• 1870
  yahu bu adam acik acik ''bunlar dogu ulkesi yeaa'' diye italyan basinina demec verdi. dogulu - batili olmak ayri bir sey; ama bu adam bunu negatif anlamda kullandi. kafasindaki turkiye bu. simdi bu adamin geldiginden beri salak yerine koyan kivirtma dolu aciklamalarini yan yana koyunca net sonuc cikiyor; ''bunlar bu isten anlamaz, bunlar dogulu ne soylesem kabul gorur vs. '' kafasinda konusuyor.

  bernd schuster vardi kendini ispanyol zannederdi, o agizla konusurdu. bu da kendini italyan saniyor, yaslandikca daha da artmis bu huyu. o agizla konusuyor.

  turkiye hakkinda alenen boyle ileri geri konusan bir adamin milli takimin basinda rezil skorlara ragmen ne isi var?
  bu adamin kuracagi takimda oynayacak futbolcu, ne kadar milli hislerle oynayabilir?
 • 1871
  bu adamla ilgili iki olasılık var

  --- büyük resim mode on ---
  bu adam sadece bazı kişilerin zemin yoklama, gündem değiştirme ve konu saptırma amacıyla getirdiği bir araç. bu ülkenin afyonu din ve futboldur her zaman. bu konularda bir tartışma olduğu sürece yuronun 4.55 e dayanmasını kimse konuşmaz. bu adama da dediler ki, sen ortalığı karıştır, emekli ikramiyeni al, gerisine karışma. o yüzden bu da böyle davranıyor.
  --- büyük resim mode off ---

  ya da;

  --- gerçekçi mode on ---
  bu adam net şekilde bunamış. futbol falan umrunda değil. adam doğu ülkelerinde yabancı sınırı şart diyor, adamın öz oğlu türkiye ile komşu ülkede teknik adamlık yapıyor ve son maçında 1 yunan oyuncu ile oynamış. yani adamı öz oğlu bile dinlemezken, biz adam yerine koyup bu bunak amcaya ülke futbolunu emanet ediyoruz.
  --- gerçekçi mode off ---

  iki ihtimalin de ne kadar dehşet verici olduğu ortada. bilemiyorum altan. her türlü göte geldik gibi.