• 713
    galatasaray'dan kovulmasına en çok üzüldüğüm yabancı hoca'dır. fatih terim dışında keyif veren futbolu oynatan tek isimdi. adnan polat ve ekibi frank rijkaard'a gösterdiği sabrı skibbe'ye gösterse, taraftar arkasında olsa onun ve bizim için bugün tarih çok farklı olurdu. benim için oynattığı futbol gibi cesur bir adamdı. yıllarca çift forvet oynayan ekol bir oyunu olan takımı tek forvet'le oynatmak istedi. başkan bir gün loca'da söyleyin şu adama çift forvet çıksın maçlara demişti. başkan böyle derse yorumcular neler demez.

    çok uzun zaman geçmeden skibbe haklı çıktı ve o sezon barça tek santrafor taktiğiyle 6 kupa kazandı. haziran ayında başkan başta olmak üzere herkes tükürdüğünü yaladı ve rijkaard galatasaray'a geldi. ama hollandalı hiç bir zaman skibbe gibi tempolu bir pas oyunu oynatamadı.

    skibbe döneminde galatasaray kazandığı tüm maçlarda rakibine en az iki fark attı. başlarda taktik oturmadığı için şampiyonlar ligi ön elemesinde steaua'ya elensede uefa'da olympiakos, benfica ve hertha berlin'i iki maç deplasman'da olmak üzere eze eze yendi. ayrıca o sezon lyon hegomanyasını sona erdiren başımızın belası bordeaux'yu deplasmanda elimizden kaçırdık; içeride ki maçta takımın başında bülent korkmaz olsa'da skibbe'nin hazırladığı bir takımdı. o maçta emre tilev'in "allah'ım brezilya mı" dediği paslaşmalar skibbe'nin eseriydi.