• 2071
  milli takım eski teknik direktörü.

  --- alıntı ---

  "30 yaş ortalamasıyla aldığım takımı 23 yaş ortalamasına indirdim. türkiye'de yeni bir takım inşa ettim. bunu yabancı sınırı olmayan bir ülkede yaptım. eğer türkiye'nin gelişmesi isteniyorsa yerli oyunculara önem verilmeli. galatasaray'ın ilk 11'ine bakın, hepsi yabancı."

  --- alıntı ---

  dede bir sus be. tüpçüye tek duam yangından mal kaçırır gibi seni milli takımın başında getirmesi ve akabinde takımımızı çalıştıramaman. adam yatıyor kalkıyor galatasaray üzerinden algı kasıyor.
 • 2074
  “30 yaş ortalamasıyla aldığım takımı 23 yaş ortalamasına indirdim. türkiye'de yeni bir takım inşa ettim. bunu yabancı sınırı olmayan bir ülkede yaptım. eğer türkiye'nin gelişmesi isteniyorsa yerli oyunculara önem verilmeli. galatasaray'ın ilk 11'ine bakın, hepsi yabancı."

  türkiye'nin genç potansiyeli çok iyi. sassoulo'ya giden merih var, yanında da stıuttgart'a giden ozan oynayacak. orta sahada ise trabzonspor'da oynayan yusuf yazıcı ve abülkadir var. bu jenarasyonun geleceği çok parlak ancak sürekli oynamaları gerekiyor.”

  ozan eylül ayından itibaren galatasaray ilk 11’inde kendine yer bulmaya başlamış ve bugünden sonra milli takım 4 maç yapmış.

  (bkz: 11 ekim 2018 türkiye bosna hersek maçı)
  (bkz: 14 ekim 2018 rusya türkiye maçı)
  (bkz: 17 kasım 2018 türkiye isveç maçı)
  (bkz: 20 kasım 2018 türkiye ukrayna maçı)

  bilin bakalım kadroda kim yok?

  galatasaray’ın 11’inde 11 yabancı var diyene kadar, galatasaray kadrosundaki cevheri görmüş mü onu sormak lazım. içi galatasaray kompleksi ile dolmuş bir adamı çok fazla takmaya da gerek yok ama bizler sinir hastası olmayı seviyoruz. sinirimizi bozsa da siyaset programı izleyen, a spor takip eden, ekşi sözlükteki tinercileri okuyan, antu komplo teorilerine bakan insanlarız. suç sanırım bizde.

  not: sakatlık demeyin 13 kasım’da ümit milli takım kadrosundan sakatlık dolayısıyla çıkarılmış. dikkatinizi çekerim ümit milli takım. bu adam 2 ay galatasaray gibi bir kulübün ilk 11’inde oynamışken, şampiyonlar ligi haftanın 11’ine seçilecek kalibrelerde performans vermişken seçme, sonra gel milli takım’ın stoperi ozan ve merih de.
 • 2075
  milli takım eski teknik direktörü

  bir ülkede zengin olmanın çok kolay ve hakedilmeden olduğunu gördükçe, motivasyonunun, hedeflerinin büyük kısmı para kazanmak olan insanlardan oluşan o ülkenin toplumunun mutlu olması mümkün değil, bırakın konuşsun kafaya takmamaya çalışmak daha iyi zira mutlu olmayı da hedeflemeliyiz.
 • 2077
  türkiye'de, kulüp bazında görev aldığı dört senede bir tane yerli ve genç futbolcuyu çalıştırdığı takımlara kazandıramamış teknik direktördür. en yüksek seviyelere, "kazanmak" kelimesi genlerimize kadar işlemişken çalıştırdığı galatasaray'da faruk atalay ile ulaşmıştır. sinan engin'in kirli çevresinin etkisiyle şampiyonluk kazandığı beşiktaş'ta ise ali cansun begeçarslan'la bu seviyeyi sürdürmüştür. ikisi de türk futboluna zerre etki etmemiş futbolculardır. lucescu'nun futbolcu bazında kazandırdığı bu kadardır.
 • 2078
  hıncal uluç'a çoğu zaman kizariz, fakat bu adamın galatasaray takımı ile ilgili yaptığı çok şiddetli ters elestiriler dışında söyledikleri çoğu zaman doğru çıkıyor. lucescu bu topraklarda ordinaryüs olarak görülürken demedigini bırakmıyordu. milli takımın başına geçmesini utanç olarak tanimlamisti. daha geçen yıl bir çok taraftar terim gelmesin diye lucescu'nun takımın başına geçmesini istiyordu. bugün neredeyse tüm türkiye lucescu'dan gıcık kapıyor. bizi sampiyon yaparken de çeyrek finale çıkartırken de kendisini sevmezdim. real madrid rövanşında ahmet yıldırım'ı oynatmayip fatih akyeli sol bek oynatarak takımın fişini çekmişti. ahmet yıldırım çok mu iyiydi hayır ama beşiktaş'a gittiğinde düzenli olarak oynattı. herkesi aptal kendisini çok zeki ve ulema sanan bir paragöz dışında hiç birşey. birazcık yüzü varsa bjk şampiyonluğunda, galatasaray'ın elinden şampiyonluğun nasıl alındığını açıklar. milli takımı rezil etse de bu ülkede kendisi ile oluşan büyük hoca tanımının içi boş olduğunu göstermesi açısından hayırlı oldu.
 • 2079
  tarihin en güçlü türk takımına defans oynatan, o takımı kazandığımız maçlarda bile keyif vermeyen bir hale getiren rumen teknik direktör.

  emeklerine teşekkürler ki maddi olarak aldın zaten karşılığını, ama bizde ya.ak gibi top oynatıyordun. gönderilmeyi hak etmiştin. üstünden 17 sene geçmiş hala laf sokmaya çalışıyorsun.