• 7
  çeşitli mecralarda ismi sürekli galatasaray ile anılan tunuslu oyuncu.

  buradan bakınca scout transferi gibi görünüyor, yani tunus ligini izlemek için kim öle kim kala.

  tip olarak da tunuslu alper potuk olarak gördüm ben. fakat özellikli bir oyuncuya benziyor, her şeyden bir tutam var gibi.
  elbette ligler arası siklet farkı vardır, kültür farkı da olacak, oyun tarzı farkı da olabilir.
  fakat ben bu transfere sıcak bakıyorum.
  sebeplerine gelecek olursak; yerli dayatması sonucu ben orta sahada 2'li hat ile oynamaya ciddi ciddi kafayı taktım. ve gedson fernandes transferini de kilit taşı olarak görüyorum. hal böyleyken gedson'a alternatif olabilecek bir yabancı oyuncuya ihtiyacımız var.
  gedson ve romdhane bir mevkiyi kapatırlar, hatta sağa sola yerli oyuncu atabilirsek ikisi beraber de oynayabilirler.

  tunus ligindeki herhangi bir oyuncunun topsuz oyunda ve genel olarak oyun bilgisi açısından pek gelişmiş olabileceğini sanmıyorum. fakat yaşı da genç olduğu için eğitilebilir olarak görüyorum. çünkü fizik olarak sağlam bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.
  maaşının ve bonservisinin de düşük olacağını varsayarsak, alınabilir bir risk gibi görünüyor.
  tabii ki scout ekiplerinin raporu esas alınmalıdır.

  florentino transfer edilirse gedson ile beraber oynarlar. taylan ve aytaç kulübeye hapsolur, halil dervişoğlu ve barış alper yılmaz transferi çok önem kazanır. kerem de banko oynar.

  berg transfer olursa o da gedson ile beraber oynar, taylan ile benzer tarzı var. berg derin oyun kurucu olarak da oynayabilir, bonservisi de maksimum 4-5 milyon euro'ya çözülür. fakat taylan ile berg bir mevkiyi kapatırken, gedson ile aytaç diğer mevkiyi kapatacak ve yabancı kısıtlamasına göre doğru bir planlama olmayacak.
  ayrıca berg transfer olursa bartuğ'un da direkt önünü kapatabilir. berg yapıcı, florentino bozucu bir oyuncu.

  bence romdhane'nin kıymeti tamamen bu, sanki hoca scout ekibine gedson'un replikasını bulun demiş ve onlar da tunus'tan bu oyuncuyu çekip çıkarmışlar gibi.

  gönül ister ki hepsini alalım, fakat başta yabancı kısıtlaması daha sonra ise kadromuzun durumu ve ön tarafa da takviyelerin gerekmesi nedeniyle acil olanları halledip geri kalanları olası satışlar sonrasına bırakmak mantıklı olacaktır.

  fatih terim'in çift 6.5'lu orta saha düşüncesi varsa(bence kesinlikle olmalı); öncelikle tartışmasız şekilde gedson'u en kısa sürede bitirmeli ve arkasına da benzer profilde bir alternatif oyuncu bulmalıyız.

  yabancı kısıtlaması olduğu sürece yabancı oyuncular üzerinde çeşitlilik oluşturmamız pek mümkün değil. çeşitliliği anca yerli oyuncu havuzundan oluşturabiliriz. o havuzdan da pek bir şey çıkacağa benzemiyor.
  bizim adımıza en hayırlısı kim olacaksa o olur inşallah.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!