• 19
  özel ilgi alanımda olan genç yetenek. bir kere solak, bu bir artı kendisi için. avusturya kampına çağrılmasına sevindim. umarım kendisini fatih hocaya gösterebilir. eğer bu sezon oynatılmayacaksa ki zor gözüküyor. elini sallasan kanat oyuncusuna çarpıyor çünkü. oynayabileceği, kendisini geliştirebileceği mümkünse yurt dışına kiralık gitmeli. başka türlü işi zor.

  40 dakikalık videosu.
  https://youtu.be/ftoSkK3E4SU

  edit: link eklendi
 • 20
  kendini biraz daha zorlasa metehan mertöz, sol iç için ya da bugünkü haliyle ona en yakın merkez orta saha mevkii için ümit veren bir performans sergiler. tekniği ve futbol zekası çok üst seviyede ve de sol ayaklı. yani avantajlı bir konumda.

  metehan mertöz henüz elindeki fırsatın farkında değil tıpkı diğer altyapı futbolcularımız yunus akgün, atalay babacan, mustafa kapı, gökay güney vs. gibi. nedir o fırsat; galatasaray ile kampa gidiyorlar. çift kale oynuyorlar, belki hazırlık maçlarında forma giyiyorlar. o zaman kendilerini yırtacaklar ve ben bu takımda forma giyerim diye bas-bas bağıracaklar.

  bu fırsat bir daha ellerine geçer mi bilemezler. bu fırsat türkiye’de kaç gencin eline geçiyor düşünsünler ve ona göre motive olsunlar. çünkü bu gençlerin yetenekli olduğu tartışmasız, eksik olan fizik güç, motivasyon ve kendine güven. sizi izleyen fatih terim, başkası değil. bunun ne kadar değerli olduğunu bilse bu gençler yerlerinde duramazlar ama maalesef farkında değiller.

  altyapı gençlerinin patlama yapmasını ve en az beşinin a takım kadrosunda yer tutmalarını yürekten diliyorum. çocuklar kaçırmayın bu fırsatı. ka-çır-ma-yın.