• 1643
  siyasiler tarafından hakkında yapılan güzellemeleri gördükçe dehşete düştüğüm futbolcu.

  https://twitter.com/.../1350883675664166914

  dünya'da ikâmet edilebilecek en güzel yerde ikâmet eden, senelik 20 milyon euro'ya yakın para alan, en lüks evlerde oturup en lüks arabalara binen, medyatik, kadınlarla yaptığı yasaklı madde partileri falan medyaya kadar yansımış bir adama sanki mülteci kampından kurtarılıp da türkiye'ye getirilmiş muamelesi yapılıyor.

  ulan dünya'nın dört bir yanında sırf türk kimliğinden dolayı bırak dışlanmayı temel insan hakları elinden alınan insanlar var. her şey bitti mesut özil mi kaldı. oldu olacak mesut'un alman milli takımıyla dünya kupasında çektiği acılar diye bir teatral hazırlayın. oturup izleyelim. tamam süper futbolcu olsun da bu nasıl bir aymazlıktır.

  ırkçılığa maruz kalıyormuş kıyamam. ulan madem ırkçılık vardı bu adamın gençliğinde kendimi alman hissediyorum diye niye 20 farklı yerde demeci, röpörtajı var.

  cidden yazık amk. şu ülkenin geldiği hale bak. transferinin ne kadar siyasi olduğunu yukarıda yer alan bir istanbul milletvekilinin tweetinde ki "bu ülkenin güçlü aklı fb yönetimi ile harekete geçti." şeklindeki cümleden anlayabilirsiniz. siyasiler böyle bir tutum sergilerken siyasetin atadığı tff'e ve hakemlerin bundan etkilenmeyip adil olacağını zannetmesin kimse. mesut özil siyasi bir transferdi ve diyeti şampiyonluk. bu yolda da her şey mübah.

  tepki koyması gereken bir galatasaray yönetimi hakkında da yorum yaparsam pilot olacağım için burada bitiriyorum yazıyı.
 • 1644
  kendisini çok uzun süredir çok yakından takip eden bir futbolsever olarak özellikle arsenal kariyerini değerlendirmek isterim. topa sahip olma futboluna aşık bir insan olarak wenger hocanın takımına geldiğinde beni çok heyecanlandırmıştı. bu arsenal için de çok üst profil bir oyuncuydu. geldikten sonra da wengerin topa sahip olma futbolunda çok da iş yaptı. özellikle oyun hızını inanılmaz arttırdı. wenger hoca 4-3-3 sever bir hoca olarak kendisini zaman zaman kanatta kullanmaya çalıştı. yalnız bu dönemde performansı düştü, wenger 4-2-3-1e dönünce tekrar arttı. oynadığı dönemde açık ara premier league'in en iyi ve en zeki pasörüydü. açıkçası benim de çok beğendiğim bir futbolcuydu. özellikle inanılmaz bir oyun görüşü olması pl'in sert ve kapanan takımlarına karşı ciddi katkı sağlıyordu. fiziksel olarak kuvvetli olduğu hem dönemde ligi salladı ama sezon içerisinde fiziksel anlamda sıkıntı yaşadığı süreçler oldu ve wenger döneminde bile zaman zaman rakip orta sahalar tarafından sindirildi. yalnız arsenalle son sözleşmeyi yaptıktan ve wenger gittikten sonra performansı çakıldı. emery biraz takıntılı bir hoca olduğu için fiziksel zaaf içeren özilden zamanla vazgeçti. ben arteta geldikten sonra biraz değişir dedim ama daha da kötü oldu. son senelerde birkaç maçta oynadı ve top rakipteyken hiç ama hiç bir şey yapmayan fiziksel olarak pl'i hiç kaldıramayan bir durumdaydı ki arteta'da vazgeçti kendisinden. zaten mesut'da sanki kendini zorlayıp futbola dönmek istemedi, müthiş bir kontratı olduğu için hiçbir şey oynamadan dünya para kazandı.

  fener'de ne yapar değerlendirmek zor. ben çalışıp fiziksel olarak güçleneceğini hiç düşünmüyorum bence kafada futbolu bırakmış. ama savunmada yürüyen zayıf bir mesut ligde yine de ciddi fark yaratabilir. özellikle kapanan birçok takımı sadece pas yeteneğiyle açacağını düşünüyorum. fener'den de muhtemelen arsenal'den aldığı kadar olmasa da yüksek bir kontrat aldı. yalnız ortada bir gerçek var fener top rakipteyken artık 10 kişi olacak dolayısıyla topa olabildiğince sahip olması lazım. tabii mesut top fenerbahçe'deyken de inanılmaz fark yaratacaktır her ne kadar fizik olarak bitik olsa da 39 yaşındaki oyuncuların iş yaptığı bir ligde en azından 1-2 sene iş yapar.
 • 1645
  adamı o pis avrupalıların elinden iyi ki kurtarmışlar. vatan toprağına ayak bastığından beri bende bir ferahlama oldu, o nedenini bilmediğim içimdeki daralma hissiyatı mesut gurbet ellerde boğuluyor diyeymiş. içtiğimiz sudan yediğimiz ekmeğe kadar tat geldi, dünya geri dönüşü olmamacasına güzelleşti. dünyayı soluk görmemin nedeni garibim mesut’un yabancı ellerde çektiği acılardan dolayı ağlamasıymış.

