hiç var olmamış olabiliyor. bu haber doğru çıkan istisnalardan bir tanesi gibi gözüküyor.

  haberlerde oyuncumuzun arkadaşının muhammed yerine abu nomros enstitüsünde sınava girdiği vurgulanmış.
  ilgili kaynaklarda oyuncunun işlediği suçla ilgili mısır kanunlarında birçok cezanın olduğu kaydedilmiş.

  --- alıntı ---

  kanunun 155. maddesine göre, “hükümetin resmi sıfatı veya izni olmaksızın, kraliyet veya askeri bir kamu görevine müdahale eden veya bu görevlerden birinin gereklerini yerine getiren herhangi bir kişi, hapisle cezalandırılır”.

  156. maddeye göre, "kim, kendisine yetki veren rütbeye sahip olmadan resmi üniformayı alenen giyerse veya bir iş veya pozisyonu ayırt edici işaretini hakkı olmaksızın alenen takarsa, bir yılı geçmemek üzere hapis cezası ile cezalandırılır.".

  157. maddeye göre, “kendisine vermediği bir onuru veya kendisine bir unvan, bir rütbe, bir makam veya bir kamu temsilcisi sıfatını haksız yere taklidi yapan kimse, iki yüz pound kadar para cezası ile cezalandırılır” hükmü yer almaktadır. ”“.

  158. maddeye göre, "cumhurbaşkanının hakkı veya izni olmaksızın, alenen yabancı bir unvan taşıyan veya kendisine yabancı bir unvan da veren her mısırlıya iki yüz poundu geçmemek üzere iki yüz pounda kadar para cezası verilir. onur unvanı veya yabancı bir rütbe.“.

  159. madde şöyledir: “önceki iki maddede yazılı hallerde mahkeme, hükmün tamamının veya özetinin dilediği gazetelerde yayımlanmasına karar verebilir ve yayımı hükümlüye aittir. .“.

  --- alıntı ---

  kanun maddelerini direkt yayından translate ile aldım, sadece anlaşılmayan yerlerini düzelttim. incelemek isteyenler için haberin ve maddelerin bulunduğu ingilizce kaynağı da bırakıyorum.

  https://middleeast.in-24.com/News/602532.html

  çok ciddi bir şey değil gibi. başlatılan soruşturmadan sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum ama yapılan şey hiç etik değil. umarım bir daha böyle şeyler duymayız. sınava giren genç adamın da tutuklandığını buraya ekleyeyim.
 • 3618
  sınava kendisi yerine arkadaşını soktuğu yönünde haberler çıkan futbolcu. yok mevzu nedir anlamadım. gözetmen olarak fatih terim mi varmış? yanlış şıkkı işaretleyince sert sert bakar diye mi korkmuş?

  bu arada dip not verelim 2022 afrika uluslar kupasının grup maçlarında gol sevinci yaşayamamıştır. sanırım carlos queiros da gol kaçırında kenarda yaptığı hareketlerle kendisini baskı altına alıyor.