• 154
  hamza varken hamzayı, tudor varken tudoru savunur tabi ki çünkü kendisi önce galatasaray diyenlerdendir. sneijder'i de sever, belhandayı da. her ikisini de savunur, her "normal" taraftarın yapması gerektiği gibi.
  (bkz: #2349781) yine yapılan haksızlığı görmeyip, kendi futbolcusunu gömmek için pusuda bekleyenlere karşı dolmuş okuduğum kadarıyla. üzülmüş, hayal kırıklığına uğramış bir taraftar olarak isyan etmiş. çokta güzel yapmış..

  yazadursun.
 • 157
  (bkz: #2349781)

  kendisi kim gelirse gelsin iyi tarafından bakıp destek olmaya çalışıyor. gidene kadar da desteğini sürdürüyor. aynı duygularla entry'ler girdiğimizi söyleyebilirim bu sebepten. bu sözlükte bu kalıpta olan bir avuç yazarız zaten, bir de başlık altına lince gelmişsiniz.

  bazı kalıp yazar da sırf haklı çıkmak için kim gelirse gelsin sövüyor nasılsa biri tutar diye. garry rodrigues'de de böyle oldu, ndiaye'de de, gomis'te de.

  gomis olayı çok komik zaten. üzerine film çekilecek mevzu. adam hayatında 1 kere gomis'i izlememiş. geçen sene neler yapmış bilmiyor. adamın transfer olduğu gün uzun zamandır girmediği sözlüğün şifresini hatırlıyor ve şunları yazıyor:

  - bi kere çok yaşlı
  - sürekli bayılıyor
  - bitiriciliği çok zayıf
  - 90 dakikayı kaldıramaz
  - nerede ne oynamış ki burada başarılı olsun

  iş keşke burada kalsa. bir de negredo'nun geldiği tarihte de yapıyor bunu, işte keşke negredo'yu alsaydık. gomis'ten daha iyi bilmem ne. şimdi hiç bir şey olmamış gibi kral yine attı bilmem ne yazıyor pis elleriyle.

  burada bu tipler varken sözlüğe bu kadar mesai harcayan, bu kadar pozitif entry giren bir insanın başlık altını doldurmaya geliyorsunuz. adamın bahsettiği taraftar bu işte maalesef
 • 158
  başlığının altında yazılan negatif entryler keşke oyuncularımıza yapılan kartlık faulleri görmeyen, haksız yere kırmızı çıkaran hakemler için yazılsa.

  futbol yazılarını katılsam da katılmasam da zevkle okuduğum yazar. zevkle okumamın sebebi dikkat edileceği üzere aynı şeyleri düşünmem değil, ortaya bir değer koymaya çalışmasıdır. bırakalım şu başlık altı entrylerini lütfen.
 • 159
  katılmadığım görüşleri olsa da değerli entry'ler yazan yazar. sadece kişisel isyan veya kibir içeren çöp enrty yerine emek verilmiş entry'ler yazıyor. yazadursun.

  burası özgür bir platform ve istediğini yazmakta özgür. kimsenin keyfinin kahyası değil yani kendisi. hele galatasaray'ın östersunds'a elenmesine kahkaha atan tipler için yazmasın zaten.