  akıl tutulması yaşatan bir sürece konu olmuş transferin objesi olan ve gerçekten zeki olduğuna inandığım şahsiyet.
 • 1650
  almanya'ya karşı oradaki türkler üzerinden baskı oluşturmak için siyasi nedenlerle transfer ettirilmiş bir oyuncu. siysetçiler bence işin bu yönü yüzünden bu transferin reklamını yapmaya çalışıyorlar. sürekli mesut ve anavatan güzellemeleri, alakasız kişilerin konu hakkında konuşmaları, alakasız takımların* tweetleri..
  daha bugün* dış işleri bakanı alman mevkidaşıyla yaptığı ortak basın açıklamasında bu transfer üzerinden yorumlarda bulundu. kullandığı ifadelere bakarak bahsettiğim meseleyi net şekilde anlayabilirsiniz. siyasetin futbola hiçbir şekilde karışmaması gerekiyor ama neden karıştığı da belli, olay fenerbahçe falan değil. ha bunu yaparak iç siyasette büyük hata yaptıklarının farkındalar mı bilmiyorum. yine de olayın tamamen siyasi olduğu çok net. yoksa mesut'u geç ülkeye ne topçular geldi bu kadar konuşulmadı. fenerbahçe olduğu için demiyorum bu ülkeye anelka'yı, roberto carlos'u da onlar getirdi sonuçta.

  falcao'dan farkı sahada olacak olması olan oyuncu. katkıyı verir mi kendi oynasa da yanındaki yetersizleri* oynatabilir mi ondan ise emin değilim.
 • 1651
  türkiye'yi hep güllük gülistanlık olarak anlatan malum bir kanalın akşam haberlerinde, kendisinin uygur türkleri hakkında bir paylaşımından ötürü kadro dışı bırakıldığını söylendi. halbuki o paylaşımla kadro dışı bırakılmasının alakası yok. çok pis pr çalışması dönüyor kendisinin etrafında. zorla sahte bir naim süleymanoğlu havası yakalamaya çalışıyorlar. gelirken katkı verir diyordum ama bu hızla giderse top mop oynayamaz bu adam.
 • 1652
  allaha şükür vatanımıza döndük gibi söylemlerde bulunan ve komik duruma düşen topçu. birader sürgünde miydiniz? ne bu kurulu düzenimiz olmasa döneriz söylemleri? madem dönmek istiyordun döneydin hapis miydin yurt dışında? zorla mı giydirdiler sana alman milli takım formasını? sırf para tatlı geliyor diye bir yıldır kadro dışı kaldığın halde sözleşmenin fesih edilmesine yanaşmadın be arsenal'de.

  senin için iyi dileklerim de yok değil tabi. umarım açılışta 6-1 atarsın da o önemli kapıyı alırsın tavlada. bu kafa yapısıyla kısa vadede seni acun abinle tavla oynarken görmemiz kesin gibi bir şey çünkü. o yedi kapısı çok önemli mesut.
 • 1653
  hala bizim memleketi öğrenemeyen yazar arkadaşları görüyorum. hepinizin dediklerine katılıyorum ama siz bu memleketin kurallarını hala öğrenememişsiniz.

  mesut özil bildiğin zeki adam. hiç düşmeden alman milli takımını seçti çünkü alman milli takımı demek tarih demek, saygınlık demek, turnuva demek, pazarlama demek en önemlisi başarı demek birde üzerine kendimi alman hissediyorum dedi gelsin artı puanlar.

  hem neden seçecektiki ki bizim milli takımı. turnuva yok, başarı yok, istikrar yok yok oğlu yok. ama mesut biliyor bizim milleti bir mağdur oldumu hemen bağrına basar affeder.

  mesut ta öyle yaptı sıkıştığı anda almanların sevmediği bizim cumhurbaşkanımıza yanaştı gerisi zaten çorap söküğü gibi geldi.

