• 343
  öncelikle günümüzde hala kadına ne yakışır, yeri neresi olmalıdır konularında değerli özgür fikrini ifade ederek bizlere nasıl geri kafalı hadsiz bir zevzek olduğunu gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum. bazı arkadaşlar çok korkmuş medeni toplumumuzda nasıl fikrini ifade edemez diye. korkmasınlar kendisine bir şey olmayacak.

  demişler ki işte biz bu yüzden amerika'nın çok gerisindeyiz bak hemen linç ediyoruz popülizm yapıyorhsjdhfgd. pardon gülmekten bitiremedim cümlemi. afedersiniz arkadaşlar da, bugün medeni bir toplumda kitle iletişim araçlarından biri üzerinden cinsiyetçi bir fikir beyan etmeye kalkana ekmek vermezler. linçin alasını yediği gibi anıra anıra özür de dilettirirler.

  kadın futbolunu beğenmeyebilirsiniz, takip etmeyebilirsiniz. sen buna alışık değilsin ve sana hitap etmiyor diye kalkıp da kadınlar futbol oynamamalı demek, kadın evinde otursun çocuk baksın, kocasının bi adım gerisinde olsun diyen faşist kafayla aynı paralelde düşünmektir. keşke küfür de edebilsem ama edemiyorum idare edin artık.
 • 345
  mesleki olarak intihar etmis tecrubeli spiker. ben kendimi bildim bileli digiturk'de spikerlik yapan bir adam, lafinin nerelere gidecegini de iyi biliyordu. herhalde emekliligini istedi, boyle bir yol buldu kendine, baska bir anlam veremiyorum sahsen. isin daha da kotusu, piskin piskin linc ederlerse etsinler cok da umruma degil tavriydi, e haliyle de en olmadik kesimlerden bile elestiri, kinama yedi.

  dediklerini farkli yorumlamak elbette mumkun, sosyal medya ve burada da goruyorum ki bazi arkadaslar insani acidan yaklasiyorlar olaya, ifade ozgurlugu olarak goruyorlar. bazilariysa iclerindeki kadin dusmanligini veya cinsiyetciligi disari vuruyor bahaneyle, zaten onlari ciddiye alip sinirimizi bozmaya da gerek yok. ifade ozgurlugu acisindan ise, evet tartismaya musait, ucu da cok acik bir mevzu. sadece icinde yasadigimiz cag, cok farkli bir hale getirdi insan hayatini. su bir gercek ki, oldukca alingan bir cagdayiz, herhangi bir olay hakkindaki en ufak yorumunuz bambaska yere cekiliyor. sozlugumuzde bile kuzey afrikali oyuncuya elestiri yaptiginizda irkcilikla itham edilebiliyorsunuz. onu gectim, en kiytirik dizide, sinema filminde x bir meslek grubundan kotu karakter oldugunda, ertesi gun o x meslek odasi kinama yayinliyor bize hakaret edildi diye. bu sadece ulkemize has bir sey de degil, ulan kanada basbakani, tum dunya tarafindan sempatiyle bakilan bir karakter, universite yillarinda bir kiyafet partisine yuzunu siyaha boyayip katilmis diye, on yillar sonra ozur dilemek zorunda kaldi. halbuki o donemde gulup gecilen bir olaydi. ama dedigim gibi, cag degisiyor, insanlarin tepkileri degisiyor, yorumlamalari degisiyor.

  bunun dogrusu yanlisinda degilim, konu o degil, sadece bu gunumuzun gercegi. buna ek olarak ulkemizdeki ve toplumumuzdaki kadinlarin yasadigi cok yonlu sorunlar da var, yani cidden hassas bir halde su an cogu insan. e sen de kalkip boyle dangoz bir laf edince, o linci yiyorsun iste. insan gaflette bulunabilir, uslupu bir an secemeyebilir, kelimeleri yanlis siralayabilir, lakin bir de ukala tavirla bunu soyleyince, acik kapi birakmiyorsun. dedigim gibi, ben bunun mesleki bir intihar oldugunu dusunuyorum, bundan sonra kolay kolay gormeyecegiz herhalde kendisini.