• 55
  iş yerinde yapılan psikolojik tacizdir. sözlükte sulandırılmaması gereken ciddi bir konudur. ne kadar ciddi olduğunu uğrayan anlar. ayrıca her şey mobbinge girmez. bir çalışana bir keresinde sesini yükseltmen, kızman mobbing olmaz. bunun mobbing olması için düzenli, sistematik bir biçimde ve uzun süreyle yapılması gerekir. o çalışana yapamayacağı işlerin yüklenmesi vardır içinde. hakaret, dışlanmak vardır.

  rezil performans gösteren oyuncuyu taraftarın 1 kere yuhalaması mobbinge girmez.
 • 56
  teknik olarak işverenin çalışanlarına yaptığı psikolojik baskı/taciz türü olduğundan galatasaray taraftarının oyuncusunu yuhalaması bu tanıma girmez. ama mesela yılmaz vural'ın* effa'nın ensesine şaplak atması ya da da costa'nın poposuna tekme savurması, daha sonra ısrarlı ve sistematik şekilde aşağılaması, hor görmesi, rencide etmesi, mevkisi olmayan yerlerde kötü oyun oynarsa buna dayalı olarak maça çıkarmama, kadroya almama ve benzeri yaptırımlar uygulaması mobbing olabilir. tabi futbolcu - kulüp ilişkisinde mobbinge dayalı uyuşmazlıklar söz konusu olur mu emin değilim, bu noktada iş kanunu uygulanmıyor sonuçta.

  ekleme: çalışanın işverene yapması da bu kapsamda değerlendirilebiliyormuş. off the record - bunu kendi adına senaryolar yazıp komik ve anlamsız küçük şeyler sebebiyle mobbing bahanesiyle zengin işvereninden para koparmaya tevessül edenler de oluyor.
 • 57
  yılda 1-2 milyon euro alan insanların uğradığı çağ dışı olay.

  bedavadan ev veriliyor, vergin dahil ediliyor, yıllık milyonlarca euro alıyorsun, bazı maçlarda bunun primleri oluyor falan...

  buna rağmen birçoğu imkansızlıklar içinde maça giden asgari ücretliler tarafından mobbinge uğruyorlar. gerçekten yazıklar olsun, nasıl yaparlar bunu?

  kulübümüz acilen taraftarları uyarmalı.
 • 58
  bugünkü 19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçında yaşananlar sonrası galatasaray futbol takımı futbolcularının linkedin ve kariyer.net üzerinden cv güncellemesi yapıp, ik'ya mail atmalarını sağlamış olay. bir de iş hukukçularına danışmaya da başlamışlar.
  çok üzülüyorum, bu kadar çalıştıktan sonra şimdi evlerine gidip sabah 6.30'da tekrar sokağa düşüp toplu taşıma ile işe gidecekler, ay sonu nasıl gelecek düşünecekler. acaba bu sebepten işi bırakırsam işsizlik maaşı alır mıyım, borçları nasıl öderim falan diyecekler.

  yok bu o değildi.*
  taraftarın yuhalaması mobbingse futbolcuyu paf takımına yollamak, futbolcuyu sonraki maçta kadro dışı bırakmak mobbingin kralıdır.
 • 60
  millet intihar ediyor bu yüzden. işi bıraksa aç kalacak çünkü. polisler intihar ediyor ülkede bu yüzden.

  taraftar oyuncu yuhlamis, mobbingmis. yok daha neler. oyuncu da taraftari yuhlasin odessinler madem.

  2011'den beri sozlukteyim. d.a.ö ve h.h. haricinde kimseye devamlı saydırmadım. ama artık fatih terimciler yüzünden çok sevdiğim fatih terim'e sogumaktan korkuyorum. devamlı eleştirmek zorunda hissetmekten nefret ediyorum. hoca da insan ve hata yapıyor. kabul etmeseniz de gerçek bu.