• 1693
  satılık bir adam değil. sadece ahmet çakar'ın ab grubuna hitap eden, belden aşağı fıkra anlatmayan, "bakın beyler" diye lafa başlamayan versiyonu.

  bu adamlar reyting için her şeyi yapar, her türlü saçmalığı hiç çekinmeden söylerler. korkusuz gazeteci imajı çizmek için dişlerine göre bir hedef belirleyip saldırırlar, demirkol gider sabah akşam "milli takım hocası böyle mi davranır" deyip fatih terim'le uğraşır, ahmet çakar arda'ya demediğini bırakmaz. ama ikisinin de tayyip erdoğan'a veya (başkanlığı kaybedinceye kadar) aziz yıldırım'a laf söylemeye asla gözleri yemez. çünkü türk televizyonlarından ekmek yemenin güç sahipleriyle iyi geçinmek olduğunu bilecek kadar kurnazlardır.

  bu yüzden uğur karakullukçu işsiz kalırken, mehmet demirkol beinsports'un baş yorumcusu olur. "yabancı sınırı aynı kalmalı" söylemiyle fenerbahçe yönetiminin sinirini bozduğunu fark edince "59 öncesi şampiyonluklar sayılsın" deyip dengeyi kurar. yarın galatasaray camiasından çokça eleştiri gelirse "bülent yıldırım'la serkan çınar'ın hakemliği iptal edilirken ali palabıyık neden maç yönetiyor" der bizim de gönlümüzü alır, her türlü gemisini yürütür demirkol.

  yürütüyor da nitekim. bu denizde çok sazan avlar daha.
 • 1695
  kendisi fenerbahçeli olup galatasaray lise mezunudur. fenerli olduğunu hiç saklamadı. peki galatasaray liseli olup galatasaraylı olduğunu düşünüp, kongre de oy atıp geleceğimizi karar verenlere ne denilmeli?.
  aralarında hiç fark yok olmadığı gibi, bence mehmet demirkol yıllardır aynı çizgede devam etmektedir.
  medyada prime time objektif fenerli yorumcu bulamazsınız çünkü oraya gelmek için gizliden amigoluğunuza devam etmelisiniz. mehmet demirkol sadece rıdvanın farklı kopyası, he birde canlı yayına viski içip çıkmıyordur.
  kendisi azılı terim düşmanıdır ayrıca şenol güneş sempatizanı ve emre belözoğlu ile kanlı bıçaklı ilişkisi vardır. tabi ki emre fenerbahçe de olduğu zaman eleştiri dozu hep minimum seviyededir.

  mehmet demirkol tipik cihangir solcusudur ama kazanan tipler hep ekrem imamoğlu gibi adamlat olacaktır.*
 • 1696
  bu ülkenin muasır medeniyetler seviyesine gelmesi için her kesiminin evrim geçirmesi gerektiğini gösteren yorumcu.

  medeni bir ülke ile medeni olmayan ülke arasında tek bir fark vardır; kurallara uymak. bu her şeye yasak getirmek veya saçma sapan kurallar koymak değildir. bir kuralı koyma konusunda oturur anlaşırsın ve o kural koyulduktan sonra istisnasız ona uyarsın. kural değişmesi mi gerekiyor? o zaman bir daha kuralı belirlersin ama bu kural asla geçmişe dönük işlemez. sadece resmileştikten sonrasını ilgilendirir.

  medeni olmayan ülkerlerde ise kurallara asla tam uyum olmaz. bu kuralların bozulmasının temel bahanesi ise insanların duygularına hitap eden demogojilerdir. işte türk politika tarihi demogojiler üzerine kurulu olduğu için burnumuz pislikten kurtulmuyor.

  türkiye'de ilkokuldan üniversiteyi bitirene kadar herkese haftada iki saat kurallara uyum eğitimi verilmeli. amaç şu olmalı; kuralları mümkün olduğunca basitleştir, az kural koy, akla uygun kural koy ama konulan kurallara sonuna kadar uy.