  şimdi mesut özilin siyasiler tarafından bu kadar pohpohlanması da tamamen cumhurbaşkanına yalakalıktan mesut özili sevdiklerinden değil.

  sizde tutturmuşsunuz siyasiler de siyasiler, ortalıkta dönen sadece yalakalık.

  mesut özil'e gelecek olursak bize gelse bizde aynı tepkiyi verirdik 10 numara topçu.
 • 1654
  şu adam üzerinden döndürülen sahte milliyetçilik başta nuri şahin, hamit altıntop ve hakan çalhanoğlu gibi türk oğlu türk aslan parçalarına hakarettir.

  ne güzel anasını satayım. sen git türkiyeyi ve türk milli formasını 2. sınıf olarak gör, kendini alman hisset, almanya formasıyla dünya kupası kaldır, ağzından tek bir türkiye lafı çıkmasın; sonra avrupada posan çıktıktan sonra 2 reis güzellemesi yap, birkaç türkçe paylaşım patlat, ne hikmetse 10 yıl önce utandığın kimlik bi anda senin en değerlin olsun, birkaç osmanlı dizisi öv, sonra birden has türk ol.

  ne güzel iş lan. bizden bir cacık olmaz. hamit altıntop ulan ben almanyanın en büyük kulüplerinde türklüğümle gurur duyarak oynadım şu mesutun 10'da biri kadar kıymet görmedim deyip yüzümüze tükürse hakkıdır.

  birkaç seneye ilkay da gelir. güzel ekip kurarlar burda türkiyeyi söğüşleyip sonra yine hayatlarının geri kalanında memleketleri almanyalarına dönerler.

  yazıklar olsun hakkaten.
 • 1656
  kendisine yapılan övgüler fener fanatizminden kaynaklanmıyorsa, batıya karşı duyulan eziklikten kaynaklanıyordur.

  hamit altıntop, halil altıntop ve nuri şahin transferlerinde yapılmış olsa bir nebze makul kabul edilecek şovenist açıklamaların kendisi için yapılmasının başka bir mantıklı açıklaması olamaz. siyaseten tarafını belli etmek için yapılacak açıklamaların bu kadar akıldan ve izahtan yoksun olmasını salt saray korkusuyla açıklamak kafi değil.
 • 1660
  hakkinda bir takim siyasiler tarafindan yazilan çizilenden sonra kendi kendime, vay anasini ne mestumu$ demeye ba$ladim. sanirsin halk kahramani $amil basayev.

  futbolu biraktiktan sonra hangi i$lere girecegini tahmin etmek çok da zor degil sanirsam.

  formül:
  1 adet fenerbahçe taraftar potansiyeli
  1 tutam milli duygular
  1 silme ka$ik eeey ameriga
  1 adet reklam yüzü olarak mesut özil

  halk yer mi? görecegiz..
 • 1663
  sapına kadar alman, aynı zamanda akp’li, ölene kadar acuncu, bir de fenerli futbolcudur. benim anlamadığım bu alman dölü neden ülkede ırkçılığı yenen adam gibi görülüyor? ulan bu ülkede drogba’ya rengi yüzünden saygısızlık yapıldı üzerinde bu kadar durulmadı, saygısızlığı yapan o.ç. fenerli yargılanmadı bile. mesut’u kendi kanından ve ülkesinden adamlar eleştirdi diye neden bu kadar ayağa kalktık? mesut alman’dır, almanya ve almanlar ile ilgili sorunları türkiye’yi ilgilendirmez. ne iğrenç bir dönem oldu, mecazi virüsler gerçek virüsü ve mürteci virüsleri arkalarına aldılar saldırdıkça saldırıyorlar. uzun boylu insanlar, bok rengi sarısı olan kulüplerle yakınlığını gizlemiyorlar. bok rengi sarısı olanlar politikayla ts’den bile daha yakın. bir de bu herifler ilk fırsatta yine “son kale .s .s” fantezisini yaşayacaklar. artık inandım kink.com’daki bdsm kalesi o son kale. bu adamlar bu kadar politikaya yakın olup hala sol naralar atıyorlarsa, bahsettikleri kale de orta çağ sado mazo fantezisinden ibarettir.
  şu çin virüsü bitse de burak elmas başkan olsa, taraftar da stada dönse...
 • 1666
  bu ligde bir hücum oyuncusunun ciddi anlamda başarılı olması için çok net bir kıstas var; arkaya yaslanmış kalabalık savunma bloğuna karşı, o sert temaslı müdahalelere rağmen adam eksiltebilmek.

