• 38
  potansiyelleri çok yüksek morant - jjj* çekirdeğiyle yeniden yapılanırken onlara eklenen genç parçalar brooks ve clarke'ın iyi oyunları ve valanciunas, crowder gibi veteranların form tutmasıyla bir anda çok tehlikeli bir ekip haline geldiler. nba'in şu an en keyif veren takımlarından biri, gece vakti uykunuz kaçarsa gönül rahatlığıyla maçlarını izleyebilirsiniz. ben işsizken öyle yapıyordum.*
 • 39
  bayılıyorum böyle underdog olarak tabir edilen takımlara. aynı klasmana ne kadar girer bilemiyorum ama indiana pacers (mazlumun 1-2 tık üstü gibi) ile orlando magic de kafamdaki o arenada. zaten bana kalırsa herhangi bir spor organizasyonunu asıl izlenilir kılan takımlar grizzlies gibi ekipler; potaya ne ölçüde dahil olacaklar, favorileri ne derece zorlayabilecekler...

  an itibarıyla batı konferansında 8. sıradalar. 7. sıradaki oklahoma city thunder ile aralarında 4,5 galibiyetlik fark var. hemen arkalarında ise 9. sırada san antonio spurs yer alıyor yarım galibiyet diferansla. umarım iyi gidişatı devam ettirirler de kendilerini playoff'a atıp leykırs'çığıma rakip olurlar zira fedexforum'daki karşılaşmalar çok keyifli geçiyor.
 • 40
  nba batı konferansında 8. sıradan playoff yapmak adına en ciddi adaylardan biri olan takım. üstteki yazar arkadaşlarımın da dediği gibi harika bir çekirdek yakaladılar. üstelik bu çekirdek 1-2 sene içerisinde sakatlık da yaşamadıkları sürece çok iyi tecrübelenecek. açıkçası sene başında mike conley'i takasladıklarında sanırım takımın kendi taraftarı da bu seneyi yalnız ve yalnızca yapılanma senesi olarak bekliyordu. (aslında gerçekte de öyle olması lazımdı) fakat belki de kendilerinin dahi ummadığı bir uyum çerçevesinde, batı konferansının bu sene normalden daha kötü olmasının da katkısıyla, kendilerini bir anda playoff yarışı yapabilir konumda buldular. san antonio spurs'ün son günlerdeki artan performansını da eklersek 8.sıra için yarışın grizzlies ile spurs arasında geçebileceğini düşünebiliriz. tam bir tecrübe/yaşlı kurt vs genç nüve/dinamizm durumu olacak yani.
  şahsen maçlarını da, highlight görüntülerini de izlemekten çok büyük bir keyif aldığım takım oldu bir anda grizzlies. bu performanslarının üzerine en azından bu sene koyarlar mı emin değilim. ama bu seneyi şu formda devam ettirirlerse, playoff'u kaçırsalar dahi önümüzdeki seneye çok büyük bir umut ile bakacaklarını şimdiden söyleyebiliriz bence kendileri için.