• 1773
  ya ben hayatımda çok saçma, değişik, gereksiz şey duydum. ancak attığı şu tivit üç kulvarda da başa oynar.

  https://twitter.com/.../1242812288614236160

  bir kısmı yanlış ama basmakalıp olduğu için kullanılan hatalara mı değinelim, gereksiz duyara mı değinelim, bir millet hakkında konuşurken sürekli onların yaptıkları, buldukları, icat ettikleri şeyleri mi övelim ne istiyor belli değil.

  bâzı insanlar kendisini farklı göstermek, hissetmek için genel fikirlerden, yorumlardan farklı fikirler ve yorumlar yapmaya çalışırlar. oysa yaptıkları tek şey fikir sı*maktır.
 • 1775
  https://twitter.com/.../1242812288614236160

  senin ülkede onlarca kişinin ölümüne ve binlerce kişinin hastalanmasına yol açan çin kaynaklı virüsün nesini savunuyorsun? allah aşkına mantıklı bir sebep söyle ya? dünyada binlerce insan ölmüş, milyonlara ulaşacak hasta sayısı var ama beyimiz çıkmış çin'i savunuyor?

  yemin ederim yıllarca durmadan alkol tüketsem yine de bunların ayık kafayla eriştikleri kafaya ulaşamam.
 • 1777
  https://twitter.com/.../1242812288614236160

  özünde vurgulamak istediği güzel bir* şey için o kadar kötü bir cümle yazmış ki, baştan yamuk duruma düşmüş.

  demirkol'da bir tür takıntı var, alışkanlık da denebilir; zeki bir adam, haliyle bu özelliğini sürekli gösterme ihtiyacı hissediyor bana kalırsa, bunu yaparken de hep keskin gibi, sivri gibi cümleler kullanıyor. her zaman bu kadar iddialı olmak gerekmez ki yahu, dümdüz yaz işte, ne diye apayrı detayları birbiriyle karıştırıyorsun. ayrıca her şeye faşizm, homofobi, ırkçılık vs. denince maalesef bu kavramların içi boşalıyor, anlamı yitiyor.
 • 1779
  https://twitter.com/.../1242812288614236160

  kendisini ayakta alkışlıyorum. bozuk saat misali bu kez doğruyu göstermiştir.

  bilim insanları bile covid-19'un kaynağı konusunda hemfikir değilken bizim faşo tayfa hangi akla hizmet yarasa tezine bu kadar sıkı sarılmaktadırlar anlamak güç? çin'e bu kadar lanet okumana gerek var mı? diyelim ki kokoreç kaynaklı bir virüs sardı dünyayı, türkiye'nin yeryüzünden silinmesini de isteyecek misin ey faşist kardeş? diyelim ki manyağın biri yarasa yedi. sen nasıl 1 milyar insana lanet okursun? inanılmaz bir milletiz.
 • 1780
  ah şu popülizm ah şu sosyal medya ne hallere sokuyor insanları.

  sırf farklı söylemek için etrafına serpiştirdiğin yan unsurlar ana temayı nasıl da çökertiyor, en güzel örneği son tweet'i.

  https://twitter.com/.../1242812288614236160

  yani teşekkür ettiysem ırkçılık yapabiliyor muyuz ? ırkçılık yapmamam gerekse bile dünyadaki her şey için mucidine vs teşekkür etmek mi gerekiyor. aksi riyakarlık mı? kıymet bilmemezlik mi? nedir abi.

  veya kendisi televizyonun, internetin mucitlerine , youtube'un, twitter'ın kurucularına şükranlarını sunmuş mu?

  hadi genç nesili anlayabiliyorum da kelli felli adamların kendilerini düşürdükleri şu durum acınası.

  "çin virüsü demeyin arkadaşlar bu ırkçılıktır" , "küresel bir salgını bir ülkeyle-milletle bağdaştırmayalım" de geç.

  nedir şu okulda ön sıradaki kızı etkilemeye çalışan ergen gibi büyük büyük laf çabaları.

  olmamış mehmet.

  otur sıfır.
 • 1781
  https://twitter.com/.../1242812288614236160

  en az trump'ın gemisine binenler kadar hatalı bir söylemde bulunmuştur. bunlar gerçekten hoş işler değil.

  kendisi gibi kurt bir gazetecinin üslup konusunda dikkatli olması gerektiğini bilmemesi mümkün değil. böyle olunca da insanlar kastı ve provakatif bir söylem yaparak ilgi çekme çabasında olduğunu düşünüyor ister istemez.
 • 1782
  https://twitter.com/.../1242812288614236160

  çin'de vahşi-yaşam ticaretinin ne boyutlarda olduğunu ve ülkenin milli gelirinin büyük kısmını karşıladığını biliyoruz. sırf bu işten büyük miktarlarda para elde ettikleri için dünya'yı bu salgının içine sürüklediler. önce 2002 sars şimdi de covid-19. ikisi de balık pazarı orijinli. 2002'de baskılarla balık pazarları göstermelik 2 ay kapatılıyor, ardından geri yasal hale getiriliyor. covid-19 sonrası da kapattılar ama yeniden açmayacakları ne malum ? daha 2 gün önce çin'de 38 kişi kemirgen hayvanlardan bulaşan hantavirüs nedeniyle karantinaya alındı, 1'i öldü. avrupa nüfusunun %60'ını katleden( yaklaşık 200 milyon insan) veba'nın da bu ülke orijinli olduğunu hatırlatmak isterim.

  çin halkının büyük kısmının vahşi-yaşam hayvanlarıyla beslenmediğini biliyorum. zira bu ticaret daha çok zenginlere yönelik yapılıyor. ne olursa olsun göz göre göre işin bu noktaya gelmesinde sorumlu çin hükümetidir. bunun ırkçılık olduğunu hiç ama hiç düşünmüyorum. benim burda annemin babamın canı tehlikede. neden ? 10 bin kilometre ötedeki adam el altından kaplan siki, dondurulmuş fare vb yediği için. bir çok insan işsiz kaldı. sevdiklerini kaybedecek. buna tepki göstermek ırkçılık değildir. buna ırkçılık denmesi kolaya kaçmaktır maalesef.
 • 1785
  ırkçılık kötüdür demek istemiş, itirazım yok ama yarasa yeyip pangolinle cila yapan adamlara ne diyelim şimdi? ne desek ırkçı diyecekler. aslında kimse çinlilere çinli oldukları için bir şey demiyor.

  tamam, tarihsel şartlar bir dönem bu insanları börtü böcek yemeye zorlamış, devletleri de bunu teşvik etmiş olabilir ama zaman değişti. yemesinler artık şunları! bari bu covid-19 ders olsun!