• 4
  laboral kurxa'da oynayan 1,85'lik 26 yaşında guard. avrupa'da izlemekten en çok keyif aldığım oyunculardan biri. belki de en sevdiğim diyebilirim. galatasaray'da oynamasını çok istediğim oyunculardan biridir aynı zamanda.

  bu sene istatistikleri:

  ligde
  37 maç, 19,9 dk, %51 2 sayı, %30 3 sayı, maç başına 9,9 sayı, 2,6 asist, 1,9 ribound, %81 serbest atış, maç başına 7,9 atış yapmış.

  dip not: bir önceki sene 3'lük yüzdesi %38idi.

  el
  29 maç, 21,3 dk, %46 2 sayı, %37 3 sayı, maç başına 10 sayı, 2,7 asist, 2,6 r,bound, %86 serbest atış, maç başına 8,7 atış yapmış.
 • 9
  https://twitter.com/.../1145337615735934977

  bu twiti attığı için söylemiyorum, başlığını görünce vesile oldu söylemek istedim.

  kendisi istatistik kasan, verimsiz ve sorunlu toksik oyuncunun tekidir. eyvallah biz şu an eurocup seviyesi takımız ama ona rağmen mike james'in gelmesini istemezdim. çünkü imzalayacağı yıllık maaş bellidir; o parayı mike james'e harcayacağımıza hem saha içinde hem saha dışında ondan çok daha verimli ve iyi tonla oyuncu bulunur derdim.

  hadi bana inanmıyorsunuz diyelim, socrates dergi'nin youtube kanalında eurostep programı var. orada 30 hafta boyunca bizzat armani milano soyunma odasından bilgi alan alain digbeu'nün kendisi hakkında söylediklerine bakabilirsiniz. hafta hafta programları izlerseniz alain'in içerden verdiği bilgilerin tek tek çıktığını da görmüş olursunuz. euroleague'de söz sahibi aktif/eski oyuncuların çoğu çok yakın arkadaşı zaten.

  (bkz: #1992057) 2016 yılında böyle düşünüyordum. soyunma odasında yaptıklarını geçen sezon alain digbeu'den öğrendim. bu sezon da iyice pekiştirdi. öncesinde gittiği takımlardaki saha dışı sorunları ona bağlamıyordum. herkesin verimini kara delik gibi emiyormuş.
 • 11
  shane larkin'in türk milli takımı tercihi sonrası aklıma geldi, james zu rus milli takımı olur mu?

  ruslar, özellikle cska moskova zengin bir takım bilindiği üzere, parayla alakalı herhangi bir dertleri yok. bu yüzden de yakaladıkları adamları kolay kolay bırakmazlar. koyarlar bol sıfırlı, en az 3 sezonluk kontratları oyuncuların önüne, sonra votka eşliğinde imzaların atılmasını keyifle seyrederler. james sezon başında çeska'yla 1 yıllık sözleşme imzalamıştı. çok iyi bir sezon geçiriyor cidden, doğrusu ben bu kadarını, bu kadar iyi uyum sağlayabileceğini düşünmemiştim ki rus yöneticiler de böyle düşünmüş olmalı zira 1 yıllık kontratla riski en aza indirmişler. yalnız şu anki james'e 2 ya da 3 yıllık sözleşme önereceklerdir sezon sonunda. adam kendini aştı resmen bu sezon. bireyselliğini çeska setlerini bozmadan parkeye yansıtıyor. koçu* da kendisine bu hareket alanı iznini vermiş durumda.

  rus milli takımı mevzuna gelirsem; devşirme oyuncuyla eurobasket'te başarıya ulaşan ilk milli takım rus milli takımı idi 2007'de. ev sahibi ve favori ispanya'yı finalde mağlup ederek ipi göğüslemişlerdi. o turnuvada mvp seçilen andrei kirilenko'nun 1 numaralı yardımcısı jon robert holden'dı. doğru devşirme tercihinin nasıl fayda sağlayacağının ilk kanlı canlı örneği olmuştu bu tercih. daha sonra benzer katkıyı ispanyollar serge ibaka'dan, makedonlar ise bo mccalebb'tan aldılar.

  rus milli takımı aleksey şved dışında yıldız bir perimetre oyuncusuna sahip değil şu an. şved'i james ile ikilerlerse birden seviye atlarlar. tabii aynı anda parkede olmalarına imkan yok çünkü oyun sırasında "hayır top benim, hayır senin değil benim" kavgasına tutuşma ihtimalleri oldukça yüksek. işin prosedür kısmına hakim değilim fakat holden zamanında bizzat vladimir putin'in emriyle vatandaşlık sürecine dahil edilmişti (tanıdık geldi mi?). bildiğim kadarıyla james şu an herhangi bir ulusal takımla bağlayıcı bir anlaşma içerisinde değil. yani bu iş olur bence, mümkün...