• 112
  entry'nin yazıldığı gün ve saat itibarıyla nba doğu konferansında celtics'le bucks'ın yarımşar galibiyet gerisinde yer alan florida temsilcisi. 4 maçtır kazanıyorlar, aynı zamanda konferans karşılaşmalarında 6/6 ile yola devam etmekteler. ekşi'de "eckartmuller" nickli bir yazar, heat için şu tanımlamayı yapmış: "tat veren takım. renkli, güzel, hareketli, bol enstrümanlı bir müzik gibi." <3 böyle şairane ve bir o kadar da naif bir betimle söz konusuyken meseleyi çok da kaşımamak lazım aslında fakat açayım ben yine de.

  her şeyden önce kesinlikle sürpriz oldu heat'in sezon başlangıcı. sezon öncesinde heat'in lige böyle gireceği üzerine bahis yapan bir insan evladı olduğunu sanmıyorum. bir kere oyuncu grubuna bakıldığı vakit bu tip bi' öngörüde bulunmak çok zor. jimmy butler dışında yıldız statüsünde herhangi bir oyuncu yok (artık veteran olan goran dragic'i bu kapsama dahil etmiyorum). değil bir, iki süperyıldızın bile başarı için çok da yeterli olmadığı nba basketbolunda heat'in yalnızca butler'la işi kotaracağını düşünmek namümkün.

  takım oyunu oynuyor heat. belki de çok sivri bir süperyıldıza sahip olmamalarına rağmen şu an iyi gidiyor oluşlarını buna borçlular. bazı istatistikler:

  butler - 18.7 sayı, 5.7 rib, 7 asist
  kendrick nunn - 17.3 sayı, 3.4 asist
  goran dragic - 15.8 sayı, 5.2 asist
  tyler herro - 14 sayı, 4.3 rib
  bam adebayo - 13.8 sayı, 10.2 rib, 4.5 asist
  justise winslow - 13.8 sayı, 8 rib, 4.8 asist (5 maçta forma giydi)
  duncan robinson - 11.2 sayı

  şu veriler arasında göze james harden misali batan, diğerlerinden çok kopuk bir yansıma yok. aşırı tatlı değil mi lan!

  bilhassa iki çaylak konusunda turnayı gözünden vurmuş (vurmayın olm güzelim hayvanları gözlerinden! bir jelko atasözü der ki: "f*ck avcılık!") durumda heat; bu isimlerden biri herro, diğeriyse nunn. müthiş katkı veriyorlar ve bunu da +/- goygoyunda son derece verimli olarak yapıyorlar. ciddili heyecan verici bir ikili. çaylakların dışında butler'la dragic'in yaptıkları zaten ortada, anlatmaya gerek yok. ama bana kalırsa bir x faktör daha var ki nba yahoo fantazi takımımda da olan bir adam kendisi, adebayo. hastasıyım böyle oyunun her noktasında performans verebilen all around oyunculara. geçtiğimiz sezon hassan whiteside sağ olsun elemanın dakikalarını çalıyordu, bu da adebayo'nun kendisini yeterince kanıtlayamamasına sebep oluyordu lakin bu sezon durum farklı (whiteside da trail blazers'ı sabote etmekle meşgul zaten. heat nasıl unuttu ama seni, zaa!!!).

  hangi spor branşı, hangi seviye lig olursa olsun heat gibi sürprizlere hayranım. şu anki güzel gidişatı nereye kadar götürebilirler kestirmek güç. peki bu benim umrumda mı? tabii ki değil. ben olana bakıyorum hacılar, adamlar oynuyor. izlemek, takip etmek, en kötü sabah kalkıldığında mlg highlights'tan maç özetlerine bi' göz atmak lazım.

  miami demişken, liseliler bilmez :( ama ben yine de iliştireyim. oyunun kralıydı be!

  https://youtu.be/SFuE0v5Dw9k?t=504
 • 113
  başlarında ligin en iyi koçlarından spoelstra, takım lideri asla bulaşmak istemeyeceğiniz jimmy butler, her daim yeri ve katkısı hazır dragic, mip adaylarından adebayo, arka alanda nunn, herro gibi tam isabet adamlarla hiç de yabana atılmaması gereken takım. ritmlerini tutturunca gerçekten izlemesi enfes ve en büyük yıldızları butler'ın en skorer olmayıp 10-15 bandında asist yaptığı maçları da kazanıyorlar. belki nba veya konferans finali oynamazlar ama her rakibe güçleri ölçeğinde pislik çıkartacaklarına eminim.
 • 114
  genç ve yetenekli adebayo-herro-nunn üçlüsünün oluşturduğu çekirdeği oldukça sağlam takım. bu sene değil ancak bir kaç yıl içerisinde çekirdeğini koruyup doğru parçaları eklemeyi başarırlarsa doğunun zirvesine yeniden çıkabilirler. ocgunsson dostum sağolsun hem oyuncu kadrosunu hemde normal sezon girişini muhteşem özetlemiş. ek olarak chris silva diye değişik bir arkadaş var resmen bal porsuğu gibi. kavgaya giderken yanıma ilk alacağım adam kendisidir :)