  bize socrates kuralcılığı lazım! bize socrates kuralcılığı lazım!

  gelelim asıl konumuza. sen zamanında tüm ülkeyi kapsayan bir lig oluşturmuşsun. kuralları buna göre koymuşsun. sonra da şampiyonluk sayılarını buna göre devam ettirmişsin. şampiyonluk sayısında öndeyken de buna hiç ses çıkartmamışsın. şimdi 50 yıl sonra geride kalınca kompleksin yüzünden değişsin diyorsun. hem de saydırmaya çalıştığın kupaları kafana göre turnuvalardan seçmişsin.

  sayın mehmet demirkol, kural her şeyden önemlidir. değil lefter'ler, seba'lar, turgay şeren'ler tanrı'nın oğlu olsa bile kimse için kural değişmez. demogoji ile kuralların değiştiği ülkelerden de bir yol olmaz.
 • 1698
  metin oktay'ları, lefter'leri, can bartu'ları, baba hakkı'ları türk futbolunun efsanelerinden saymayan spor yorumcusu.

  çünkü bunlar profesyonel futbol ligi kurulmadan önce futbol oynamışlar ve oynadıkları kategorilerde şampiyonluk yaşamışlar, türk futbolunun temelini oluşturmuşlar. o yaşadıkları şampiyonlukları bugünün kategorisinden saymazsak olmazmış.

  saymazsak onlar hala türk futbolunun efsaneleri olmaya devam etmeyecek mi?? her yeni devir bir öncekini sıfırlıyor mu? öncekiler yok mu sayılıyor? türkiye cumhuriyeti'nde yaşıyoruz diye fatih sultan mehmet'e dönemin cumhurbaşkanı mı dememiz gerekiyor?

  arada bir doğruları konuşsa da bugünü, geçmişe uyarlamaya çalışan zihniyet çizgisinde, osuruktan teyyare laf etmiş kendileri.

  marifet bugünü geleceğe uyarlamak.
 • 1699
  popülist söylemlerle boş algı yapan sinsi zat.

  pele, santos'ta 1956-1974 yılları arasında oynayıp 638 maçta 619 gol atmış, kimi kaynağa göre 1000 gol.

  ama kimi kaynağa göre 600, kimi kaynağa göre kariyerinde 1000 golü bulunan pele, brezilya serie a tarihinin en golcü oyuncuları listesinde attığı sadece 100 gol ile 13(on üç).sırada bulunuyor. 1.sırada 190 gol ile roberto dinamite, 9. sırada da 118 gol ile luis fabiano bulunuyor. evet luis fabiano.

  siz kimsiniz pele'nin attığı 900 golü saymayacaksınız kardeşim ? santos'un lig kurulmadan aldığı farklı formatlardaki şampiyonluklar lige eklensin, pele'nin oralarda attığı 800 küsür gol de eklenip brezilya serie a'nın en golcü oyuncusu yapılsın hemen. pele'yi yok mu sayıyorsunuz ?

  maalesef santos taraftarı da çıkıp ağlamıyor ki, pele'nin golleri, bizim şampiyonluklarımız sayılsın ühühühü :((( diye. o fenerbahçe'ye özgü bir ağlaklık. pele'nin lig kurulmadan önce farklı organizasyonlarda attığı golleri lig'e dahil etmemek, pele efsanesini yok saymak değildir, tıpkı lefter gibi istanbul liglerinde efsaneleşmiş isimlerin 1959'da kurulan lig öncesi yaptıklarının lige dahil edilemeyeceği gibi.

  neyse sözün özü pele'nin brezilya serie a kurulmadan önce attığı 800 küsür golu saymayan, santos'un lig kurulmadan önceki 24 şampiyonluğunu lige dahil etmeyen brezilya federasyonu bff'yi kınıyorum. utanmadan 2019-2020 pele sezonu koymayı biliyorsunuz ligin adını nerede bu pele'nin 800 golü kardeşim siz pele'yi yok mu sayıyorsunuz ? koskoca pele lig tarihinin en golcü 13.oyuncusu durumunda yazık.