• 34
    2019 nba playoffları doğu konferansı finali serisinde toronto karşısında 2-0 öne geçtikten sonra üst üste 4 maç kaybederek finale gitme şansını kaybeden takım.

    aslında her şey serinin 3. maçında oldu. toronto çok dar bir rotasyonla oynarken, üstüne de iyi kaykı veren 2 oyuncusu 6 faulle oyun dışı kalmış olmasına rağmen 2 defa uzatmaya gitmiş maçı kaybesersen o travmadan kurtulmak kolay da olmaz, rakibe de çok büyük bir motivasyon da vermiş olursun ki bu motivasyonun etkilerini 4. maçı toronto'nun ne kadar rahat kazandığına bakarak da anlayabiliriz.

    5. maçta da aslında oyun kontrolü hep ellerindeydi ama maçın kırılma anlarında 3. maçta yaşanan travmayı resmen iliklerine kadar hissettiler. bu sabaha karşı oynanan maçta* ise bir ara 16 sayılık farka ulaşmalarına rağmen 21-2'lik bir seri yemeleri ve maç sonunda çok daha dar rotasyonla oynamasına rağmen toronto'ya karşılık verememeleri yine bir yakın maç sonu modunda ellerinin titremesine sebep oldu ve nihayetinde maçı kaybettiler. burada tabi koça çok şey söylenebilir. zaten bucks forumlarında mike budenholzer yerden yere vuruluyor.

    bu milwaukee için beklenmedik ve maalesef ki çok kötü bir son oldu. bu güzel bir kadro eğer finale çıkabilseydi doğuda yeni bir güç olarak doğacakken şimdi kontratı biten ana parçaları takımda tutabilmek daha zor olacak. zamanında dallas mavericks'in 2005 yılında yaşadığı duruma çok benziyor durumları ve dallas o zaman makine düzeninde oynamasına rağmen maçlara karakter koyma meselesine yıllarca çözüm bulamamıştı. umarım bir şekilde bu soruna çözüm bulabilirler.