  çoğu kişinin aksine ben sneijder’i de aman aman başarılı bulmadım. öyle sadece etrafında baskı yokken topu bir oraya bir buraya fırlatmayla anadolu savunması ve gergin derbiler çözülmüyor malesef.

  böyle oyunculara hep yardımcı hızlı bir çizgi oyuncusu ve çok iyi bir forvet lazım. en az iki tane daha a kalite topçu yani. fenerde de halihazırda böyle topçular yok. en çok öne çıkan pelkas çizgi oyuncusu bile değil.

  mesut’dan bir cacık çıkmaz yani, kesinlikle uluslararası düzeyde çok iyi bir oyuncu ama burası türkiye ligi kardaş. nice koçyiğitler geldi gitti. bu tencereye şöhret değil uygun kapak lazım.
 • 1667
  https://twitter.com/...433661254668289?s=21

  kendisi gurbetçi bir ailenin oğludur. pek bilinmez ama zamanında bu gurbetçi aile ''biz vatan toprağımızı özleriz, burada aç kalalım orada tok olacağımıza'' dese de fatih terim o dönem defolun bu topraklardan diyerek kovmuştur mesut özil'in ailesini.

  fakat mesut'un babası için vatan sevgisi ağır basar, gözünde tütmektedir vatan toprağı ve oğlunu da bu bilinçle yetiştirir. 18 yaşına basan mesut kutsal ay yıldızlı formayı giymek ister. ister ama bu toprakları özil ailesine dar eden o adam vardır milli takımın başında; fatih terim.

  mesut yine de alttan alır, hatta yalvarır. bu anlattıklarıma ahmet ercanlar da şahittir mesela, ama fatih terim nuh der de peygamber demez. mesut yine de bekler, ya ay yıldızlı forma ya da futbolu bırakırım der hatta. acun ılıcalı'nın yanında söylemiştir bu sözü. ama fatih terim, kendisinden sonra da mesut'un ay yıldızlı formayı giymesini istememektedir. bu derwall'i araya koyar. alman milli takımı yetkilileri ile görüşen derwall, fatih terim'in kendisine gönderdiği rüşveti alman yetkililere ileterek mesut özil'in alman milli takımına davetine ön ayak olur. ancak mesut vatan hasretiyle yanıp tutuşmaktadır, reddeder bu teklifi, arkasından dönen oyunları bilmeden. ama fatih terim de inatçıdır. kalli'nin telefonu çalar bir gece yarısı, arayan terim'dir. durumu anlatır. büyük bir manipülatör olan terim, kalli'yi derwall'den daha etkili bir adam olduğuna ikna eder. baştan beri derwall'i kıskanan kalli kişisel ilişkilerini kullanarak almanların özil'e baskı yapmasını sağlar. o sırada özil'in aklında tek bir şey vardır; ay yıldızlı milli formayı giymek ve kanının son damlasına kadar aitlik hissettiği türk budununa hizmet edebilmek... ancak almanlar çok sıkıştırır, vatansız kalmakla tehdit ederler, sürgünle tehdit ederler özil ailesini. bir tarafta ailesi, diğer tarafta vatanı arasında kalır özil.

  yine de direnir vatan evladı. parayla, tehditle değişmez fikri. almanlar anlarlar ki böyle olmayacak son kozlarını oynarlar. eğer alman milli takımı formasını giymezsen dış güç oluruz türkiye için, dış mihrak oluruz, zararlı cemiyetler kurarız ülkende derler. ailesinden vazgeçme pahasına alman milli formasını reddeder de özil, konu vatan olunca hayır diyemez. içi kan ağlaya ağlaya geçirir üzerine alman milli takım formasını ve o formayı giydiği o anda da türk milli takımının kapıları sonsuza kadar kapanır mesut'a. derler ki o gündne beri bu yiğit odasında gizli gizli hala ağlarmış, derler ki yanına kendi gibi 39 yiğit bulsa kürşad'ın çin sarayını bastığı gibi basacakmış alman sarayını.

  her şeyi kazandı mesut. dünya kupası, şampiyonlar ligi... ama hiç mutlu olamadı. ta ki ali koç isimli o kahraman çıkıp da mesut'a vatana dönme şansını sunana dek. işte gün bugündür ey türk, bugün düğün günüdür. sözlerimi bir şiirle bitirmek istiyorum;

  türk çocuktur yaşamaz babasız,
  karanlıkta kılavuzsuz, lambasız.
  artık çiftlik değildir memleket,
  malikane yazılmaz taşında,
  tepesinde kahramanlar olunca.
  bu memleket daim gitmez ileri,
  ilk sıraya aristokratlar dolunca,
  paslı kalmış kalbindeki cevheri.
  tutun kızlar tutun birleşsin eller,
  çalın sazlar çalın kırılsın teller,
  dönün kızlar dönün kıvrılsın beller,
  uzun siyah saçlar tel tel dökülsün!

  ülkene, ocağına, kucağına, yuvana, vatana hoşgeldin türk oglu türk mesut özil han. adını biz verdik, yaşını göktengri versin!

  #3068279 bu da burada dursun, hepsi bilinçli bunların, hepsi.