• 1312
  arsenal tarafından premier lig kadrosuna alınmamış olan futbolcu, lisansını çıkarmamışlar.

  https://twitter.com/...886599787249665?s=20

  edit: bazı arsenal taraftarları mesut'a siyasi nedenlerden dolayı haksızlık yapıldığını düşünüyor. çin-doğu türkistan konusuyla ilgili düşünceleri ve yaptığı paylaşımlar, son olarak da azerbaycan-ermenistan konusundaki paylaşımı belirtiliyor.
 • 1313
  arteta'nın 3-4-3 ve 4-3-3'ünde kendisine yer olmayan oyuncu. aslında james'in everton'da yaptıklarını görünce mesut'un da hala yetenekleriyle bişeyler vereceği fulham, wba, burnley gibi takımlar olabilir. ama hem zeplin gibi kontratı hem de gerileyen fiziksel durumuyla rotası yavaş yavaş ingiltere'nin doğusuna*kayacak gibi. gerçi nasılsa dünya yuvarlak*, az daha batıya gidip direkt mls yapabilir.
 • 1314
  gitmesi gereken zamanda gitmeyi bilmeyen isimdir.
  büyük ihtimalle devre arasında türkiye ligine fenerbahçe forması ile gelir. şimdi soru şu: normal tff yönetmeliğinde kendisi yabancı oyuncu statüsünde sayılıyor. o nedenle takriben hangi ayda bu kurali değiştirir tff?
  edit: simdi arkadaslar uyardılar, yabancı kuralı çıktığında baska takımları çoktan secmis oyuncular yerli sayılırken o tarihten sonra baska takimi secenler yabanci sayılırmış.
  ben ise kurali şöyle biliyorum. o tarihten önce baska takimi seçip de ülkemizde oynamış oyuncular yerli sayılırken, o tarihten sonra ülkemize gelen baska ulkeyi secmis oyuncular yabancı sayılıyor.
  hangi bilgi dogru acaba?
  edit 2: arkadaslar haklıymış. ben hatalı biliyormusum. o zaman kesin gelir ülkemize.
 • 1315
  mesut’u sevmem, dışlanınca türk olduğunu hatırladı. ancak düşüşte olsa da world class kategoride olduğu bir gerçek. arsenal’de 25 kişilik listeye yazılmamasının sebebi elbet salt performansla alakalı değil. çin-ermenistan-almanya aleyhinde, türkiye lehinde açıklamalarından sonra kimse adil bir kararla kadro dışı bırakıldığını söyleyemez. uğradığı şey benim gözümde ırkçılıktır.

  sanılanın aksine galatasaray’lı olduğu söyleniyor. doğruluk payı varsa ve çok yüksek ücret talep etmeyecekse sezon sonu ayrılacak belhanda yerine mesut’u isterim. gerçek kalite ve gerçek bir 10 numara. düşüşte olsa da emre akbaba’yı da belhanda’yı da cebinden çıkarır. yükselişte olan çalhanoğlu gelmeyeceğine göre mesut’a hayır deme lüksümüz yok.