• 2078
    ülkenin en zeki insanlarından biri olabilir. sahada oynanan oyun hakkında en ufak fikri olmamasına rağmen; süslü cümleler, saha dışı olayları yorumlama ve yönlendirme yeteneğiyle futbol bilgisini kamufle etmekle kalmıyor, "bilirkişi" görüntüsü veriyor.

    17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçından sonra yaptığı programda yarım saat maçın hakemini konuşup, ali şansalan'ın sergilediği agresif tavırlardan sosyolojik çıkarımlar yapıp, sporcu psikolojisine kadar girerken, haftalardır her maç alenen sahada linç edilen galatasaray için "sahada oynanan futbol asla konuşulmuyor galatasaray'da" diye yorumlar yapıyor. uzun zamandır var'da olmayan ve bu sezon ilk defa 4 aralık 2021 galatasaray altay maçında var hakemi olarak görevlendirilip anormal bir karar veren bahattin şimşek aynı kararı fenerbahçe'nin bir maçında verse eminim hakemin seceresini çıkartıp, derin analizler yapıp, o hakemin en kötü 2 hafta dinlendirilmesini sağlardı. çok ama çok ince oynuyor. inanılmaz bir adam.
  • 2079
    socrates yayınında klasik holiganlığı gene ortaya çıkmış, hakem konularını geçiştirmiş ve galatasaray'ın tüm camia halinde başarısızlığı federasyon ve hakemlere yıktığını ve terim'i eleştirmediğini iddia etmiş. mehmet demirkol bu fikre tam olarak nasıl kapıldı bilmiyorum ama terim'in ve oyunun nasıl eleştirildiğini sözlüğümüze ya da maç sonu paylaşımlarının altındaki yorumlara bakarak rahat bir şekilde görebilir. biz eleştirimizi her türlü yapıyoruz ancak galatasaray futbol takımının kusurlarının olması hakemler tarafından doğranmamızı mı gerektiriyor ? oyunda kusurlar var diye bariz şekilde çifte standart ile puanlarımızı çalan hakemleri konuşmayacak mıyız ? şu galatasaray'ın son haftalarda yaşadığı skandal kararlar fenerbahçe aleyhine olduğu bir senaryoyu düşünüyorum da hem mehmet demirkol'un hem de fenerbahçe'nin yapacağı açıklamalar gözümün önünde canlanıyor.

    işin komik tarafı ise bu kadar rezaletler yaşanmasına rağmen sezon başından beri en az konuşan, en az hakem yorumu yapan kulüp gene bizim kulübümüz. burak elmas'ın fenerbahçe maçı sonrası yaptığı eleştiri dışında tek bir açıklama yok. sergen yalçın her maç sonrası hakem konuşur, ali koç bir tane gri pozisyon için camiayı ayağa kaldırıp hakemlere terörist yakıştırması yapar ama her şeyi hakemlere ve federasyona bağlayan takım galatasaray öyle mi ? gülüyorum artık sadece bu şahsa.