  hee, yazılarını beğenmediğimiz kişilerin başlıklarının altına yazmaya başlayacaksak, ilk önce sürekli çöp entry yazan, ota çöpe isyan eden, mızmız tiplerden başlarım ben.
 • 160
  sözlükte nerde ne kadar boş beleş en çok ben bilirim, kendinin sözlükteki entryler ve fikirlerle alakalı onay mercii olduğunu sanan adam varsa başlığı altına toplanmış olan yazar. ayrıca adamın sezon başında (sezon başındaki durumları göz önüne alarak transferler, transfer haberleri,takımın oynadığı oyun ve aldığı sonuçları vb.) igor tudor ile alakalı yazdığı şeyleri sırf bugün belhanda'yı savunuyor, destekliyor diye ve "sen futbolu bilmiyorsun" demeye getirilip gündeme taşınarak hedefe koyulan yazar. aynen aynen en çok siz biliyorsunuz. futbol alimisiniz, bravo! bu zihniyeti daha iyi açıklama adına sizlere bir örnek vereyim." bir insan 6 aylıkken altına yapıyorsa 20 yaşında da altına yapıyordur" yanı zaman hiçbirşeyi değiştiremez, hiçbirşey içinde bulunulan zamana göre yorumlanamaz öyle değil mi sevgili "bu zihniyet"? bu tarz yazarlar sözlüğü maalesef twiterda taraftar sayfalarının paylaşımlarının altında küfürleşilen yerlere çeviyor. monacopresi'nin fikirlerini beğenmeyebilirsin, aynı şekilde düşünmeyebilirsin. kimseye burada onay mercii tavırları yapamazsın ya da yaparsın ve en fazla buraya yorum diye "saçmalıkları" yazarsın . kendinin nasıl bir zihniyete sahip olduğunu göz önüne serersin. bu kişiler hep de aynı nickler maalesef. sözlükte bu yazdığım entry gibi pek çok entrynin girildiğini hatırlıyorum. ancak bu arkadaşlara herhangi bir şey ifade etmediğini de biliyorum. bunun da etmeyeceğini biliyorum. hadi siz gidin "ben demiştim" demek için belhanda'nın kötü oynamasını galatasaray'ın teknik direktörünün başarısız olmasını bekleyin. son olarak monacopresi ile alakalı da sözlükte yazılarını beklerken en çok sabırsızlandığım ve fikirlerini en çok beğendiğim yazardır. zaten "bu zihniyeti" ciddiye almadığını tahmin ediyorum ve yazılarını zevkle okuduğumu belirtmek istiyorum.
 • 161
  diğer konularda söylediklerine yorum yapmıcam ama tudor hakkında sezon başında söyledikleri sebebiyle " futboldan bu kadar anlıyor" diyenler öncelikle cesare prandelli başlığındaki entrylerini okusun. silmedilerse tabi. ilgilendiğimiz anlaştığımız dönem yazılanlara bi bakın derim. sözlükte prandelliye övgüler yağdırmayıp methiyeler düzmeyen kişi sayısı sıfırdan birazcık fazlaydı. ben de çok umutluydum övüyordum mesela. futbol bu sonuçta kimse yanlış bi kaç tahmin yüzünden futboldan anlamıyor olarak nitelendirilemez.
 • 163
  kendisini yazdıklarından dolayı sonuna kadar desteklediğim yazar. hatırlamıyorum zamanını ama tudor varken bir maçtan sonra yenişmiştik ve yazarlar doluşmuştu bu başlığa monacoprensi'ni linç etmek için. ben de kendisini desteklediğimi belirten bir entry yazdım ve birden mesaj kutum yeşerdi. gereksizin biri yazmış bana hocam kusura bakma da arkanda konuştuk bir yazar ile. benle akılları sıra dalga geçiyorlar. monacoprensi'ni desteklediğim için evlat yusuf oluyormuşum. şu komikliğe bakar mısınız? o kadar üst düzey ki o iki zeki yazarın zeka durumlarını gözler önüne seriyor. hatta eminim ki o iki yazar da hiç yoksa benden 5-6 yaş büyüktür ama işte ne yaparsın yaşla bir şeyler olsaydı yüzlerce sene yaşayan tosbağalar alim olurdu.*

  gelelim şimdiye. zamanında monaco yazarımız tudor'u desteklemiş ve hatta hamza'yı da, denizli'yi de, riekerink'i de destekledi. yani normal taraftardan bu beklenir çünkü sayduğım kişiler başarılıysa galatasaray başarılı, galatasaray başarılıysa biz mutluyuz. şimdi monaco birilerini destekledi ve o başarısız oldu yani galatasaray başarısız oldu. peki sen bunları diyip üstübe de ahajajakkaka diye gülersen afedersin ama sen acizsindir. oyuncusunu, takımını, hocasını desteklemek ne zamandan beri suç oldu?

