resim
Mesut Özil
Takım:Fenerbahçe
Mevki:On Numara
Yaş:33
Boy:1.80
Uyruk:Almanya
 • 2040
  twitterda hakkında şöyle bir fllod yapılmış. silinme ihtimaline karşı kopyalıyorum

  --- alıntı ---

  spor gazetecisi abilerimin israrla değinmek istemediği ve fenerbahce'nin problemi olan asıl bir olay var "mesut özil". şimdi içinizden birileri çikip "ee kardesim hergün yaziyolar zaten,mesut olmazsa olmaz oynamasi şart" diye. ama asıl konu bu değil, asıl konu bir fotoğraf karesi
  #mesutözil gectiğimiz günlerde, alman siyasi #jürgen #todenhöfer ile bir fotoğraf karesi paylaşip "almanya'da yaklaşmakta olan seçimlerde, team todenhöfer partisini destekleyeceğimi aciklamak istiyorum" yazdi.
  peki bu fotoğrafin altinda yatan gercek ne? jürgen todenhöfer özellikle sunni-salafi örgütleri bati'ya sempatik gösterme cabalari ile son senelerde radikal-ıslamci cevrelerin ve "inancli" türklerin, almanya'da ki desteğini aldi.
  kendisi ne kadar bunu inkar etmeye calişsada veya tersini söylesede, asil amaci insanlara bu örgütlerin aslinda bir kac kizgin sunni'den oluştuğu ve sunnilerin bu coğrafyada hep baski gördüğüdür, bu baskiyi kirmak icin direnişe başlayan genclerin ise metodlarinin yanliş olduğudur
  önemli olan ise, bir fotoğraf karesi ile almanya'da gündem olup kariyeri alt üst olan mesut'un tekrar bir fotoğraf karesi ile almanya'da gündeme gelme cabalaridir. desteğini açikladiği parti bundan bir kac hafta önce almanya'nin big partisi'nin de desteğini aldi ve bu parti ++
  erdoğan destekcilerinin kurduğu ve o kitleye hitap eden bir partidir. yani güzel abilerim, bizim beklentimiz siz gazeteciler olarak, mesut özil acaba neden günlük kiyafetlerle değilde, fenerbahce eşofmanlari ile poz verip, kime böyle bir mesaj vermek istediğini araştirmaniz.
  fenerbahce spor kulübü, kimsenin siyasi libidosunu boşaltabileceği veya kimsenin parti propagandasi yapacaği yer değil, fenerbahce kulübünün tüm emektarlari oranin iç dinamiğine saygi duymali ve kendi hususi meselelerini o forma altinda halletmemelidir.
  mesut oynamiş veya oynamamiş değil, mesut kim ve neyle ilgileniyor, fenerbahçe kim ve neye hizmet ediyor bu araştirilmali. koskoca kulüp bir mesut'un egosu ile denk ilerlemez. başta başkan sonra yönetim olmak üzere bu olaya dur diyemiyen herkes ayağini denk almak zorunda.
  burasi fenerbahçe spor kulubü, her siyasi organizasyona ayni mesafede olmak en önde gelen kurallarimizdan birisi olmali, simdi illaha mesut tartişmak istiyorsaniz, alin bunu tartişin bol bol. daha fazla uzatmak istemem, kusura bakmayin
  @jasonmcateer7 tarzi biseyler yapamadim diye
  zamanla gelişecek diye umuyorum, fenerbahce'nin kimsenin oyuncaği olmadiğini tekrar belirtip, burdan gazeteci abilerime topu atiyorum. saygilar!

  --- alıntı ---

  via @runoret0