• süper kupayı aldığı kadronun vasat olduğu ve aynı vasat kadroyla cl'de çeyrek final oynadığı iddia ediliyor.

  iddia edilen vasat kadro, (2000-2001) bir sezon önce uefa kupasını kazanmıştır. tek fark, hakan şükür gitmiş, yerine mario jardel gelmiştir. bu vasat kadroda taffarel'den tutun hagi'ye, popescu'ya, bülent korkmaz'dan tutun suat'a, e.b'ye, herkes vardır.

  şaka gibi yemin ediyorum, şaka.

  edit: aynı vasat kadroyla şampiyon olamamıştır.(:
 • ilginç şekilde babamla benim, fatih terim geleceği için sevindiğimiz, hayatında sadece galatasaray'ın uefa finalini izlemiş olması ihtimal dahilinde olan anneminse ahmakça bulduğu olaydır. o "lucescu çok iyi hocaydı böyle şey yapılır mı pişman olucaksınız" dedikçe biz bıyık altından gülüyorduk. sonrası yorumsuz.
 • kendisine atılan suçlamayı, temizlemek için üşenmeden 2001-2002 sezonunda ligde oynadığımız 34 maçtan kazandığımız 24 maçın skorlarını yazacağım;

  2. hafta gs-denizli 1-0
  3. hafta rize-gs 3-6
  4. hafta gs-antalya 2-1
  5. hafta malatya-gs 0-2
  6. hafta gs-fb 2-0
  7. hafta gencler-gs 1-3
  8. hafta gs-göztepe 4-1
  10. hafta gs-trabzon 3-1
  12. hafta gs-diyarbakır 5-1
  13. hafta gs-samsun 2-0
  14. hafta gs-istanbul 4-1
  16. hafta gs-kocaeli 5-1
  18. hafta gs-antep 2-0
  20. hafta gs-rize 4-1
  22. hafta gs-malatya 1-0
  24. hafta gs-gencler 3-1
  26. hafta gs-bjk 1-0
  27. hafta trabzon-gs 0-2
  28. hafta gs-bursa 2-1
  30. hafta samsun-gs 0-1
  31. hafta istanbul-gs 0-2
  32. hafta gs-ankaragücü 2-0
  33. hafta kocaeli-gs 0-2
  34. hafta gs-yozgat 5-0

  evet durum böyle, özetlemek gerekirse söylendiği gibi "tek gollü kazanıyoduk yea" lafı sadece 24 maçtan 4 tanesinde geçerli olmuş. sadece 4 maç 1-0 bitmiş. bunun dışında iki maçımız da 2-1 bitmiş yani tek farkla. geri kalan maçların hepsi en az 2 ve üstü farkla bitmiş.

  zaten içerde* 17'de 17 yaptığımızda hatırlanmıyor nedense. bütün puan kayıplarımızı deplasmanlarda yaşadık o sezon.

  ayrıca ligin en çok gol atan takımı olduğumuz da söylenmemiş. 75 gol atmışız 34 maçta. 2.20 gibi bir gol ortalamamız var maç başına.

  sonuç olarak bunları buraya yazmaktaki amacım, lucescu'yu bu şekilde "tek farkla kazanıyorduk yeaa, ölümüne defans oynatıyordu" laflarıdır.

  en azından o günleri hatırlamıyorsanız bile elinizin altında internet var girin türkiye futbol federasyonu'nun sitesine bakın bütün istatistiklere. ondan sonra kulaktan dolma bilgilerle kıraathanelerde konuşulan "lucescu çok rereröydü" laflarını duymayalım burada.
 • öncelikle belirteyim süleyman seba gidip serdar bilgili gelirken çoğu beşiktaşlı arkadaşım mutluydular, hatta onlarla çok konuşup tartışırdık bu konuyu o zamanlar. ancak, şu anda hatırlattığımda aynı görüşte değiller. demek ki yaklaşımlar değişebiliyor -en azından benim çevremde-.

  bize gelirsek, 9 sene öncesini tutup da nasıl ispat edeceğiz bilmiyorum çünkü sanal alemde anladığım kadarıyla bunlar ciddi sıkıntılar. ama "o zamanlar kimse eleştirmemişti" demek ne derece doğru bilmiyorum, çünkü ben ve çevremdeki çoğu galatasaraylı bu kararı eleştirmişti, yaşımız da haytalık yapmasak üniversiteyi bitireceğimiz bir yaştı**.

  bu kararı eleştirirken de gelenin fatih terim olması hasebiyle yapılan eleştiriler değildi bunlar, yazılanlardan anladığım kadarıyla gelen fatih terim olduğu müddetçe kim giderse gitsin eleştirilmeyecek bir karar gibi yansıtılmış. kilit nokta bu zaten, fatih terim'in başarısını küçük görmekle tüm başarıyı fatih terim'e mal etmemek arasında fark olduğunu göremediğimiz müddetçe daha çok eleştirilecek karara imza atarız diye düşünüyorum.

  yarın birisi çıkıp da harry kewell yerine shabani nonda'nın gönderilmesi son yılların en büyük yönetim yanlışlarından çıkmış ama o zamanlar kimse eleştirmiyordu derse de aynı şeyi söylerim: ben eleştiriyordum arkadaş. fatih terim'i veyahut harry kewell'ı sevmediğimden değil yapılanın o anda yanlış olduğunu düşündüğümden, yanılabilirim de, yanılabiliriz.

  atılan gol sayısına gelince ilginç bir istatistik vereyim, 2000'li yıllarda ligimizde arka arkaya sezonlarda 75 gol atabilen sadece 2 takım var: 2000-02 arası mircea lucesculu galatasaray ve 2003-06 arası christoph daumlu fenerbahçe. bizim fatih terim döneminde yani 1996-00 arasında ilk 3 sezonu 80 gol üstü olmak üzere bunu 4 kez başardığımızı da belirteyim. yani biraz da sıkıntımız çok iyiden sonra iyi geldiği vakit, onun hakkını veremememizden kaynaklanıyor.
 • en çok içimde kalan olaydır. zaman makinem olsa galatasaray'da ilk bu gönderilişi engellerim. fatih terim için bile olsa şampiyon takımın hocası gönderilmezdi. zaten rahmetli canaydın da seçim kozu olarak kullandı fatih terim'i öyle başkan oldu. yani bir bakıma başkanlığa gelmek için lucescu'yu harcadı canaydın. zaten galatasaray tarihinin en başarısız başkan sıralamasında ilk 5'tedir.

  geçmiş geçmişte kaldığı için en azından bir kere daha lucescu'nun galatasaray'ı çalıştırmasını istiyorum.
 • gönderileceğini duyar duymaz ağlamaklı olmuştum. gönderildiği tarihten itibaren de dünyanın küfürünü etmiştim rahmetli başkan özhan canaydın'a.
  eğer ki gönderilmeseydi elindeki kısıtlı imkanlara rağmen* çok başarılı olacağını da göstermişti ayrıca ikinci senesinde.
  netice itibarı ile; hatırladıkça içime bir hüzün çöküyor, nihayetinde acı sonun miladıdır o karanlık günler.