  benim bu konuda en çok zoruma giden fener taraftarına volkan hakeme küfredince volkan'a, beşiktaş taraftarı hakeme küfreden caner'e, her maç oyuncu biçen quaresma'ya sahip çıkıyor bizse saçma sapan kartlar görüp atılan belhanda'yı savunan yazarla dalga geçiyoruz. bravo büyük galatasaray taraftarı!
 • 166
  (bkz: #2349781)

  bu arkadasin durusunu ilk entrysini okudugum günden beri begeniyorum.

  yukarilarda da yazilan bir sey var. bu sözlükte kosullar ne olursa olsun galatasaray amblemine hizmet edenleri destekleyen bir avuc yazardan birisidir.

  yazdigi entrylerin bana verdigi keyfi bir yana birakarak söylüyorum ki; sirf bu durusu bile kendisini takdir etmem icin yeterli sebep.

  yazadur.
 • 167
  (bkz: #2349781)

  mükemmel bir entry girmiş. ne anlatmak istediği, nasıl bir dejenerasyon içerisinde olduğumuz konusundaki tespitleri önemlidir.

  benim için galatasaray taraftarı ölmüştür lafıyla ne kadar işlevsiz, arsızlık derecesinde doyumsuz, taraftar olmanın gereklerinden çok uzak ve galatasaray'ı korumaktan aciz durumda olduğumuzu anlatmış. ama isteyen tudor konusundaki fikirlerine, belhanda konusundaki fikirlerine kızıp yapılan lince katılmadı diye bu ifadeye bir hakaret anlamı da yüklemeye çalışabilir.

  ben keyifle okumaya devam edicem. aynı belhanda'yı keyifle izlemeye devam edeceğim gibi.
 • 168
  (bkz: #2349781)

  yazisinin tamamini degil ama parca parca bir kismini okudum. bana gayet dogru geldi yazdiklari. kendisinin dusundugu gibi dusunmedigim noktalar olmasina ragmen kendi dusuncesini bana kaliteli bir bicimde aktarmis olmasi onemli olan.

  okudugunu anlamayan, dusundugunu aktaramayan, derdini dile getiremeyen milyon tane insanin oldugu bir yerde kendisinin 'dusuncesini aktarmayi basarmasi' dahi onemli bir kriter, hakli olmasina deginmiyorum bile.

  zaman zaman kendim de yaptim hatirliyorum ancak baskasi yaptiginda fark ediyorum ki, bir yazari fikirleri dolayisiyla "bakin bakin, ne demis utanmadan!!!" demek icin nick altina girmek ve linc baslatmak cok kalitesiz gozukuyor.

  yapmayin...
 • 169
  sözlüğe emek veren, yazdığı entrylerle bana keyif veren güzel yazar.

  hele ki uzun entry okumaktan cok keyif alan benim icin yeri ayrıdır.

  kendince analiz yaparak durum degerlendirmesi yapan, mac, hoca, oyuncu veya baska konuları yorumlayan yazıları ve yazarları cok seviyorum.

  kendisi de bunlardan cok yaziyor, yazadursun zaten.
 • 171
  her ne kadar vaktim el verdiği müddetçe özel mesajla geri dönüşler yapsam da başlığımda uzunca süredir birikmiş olan güzel yorumlara teşekkür etme ihtiyacı hissettim. biraz geriden gelebilirim, ilgili arkadaşlarımız da durduk yerde kendilerini görünce ''hayırdır inşallah'' diyebilirler, sıkıntı yapmasınlar. *

  her şeyden önce bu sözlüğün hakikaten çok önemli değerlerinden biri olan salyangoz'a saygılarımı sevgilerimi belirteyim. ardından yazarlığım boyunca fırsatını yakaladıkça muhabbet ettiğim ve değer verdiğim amisos, yusuf84, beerandmusic, dream big and dare to fail, tribunde usuyen adam, cheersdarlin, 571 1071 1453 1881 1905 1923, alotoftimes, mrawesome, gravi, penaltisiz asist krali'na tekrardan sevgiler saygılar yolluyorum.

