• 1
  biri fenerbahçe'nin efsane futbolcusu alex. ötekisi yeni transfer yeni 10 numarası.

  özil her ne kadar dünyanın en iyi futbolculari ile oynamis dunya kupası la liga kazanmis bir isim olsa da. benim ner cevabim alex'tir.

  alex'in futbola koydugu ruh cok az futbolcuda bulunuyordu. hagi ile kıyaslamak cok yanlış da kıyaslama tartışmalari bile onun o koyduğu ruhla ilgili.

  alex istatistiği cok yuksek bir oyuncu ucl 2007/08 asist krallığı da var. ki bunu o sezonun kadro kalitesi olarak baktığımızda ortalama bir ucl kadro kalitesi ile başarmış. sut yeteneğinde zaten önde. ancak kariyerini neredeyse sirf fenerbahçe'de oynadığı için avrupada pr'ı yükselmedi. yas itibariyle de kaka ve ronaldinho dönemi oyuncusu olduğundan milli takım konusunda da yeterli şans bulamadı. (ki bence 2006'ya ricardinho yerine kesinlikle alex girmeliydi) prime donemlerinde en iyi hocasi max zico oldu. onun disinda daumla aykutla çalıştı.

  mesut ise cok buyuk yıldızlarla ve kadrolarda oynadı ve jose mourinho arsene wenger joachim low gibi hocalarla çalıştı. bunlar olunca yeteneğini sergiledi* * ve dunya seviyesi oyuncu oldu.

  her ikisi de cok iyi oyuncu ve mesut her ne kadar dunya yıldızı bile olsa.
  (bkz: bir alex değil)