• 1747
  fenerbahçesini ve ali koç'u korumak için sürekli galatasaray ile alakalı alakasız konuları kıyas için tekrar gündeme getirme çaba içerisinde olan, üstelik bunu yayıncı kuruluşta yapan ilginç bir insan.

  var ile alakalı ne zaman bir konu gündeme gelse; ki bugünkü ali koç'un basın toplantısını yorumlamakta şu an, abdurrahim albayrak'ın geçen sene var kayıtlarının açıklanması talebimizin olduğu zamanlardaki söylemini, ''var kayıtları bende var'' sözünü gündeme getirip, fenerbahçesinin taleplerini haklı gösterme çabası içerine giriyor, ''var kayıtları bende var'' cümlesini ben kursam şimdiye çoktan bitirilmiştim diyor. buna bir çok defa rastladığım için normal karşılamıyorum.

  aradan bir iki dakika geçiyor, mhk başkanının hakemlerle yaptığı bir toplantıda ''maçta olan maçta, burada olan burada kalsın, artık basına konuşmayın'' dedi diyor, lafı erman toroğluna getirip bazı bilgileri nereden aldığı anlaşılabilir diyor. eee? abdurrahim albayrak'ın sözünü çarpıtıp ''ben söylesem bitmiştim şimdiye kadar'' diyorsun, erman hoca senin yapamadığın haberciliği yapıp bitirilememiş! sen kimsin ki kim seni bitirsin, bitirmek istesin.
 • 1748
  faruk süren'in mustafa cengiz'in elini sıkmaması ile ilgili tek kelime etmeyip utanmadan ibra edilmemiş başkan bırakması lazım yasaları bir tarafından çiğnersek olmaz falan filan gevelemelere girişmiş galatatasaray lisesi mezunu sinsi fenerbahçeli... ne gerek varmış mahkemelere gitmeye seçimden neden kaçılıyormuş. tabi floryayı yiyemediler liseli abilerinin tekerine çomak sokuldu 2 senedir şampiyon takım bu senede iyi kötü toparladı koçun damadının planları da sarpa sardı.
  ahlaksızlık nedir derseniz tam olarak kendisinin yaptığıdır.
 • 1749
  bu adamın yorumlarını beğenirdim, fuat akdağ ile ntv spor'da yaptıkları programı kaçırmadan izlerdim. fenerbahçeli olduğunu yıllardır bilmeme rağmen bunu yayınlarında hissettirmezdi.

  fakat özellikle bu sezon ne olduysa çok fanatikleşti. son olarak üç gündür malatya'nın penaltısını konuşuyor, soruyor vs. keşke aynı mehmet demirkol malatya o maçı nasıl 11 kişiyle tamamladı onu da bi' sorgulasa. çünkü o penaltı pozisyonundan daha skandal bir durumdu bu.
 • 1750
  içi yanıyor içi o nedenle çok üzerine gitmeyin. kendisinin tarzında öne çıkan şey şu; bir olayı anlatırken örnekler veriyor geçmişe atıfta bulunuyor ya da farklı durumlarla karşılaştırma yaparak izleyicisine ve okuyucusuna farklı bir pencereden baktırma çabasında olduğunu iddia ediyor. en azından ben öyle algılıyorum.

  "x kulübün borozanı olan yazarlar" derneğinden değil ülkenin "elit" spor yorumcuları klasmanında değerlendirilmek istiyor o nedenle herkese eşit mesafedeyim hallerinde ama cidden olmuyor.

  bir örnek verecek diyelim, "ya atıyorum mesela falcao sakat haberi yapsa bir muhabir ya da sakat geldi haberi yapsa ortalık yıkılıyor o muhabire ceza veriyor kulübü" diyor ardına ya tamam falcao demeyelim malcao diyelim (orada kırdığı potu anlıyor) falanca bir futbolcu diyelim diyor.

  bir yönetici mi eleştirilecek meslela "abrudahhaim albayrak çıktı dedi ki gomis parasını almıyor diye gitti ama bu haberi yapan muhaberi o zaman tesislere almadız" diyor.

  yine spor muhabirlerinin durumu konuyken "ali koç'a falanca kişi soru sordu o sorunun yeri burası değil diye cevap verdi" ya kimse kimseye soru soramıyor" diyor ardına hemen "yaa benim başıma da gelmişti fatih terim'e soru sordum bilmem nereden bana soru sormak için mi geldin dedi" diyeyi yapıştırıyor. yani fenere bir çakarsa ardına galatasaray'a çakmadan duramıyor anında bir sıfırlama yapma ihtiyacı hissediyor.

  bir başkan mı eleştirilecek "ya mustafa cengiz önce şunu yapsın" diyor ama devamı yok. ya da mustafa cengiz yapılandırmadan memnun oldugunu dile getirdiğinde "4 yıl sonra kim haklı çıkacak o zaman göreceğiz" diyor yani ali koç'un 5 sene sonra bu borçlar ödenemez çıkışını sürüyor...

  ya da bir güzelleme mi yapılacak "fenerbahçe sahaya atkıları atarak çok hoş birşey yaptı" fenerbahçe çok büyük camiadır, fenerbahçe şöyledir böyledir ile yapıyor.

  iyi ve olumlu örneklendirmeler fenerbahçe ile ilgiliyse bu örneklerde başka x bir takım adı geçmiyor. kötü bir durum varsa ve içerisinde fenerbahçe varsa "ya sanki diğerleri yapmıyor mu" minvalinde bir örneği yapıştırıveriyor.

  ama kötü örnek farklı bir takım farklı bir teknik adam farklı bir yönetici olduğunda o durumu, olayı dibine kadar hemde çok güzel cümlelerle eleştiriyor konu kapanıyor.

  özetle en başta dediğim gibi, arkadaşımızın içi yanıyor.
  maden suyu tavsiye ediyorum.