resim
Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:24
Boy:1.85
Uyruk:Mısır
 • 3372
  taraftar bünyesinde dengesizliğe neden olan futbolcu. bonservis bedelinin alınması tam bir kafa karışıklığı. eline geçen fırsatları cömertçe harcadı. takımı sırtlayamadı ve işin kötüsü hala mohamed’i kazanmaya çalışıyoruz. mental olarak bu kadar zayıf bir futbolcu havaya girse bile çok çabuk düşer. şu haliyle bonservisi alınmasa neden alınmadı demem.
 • 3373
  genel olarak santrforların görece daha ileri yaşlarda verimliliğinin pik seviyelere ulaştığını da hesaba katarsak, böylesi bir cevheri işlememiz gerekir diye düşünüyorum. yetenekleri harcamak kolay, eğitmek zordur. mental, fiziksel her açıdan eğitilerek geliştirilmesini tercih ederim. kulüp böylesi bir futbolcuyu kazanamayacaksa kimi kazanacak?
 • 3375
  kendisinin büyük bir golcü olacağına dair hala umudum var ama bizim onun gelişimini düşündüğümüz kadar kendi düşünüyor mu işte ondan hiç emin değilim artık. futbolcuların gelişimini etkileyen tonla faktör var ama hiçbiri yine futbolcunun kendisi kadar etkili değildir. ilk sorumlu, hatta en büyük sorumlu oyuncudur ama mustafa muhammed malesef bu ışığı vermiyor. iyi kötü bir kariyer yapacağı kesin artık, mısır milli takımında oynuyor, fransız takımlarının radarında vs. biz almasak, birileri mutlaka alıp oynatacak ama o beklenen golcü olacak mı, işte bütün mesele bu. bu gidişle işi hiç kolay değil.
 • 3376
  bu forvet duzeninde kim olsa basarisiz olur arkadaslar.

  takimda yeri kesin olan bir hucumcu yok. morutan 2 gol atiyor sonra 3 hafta yok. diagne bir mac 11 bir mac kadroda yok, ayni sekilde halil ve mohamed de oyle.

  3 macta bir kendini goster bakalim gol atarsan diger maca da ilk 11de baslarsin temali bir takimda ne kadar rahat hissedebilir ki vir forvet. hem de kiraliksa.

  daha iyisini alamayacagimizi goz onunde bulundurarak hala alinmasi taraftariyim. gerekirse bonservisi alinip sene sonuna kadar kiralanip ritm bulmasi saglanmali ama kesinlikle alinmali. bu adamin kendine guvenen halinin attigi goller ortada, kacirmamaliyiz.
 • 3377
  hala 4 golle takımın en golcü oyuncusu. diagne-halil-mustafa üçlüsünden şu ana kadar toplam 8 gol katkısı almak büyük başarı gerçekten.

