• 5523
  galatasaray'ın son 10 yıldaki en komple golcüsüdür diyebiliriz. elbette elmander, drogba gibi kaliteli oyuncularımızda oldu ama baros tam manasıyla komple golcüydü. her açıdan, her şekilde gol atabilecek bir potansiyeli vardı.
  https://www.dailymotion.com/video/xeytum

  bu arada sakatlanmadan önce çok şansız kadrolarla oynadığını söylemesek olmaz. yer yer kaliteli futbolcular olsa da, genel olarak dümdüz oyunculardan oluşan bir kadronun golcülük görevini üstlenmiştir.
 • 5524
  galatasaray kariyerinde en fazla 2 sezon üst düzey performans göstermiştir. sakatlık vs. de etkili oldu performansının düşmesine ama öyle efsane bir performansı falan yoktu. zaten galatasaray öncesinde de çok etkili bir hücum oyuncusu olsa da çok bitirici bir forvet falan değildi. hatta kulüp bazında kariyerinin en yüksek rakamlarına bizim formamızla ulaştı. burak yılmaz' ın galatasaray ile gol kralı olduğu sezondaki performansı baros'un önündedir bana göre.

  baros iyi bir oyuncuydu ama taraftarın ona karşı duyduğu aşırı ilgiyi anlamıyorum. keza aynı şey ümit karan için de yapılır. şöyle bitirici böyle bitirici denir, gol rakamlarına bakıyorsun, 20 golü görememiş bir sezonda. gol dışında oyuna etkisine bakıyorsun; baros da ümit karan da elmander seviyesinde değiller oyuna katkı olarak. ama sanıyorum ki spektaküler goller attıklarından taraftarda böyle bir imaj yarattılar. şahsen izlediğim galatasaray forvet performanları arasında ilk 5 e ne baros'u ne ümit karan'ı sokarım.

  1- hakan şükür
  2- jardel
  3- burak yılmaz
  4- necati ateş
  5- elmander

  tanju'yu, ilie'yi falan çok iyi hatırlamıyorum, çocuktum.

  bu arada kendisinin hamburg'a attığı gol de benim izlediğim en güzel galatasaray gollerinden biridir hazırlanış olarak.

  https://www.youtube.com/watch?v=ObRu9PLYbSc
 • 5525
  benim aklımda kadro dışı mıyım? ne mi yapacağım? gibi muhabir sorularına en yakındaki deniz bank atm sine gidip paramı çekeceğim sözleriyle kaldı.6 ay oynamadan parasını aldı ve gitmedi sakat da değildi.
  evet oynadığı maçlarda katkı sağladı.evet güzel bir başlangıç yaptı ligimize hatta çok güzel bir hava çok güzel bir atmosferle transfer oldu. haldun üstünel gece saat 4 de mi ne açıkladı çok iyiydi ama aması var işte para için yattı.galatasaray taraftarı böyle oyuncuları sevmez.şimdi yokluktan bunlara bile sarıp ah neleri vardı diyorlar geçelim arkadaşlar . neler geldi neler geçti derseniz şu külübü seven şu klüp için çok şeyler yapan elmander'i necati'yi hatırlayın lütfen.
 • 5528
  güzel penaltı atardı. savunmanın arkasına iyi kaçardı. yenilgiyi hazmedemezdi. her şeyini verirdi.

  gol kralı olduğu sezon attığı 20 golün önemli bölümü penaltı ve tek maça sıkışan 2 veya 3 goldü. öyle çok iyi bir bitirici de değildi.

  hele son iki sezonda tam bir voleybolcu olmuştu ve maşaallah kırmızı kart görmek için özel çaba sarf eder bir hali vardı. çünkü gücü tükenmişti.

  sahaya her şeyini vermesiyle saygıyı hak eden bir oyuncuydu baroš. lakin en iyi yıllarını liverpool'da bıraktı, ki orda da hiçbir zaman golcülüğüyle ön planda değildi. daha önemli özellikleri vardı. fiziken bitmiş hali geldi buraya ama altyapı sağlam olduğundan 1,5 sene iyi top oynadı.