• 228
  italyan bir senatörün hedefinde olan topçu.

  --- alıntı ---

  "eğer demiral ve ünder milliyetçilik yapmak istiyorlarsa, evleri istanbul ya da ankara'ya geri dönsünler. türkiye'de çok iyi şekilde karşılanacaklardır. beşiktaş, fenerbahçe ya da galatasaray'a gitsinler. roma ve juventus taraftarları onların formayı çıkarmasını ve takımdan ayrılmasını isteyerek iyi yaptı" şeklinde skandal ifadeler kullandı. iki oyuncunun sözleşmelerinin kulüplerinde feshedilmesi gerektiği yönünde çağrı yapan roberto calderoli, "italyan kulüplerinden kazandıkları milyonları bıraksınlar ve türkiye'ye gitsinler" dedi.
  -- alıntı ---
 • 229
  (bkz: ne dediler/#2785976)

  ırkçı bir terör örgütünü destekleyenler tarafından milliyetçilikle suçlanan oyuncu. gerçekten ilginç bir dünya.

  bizzat seni desteklemeyen kürtleri infaz edecek kadar ırkçı olacaksın. ama kendine sol görünüm vereceksin. bu arada aynı zamanda abd'nin ve batının kendi askeri yerine pis işlerini yapan çakalı olacaksın. ama bu arada da sabah akşam solculuk kasan, kendini ultras sanan geri zekalı avrupalı sol gruplardan bile amerikan köpeği olduğunu bile bile destek alacaksın.

  welcome to post-truth world!

  allahım bu lanet çağda doğmak için nasıl bir günah işledik? etrafımız geri zekalı ve ikiyüzlü zombilerle dolu gibi. yahu hadi dünyanın geri kalanını anlıyorum da güya elinde her türlü imkanı olan, en üstün kültüre sahip olduğu sanılıp sabah akşam övülen batılılar nasıl bu kadar cahil kalmayı becerebiliyor? ve dünyanın geri kalanı olarak bu geri zekalılardan bile geride kalacak kadar aptal olmayı nasıl beceriyoruz?

  zamanında terörist olduklarını bile bile komünistlere karşılar diye terör örgütü olan islamcı grupları desteklediniz. şimdi de o örgütlere karşı ırkçı ama kendine sol görünüm veren terörist grupları destekliyorsunuz. yarın onlara karşı kimi destekleyeceksiniz? vegan terör gruplarını mı?

  iktidarlar her yerde aynı da koyunluk nasıl aynı olabiliyor?
 • 231
  daha yolun başında. kalitesi ve ortaya koyduğu futbol, vardığı konum ortada. bir alanyaspor destekçisi olarak çoktan beri canlı takip ediyoruz. sakın geldiği konum kendisini şaşırtmasın. başarılarının devamını diliyorum.

  fakat bu milletin hastalıklarından biri üstüne vazife olmayan her konuya yorum yapmaları ve konuşmaları. güzel kardeşim siz topunuzu oynayın. bu memleketin büyükleri var, siyasetçisi, bürokratı, askeriyesi, yaşlıları var. daha az konuşup daha çok iş yapmak lazım. arda turan da böyle böyle eridi kayboldu. üstünüze vazife olmayan konulara çok yorum yapmamak karışmamak lazım. bu vatana yapılacak en büyük hizmet işini düzgün yapmaktır, gerisini üstlenecek birimleri var bu milletin.

  hami mandıralı almanya'ya ilk transfer olduğunda ilk maçlarda heyecanla her yere koşup her pozisyona dahil olmaya çalışıyordu. hocası kenara çağırdı ve takdir beklerken '' her yere koşma ve kendi bölgeni terk etme'' diye fırça yedi. işin özü herkes kendi işini yapsın. bu ülkede bu kadar okumuş, bu kadar tecrübeli insan var iken hayatında futbol topundan başka bir şey görmemiş yıllardır bedelli askerlik yapan 20-30 yaş aralığındaki sporcuların bu tip konulara dahil olmaması gerekir. üstünüze vazife değil yani. spor siyasete karışırsa, siyaset spora karışır. derken yarın din de siyasete karıştığı zaman iş işten çıkar. herkes yerini bilsin, 80 milyonluk ülke burası vatikan değil. her şeyin yeri var. uefa çok haklı.
 • 233
  ortalama türk futbolcularına göre daha aklı başında bir adan olduğu kesindir. kaldi ki bunu zaten gidip sporting altyapisinda oynaması ve sonrasında gelişen kariyeri ile gostermektedir.
  marchisio vs gibi adamlarin propaganda yaptığı yerde kendisinin de sosyal medya üzerinden ülkemizi savunması, insanlara doğruları anlatması da yerinde harekettir. sosyal medyanın gücünü hepimiz biliyoruz zira.
  ayrıca milli duygularının yüksek olması da benim için çok güzel harekettir.
  bir de gercek anlamda performansı üst düzeyde bir adamdır. hiçbir şey yapmadan konuşan tiplerden değildir.
  umarım performansını arttırarak devam eder. hem kendisi hem çağlar hem ozan hem de yurtdışında oynayan diğer türk kardeşlerimiz. böylelikle sempatiyi arttırırlar.
 • 235
  de ligt'ten iyi olmayan, büyük potansiyelli türk stoper. serie a'da juventus forması ile 11 çıktığı maçta* saçma bir penaltı yaptırmıştı. kendi futbolcumuz olunca üstünü örtüyoruz ama de ligt yapınca hemen hurra diye saldırıyoruz adama. yani ne merih ne de de ligt çok iyi performans vermiyorlar juventus formasıyla. ama de ligt muazzam bir ayağa sahip.

  takımın başında sarri olunca kaleciye bile ayağı iyi diye 80 milyon euro veriliyor. merih'in yerine de ligt'in oynaması torpilin* dışında biraz da ayak mevzusuyla alakalı. merih sağdan sola vermekten başka bir şey yapmıyor maalesef.

  topçuluğu hakkındaki görüşlerim böyle... gelelim güncel konumuza.

  yabancı basındaki "türkler kürtlere soykırım yapıyor!" algısını kırabilmemiz için kendisinin, cengiz'in, hakan'ın yani dünya çapında tanınırlığı olan herkesin desteğine ihtiyacımız var.

  kendisi siyaset yapmıyor. türkiye cumhuriyeti'ni ve türk ordusunu koruyor. buna siyaset diyorsanız kendi bakış açınızı gözden geçirin.