resim
Mehmet Zahit Çınar
Takım:Boluspor
Mevki:Sağ Bek
Yaş:24
Boy:1.81
Uyruk:Türkiye
 • 1
  23 ocak 1997 doğumlu, 2021-2022 sezonunda manisaspor'dan boluspor'a transfer olan ve sağ bek pozisyonunda oynayan oyuncu.
  25 eylül 2021 gençlerbirliği boluspor maçı ve önceki haftalar dahil olmak üzere boluspor adına sahanın en dikkat çekici oyuncularından bir tanesiydi. bu maçta isabet sağladığı ortalarla da takımı adına gol şansları oluşturdu.

  sağ çizgide gayet tempolu ve isabetli ortalar açabilen zahit, aynı zamanda sık sık sıfıra kadar inerek rakiplerine zor anlar yaşatabiliyor. 2021-2022 sezonunda oynadığı ilk 6 maçta yaptığı asistte sıfıra inerek kasongo'ya boş kaleye attırarak gerçekleşti. yani hücumu gayet iyi bir oyuncu. ayrıca zayıf ayağı olan sol ayağını da sadece koşmak için kullanmıyor. sol ayağıyla da pas atıp orta açabiliyor. özellikle bek oyuncularının bence en büyük zafiyetlerinden biri ters ayakları. çoğu oyuncu zayıf ayağı yokmuş gibi hareket ediyor ve bu yüzden pas açıları çok dar olabiliyor. özellikle merkeze dönmeleri gerektiği zamanlarda zaman kaybı ya da top kaybına sebebiyet verebiliyor bu zayıflık.

  bu hücum özellikleriyle 1. lig'in en iyi sağ beklerinden biri olduğunu düşünüyorum.

  eğer bire bir savunmasını ve temposunu arttırırsa süper lig hatta büyük takımlardan birine transfer yapabilir. transfer ekibimizin yerinde olsam devre arasına kadar bu çocuğu düzenli olarak takip ederim.

  not: fenerbahçe alt yapı çıkışlı oyuncu.