• 1096
  2 aydır yazarım fakat 1-2 entry’mde daha yazdığım üzere 7-8 yıldır bu sözlüğün bir ferdiyim. sözlüğe çok büyük katkılarda bulunan birçok yazarın nasıl küstürüldüğünü gördüm, kimi ilgi göstermesi gerektiği kişilere sözlük nedeniyle daha az ilgi gösterdiği için sıkıntı yaşadı, kiminin çoğumuzun kaldıramayacağı yükleri oldu, kimi hakkın rahmetine kavuştu ( hako, tabuttarovasata , sarwidas , kurtbaba ve niceleri).

  biz sözlük olarak çok kalabalığız,büyük bir aileyiz ama bilgisi eksik, ilgisi eksik, yazdığını süzgeçten geçirmeyen, karşıdakini dinlemeyen, hiçbir şeyi beğenmeyen kişiler olarak da çok kalabalığız. sözlüğe büyük katkı sağlamış, yazdıklarıyla ağzınızı açık bırakacak, okurken veya sohbet ederken bir şeyler öğreneceğiniz yazar sayısı maalesef 2019 yılı itibariyle iki elin parmağını geçmiyor.

  30000 entry’yi geçen 2 kişi var bu sözlükte.(hatırlamadığım varsa kusura bakmasın) otsukarci abimiz kendi kendini pilot edince mocuishle kaldı bu seviyelerde. sözlükte birçok kişinin sevdiği, benim kimseyle sıkıntı yaşadığını görmediğim (illa ki ufak tefek bir şeyler olmuştur/olmamıştır) bir yazar aslında çok iyi niyetli bir şekilde bir şeyler yapılırken eleştirildi. evet herkes eleştirilebilir ama yapıcılıktan uzak bir şekilde oldu bu eleştiri. maça kaç gün kaldığının belirtilmesinden sonra en az 2-3 cümle nitelikli entry’nin tüm gerekliliklerini yerine getirirken (kaldı ki tüm entry nitelikli ve gayet nizami) ilginç bir eleştiri oldu.

  dediğim gibi ben de yeni yazarım, kendisi benden entry sayısı olarak da yıl olarak da daha eski ama son 1 ayda frekanss07 nickli arkadaş 37 entry yazıp, son 1 hafta 6 entry yazıp bunun 2’sini mocuishle’yi eleştirmek için kullanıyor. yani kendisi yazmıyor ama yazı yazıp içerik sağlayan insanların sıktığına dair bir başlık açıp bu kişileri eleştirebiliyor. sizce de garip değil mi?

  böyle paragraf paragraf yazdım, çünkü mocuishle‘nin yazdıklarını keyifle okuyorum ve totem olarak da bu tarz şeylere inanan herkes için keyif verici olduğunu düşünüyorum. yani örneğin bir kişi her entry’sini iyi akşamlar diye bitirdiğinde entry’lerin iyi akşamlar diye bitmesinin sıkması diye başlık mı açacağız.

  baymeursault attığı streamable linklerine olan yaklaşımımı bildiği için rahatça örnek vereyim. ben de streamable linklerinin verilmesinin sıkması diye başlık açıp iyi bir yazarı da ben küstüreyim, sonuna da anket eklerim. nasıl olsa başka kulüp taraftarları da takip ediyor, illa ki oy alırım ya da kaideyi taciz eden istisna‘nın uzun(öğretici) entrylerinin sıkması diye başlık açayım. o da gitsin, öbürü de gitsin falan filan.

  böyle uzun uzun yazdım. sanırım ülkedeki genel mentaliteye olan kızgınlığımın karşılığı. bu durumlar ciddi ciddi meyve veren ağaç taşlanır olarak görünüyor benim için. velhasılkelam mocişle abimiz totemine devam etmeli, yine bizi konsantre etmeli. alıştık bir kere.

  not: anketi de bir ara eklerim.
 • 1102
  kendisi isterse bana küfür etsin ağzımı açıp bir şey demem kendim ne yanlış yapmışım diye kendime bakarım. sözlüğümüzün abisidir, atar damarlarından biridir. sözlük var oldukça kendisinin yazmasını bizi havaya sokacak entryler girmesini isterim. haa, ama yok kimi keseceğiz diye bir gün tartışacaksak sonucundaki kişi bellidir. *
 • 1103
  kendisinden veya yazdığı entry'den 215 kişinin sıkıldığı yazar. ben anlam veremiyorum böyle hoş bir olaydan, gelenek hale gelmiş bir olaydan insanlar neden sıkılır? bir galatasaray'lı bu entry'lerle havaya girmesi gerekirken neden sıkıntı duyar? 215 kişi ciddi bir rakam her ne kadar ankette sıkılmayanlar daha fazla olsada insan o entry'i bir daha yazmak istemez, keyfi kaçar, üzülür. gerçekten bazen anlam veremiyorum. evet eleştirmek iyi bir şey ama bu olayın eleştirilmesi onca şey varken eleştirilmesi... düşmanlık olarak görüyorum ben...
 • 1106
  bu renktaşımızın ismi neden sol framede var, yine nasıl bir güzel entry girdi diye bakayım dedim. entry falan yok, olaylar olmuş ama ne olduğunu anlamadım. arkadaş bu renktaşı bu sözlükte küstüren kim varsa allah onu bildiği gibi yapsın, akıl fikir versin. en sevdiğim yazardır kendisi. hatta ve hatta kendi galatasaraylılığım kadar kefil olabileceğim bir iki yazardan birisidir. umarım pilot olma durumu falan olmaz.