  ben o yüzden ne diagne'yi eleştiriyorum ne mustafa'yı. nşa yönetilen bir takımda mustafa her maç ilk 11 oynar, haftalar geçtikçe özgüvenle açılır ama bizim takımda terimizasyon var. tombaladan forvet çekiyoruz her hafta. lewa gelse üç haftada bir yedek oturacak. kimse forvetleri eleştirmek için bahane yaratmasın o yüzden.
 • 3378
  zamanında buralarda kostas mitroglou diye bir adam vardı. iyi adamdı, hoş adamdı ama çok ağırdı. nasıl anlatayım sırtına 50 kilo çimento torbası yüklemiş gibi oynuyordu. bu adamı gönderirken bazı taraftarlarımız ayaklanmıştı. sorun kostas'ta değil sıkıntı sistem falan denmişti. üstüne kostas da psv ile 80 de girdiği maçta 5 dk sonra boş kaleye gol atınca daha da ayaklanma olmuştu. ancak kostas psvde kulübeden çıkamadı. oysa o gün de söylemiştik bu adam çok ağırlaşmış varlığı ciddi bir handikap yaratıyor diye. mostafa mohamed de taraftarımızın yeni kastas'ı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. düzgün işleyen bir sistemi olan ve bulunduğu ligde ilk 4 e oynayan hiç bir takım mohamed'i as forveti yapmaz. bu adamın futbol konusunda çok ama çok temel eksikleri var ve bazılarını üzerine çok uzun çalışsa bile en fazla vasat seviyesine getirebilir.
 • 3379
  düzenli oynaması gereken galatasaray futbolcudur. ayrıca zamanın galatasaray forvetlerinden kostas mitroglou'dan cok daha iyi halde bir futbolcu olmakla beraber, mitroglou'nun takımdan gönderilmesine hiçbir galatasaraylı isyan etmemiştir. hatta akhisar'a attığı gol olmasa küfürle yollanırdı buradan. o gol ve şampiyonluk hatrına iyi hatırlıyor herkes o kadar. yoksa o dönem kimse mitroglou gitmesin demedi tam tersine gitsin istiyordu herkes. üç forvete 8 gol attırmış -ki bence asıl olay bu değil genel olarak başarısız takım, kimse gol atmıyor- sistemde 4 golle takımın en golcü oyuncusu oldugu halde sırf fatih hocayı ve yanlış tercihlerini aklamak için doğru düzgün 90dk almamış muhammed'i yeni hedef yapmak rezalettir. her sene hedef değişiyor ama sonuç aynı. morutan'a da sallayacak bu kişiler, nando'ya da, cica'ya kadar yolu var. gedson'u alalım ona da sallarla fatih hocaya bir şey olmasın. ben hala mitroglou kısmındayım. adamı zorla yolladık kim dedi kalsın diye ya?
 • 3381
  galatasaray’a ilk geldiği 3 5 maçlık performansıyla güncel performansı arasında uçurum olan futbolcu. gol vuruşlarını yapabilse performansı daha iyi görünecek ama yine de ben çok geri gittiğini düşünüyorum. ayrıca bonservisinin alınacağını düşünmüyorum. eğer alınırsa neden alındı demem, eleştirmem ama bence alınmamalı.
 • 3382
  bu saatten sonra ne kendisi bizi benimseyebilir ne de taraftar kendisini. forvetin yakıtı goldür. gol attıkça açılır, kendine güveni gelir. bu arkadaş sıradan bir anadolu takımı golcüsünün rahatlıkla atabileceği birçok pozisyonda golü atamadı. kendisine gelen şansları iyi değerlendiremedi. dolar da olmuş 14 tl. kısacası şu saatten sonra kendisinin bonservisini almamak daha hayırlı olacak gibi.
 • 3384
  bonservisinin alınıp alınmama konusunu tartışmanın gereksiz olduğu futbolcu. alıp kiraya verirsin, veya üstüne bir bedele satarsın orası ayrı konu saygı duyarım.

  daha genç sayılır gelişmesi gerekiyor. ideal forvet seviyesinde olmadığı çok açık ama kerem ve marcao da ilk dönemlerinde böyleydi zaten şu an morutan da böyle mesela. en kötü aldığımız fiyata veya çok az zarara satabilecekken niye almayalım. ticaret her zaman riskler barındırır, bu kadar küçük bir risk alamayacaksak hiç yapılanmayla falan uğraşmayalım.
 • 3385
  paramiz var mi yok mu o kismi bilmiyorum ama bunlardan bagimsiz olarak 4 milyon euro'dan cok daha degerli bir futbolcu. yani mostafa'yi 4 milyon verip almazsak, ayni paraya benzer kalitede, genc oyuncu bulmamiz da kolay degil.

  daha gecen transfer doneminde cok daha yuksek bir bonservise fransa'ya gitmek uzere olan oyuncuydu. en kotu alirsin, daha yuksek paraya satarsin. satmazsan da senin genclesme polittikana uygun bir oyuncu, oynatir, daha da gelistirirsin. ama ustte yazilanlara katiliyorum, daha duzenli oynamasi gerekiyor. bence takimin su an itibariyle birinci santraforudur.