  nadir iletişim kurabildiğim ama çok daha fazlaca konuşmayı isteyeceğim cidarre 1905, essahtan galatasarayli, taffi, drogbaba44, cesuryurek, gsman, keef, alessandro deli piero, bstins0n, selaminko, pera, cesc caplin, thedudeabides'a da bol bol sevgiler saygılar gönderiyorum.

  ayağının tozuyla sözlüğe gelmiş, yazdıkları harika yazılarla da ben buradayım demiş olan ugo, sirius, edipsb, onurhank, kaideyi taciz eden istisna, leooel, senisevmeyenolsun yazarlarımıza da öncelikle hoş geldiniz sonrasında da teşekkürler diyorum.

  çaylak statüsünde olan ve şahsıma sözlük hayatımda aldığım en güzel mesajlardan birini yazan gs hermes'e, yine çok saygıdeğer bir o kadar da mantıklı- kaliteli biri olan cevad prekazi'ye ise önlerindeki dikenli taşlı yolda başarılar kolaylıklar dliyorum, ikisine de sevgiler saygılar.

  sözlüğün gençlerine harikanın da harikası bir yol çizen, galatasaray taraftar profilinin nasıl olması gerektiğini herkese gösteren, çok sevdiğim yazarımız mocuishle'a da selam olsun. seviliyorsun başkan.

  son olarak,

  garavel, albertxx, the stig'e de teşekkür ediyorum.
 • 173
  kendisini birkaç senedir tanırım, gala sözlük'te tanışmıştım arada da konuşurum. sneijder konusunda hiç anlaşamayız, kendisinin uzun yazılarını bazen ortasında sıkılıp kapattığım çok olmuştur bazen birkaç defa okuduğum da. tudor zamanında yazdığı entrylerle kendisiyle mesaj yoluyla bir şeyler yazıp çok dalga geçtiğim de oldu. ama bu adam bir şeyi savunuyor. ve galatasaray'ın iyiliğini istediğine adım gibi eminim. kendisi uzun yazılarına ve tespitlerine devam etsin. kimse başkasının yazdıklarını beğenmese de saygı duymalı.

  ek: tudor zamanı çaylak olduğum için çoğu entrysini offlamak isteyip de yapamadığım yazar kardeşimiz =)
 • 175
  galatasaray markasının, isimlerden, kişilerden, bizden, sizden, bu sözlükten falan çok daha büyük bir kavram olduğunun çoktan farkına varmış, önceliği galatasarayı desteklemek olan, bunu yazılarına hem duygularıyla hem mantığıyla dökebilen, yazdıklarını bilim-istatistiklerle destekleyen, eleştiri yaparken çözüm de düşünen bir yazar arkadaşımız.

  fikrine katılırsın, katılmazsın o başka ama; transfer sezonu kapanmışken, teknik direktörün takımdaki kimsenin ıslıklanmasını istemiyorum demişken, orta sahanda top tepebilecek şu an toplam 4 futbolcun varken; bu 4 futbolcudan belki de hücum anlamında en yeteneklisini asıp kesmeyin, galatasarayı destekleyin diyen adamın, galatasaray futbolcusunu asıp kesen adamlar tarafından, başlık altında eleştirilmesine karşıyım. karşısında olacağım.

  yazısını okumadan off 'a basıyorum diyenler, tudor zamanı analizleriyle şimdi fırsat doğdu diye dalga geçenler; siz daha galatasaraylı değilsiniz.

  yazsın,desteklemeye devam etsin umarım. motivasyonunu kıramasınlar hiç.