• 56
  1 sezonluk performansına bakılıp methiyeler düzülen futbolcu. hiç bir maçını izlemedim ama 3 milyon üzeri verilecek bonservis bana göre karavana olur. 27 yaşına kadar gelmiş dise dokanir performansı sadece geçen sezon. üstelik belçika alt yapılı da değil sanırım. tanzanya'dan 21 yaşında gelmiş. falcao yerine nasıl tercih görebiliyor doğrusu şaşırıyorum. ha inşallah gelir çatır çatır oynar da beni got eder.
 • 57
  falcao ile birlikte alınsa herkesi memnun edecek oyuncu. ancak şöyle bir görüş var; "falcao çok maliyetli, onun yerine samatta'yı alalım". kendisi 26 yaşında, önümüzdeki sezon 27 olacak. yani öyle 20-21 yaşında wonderkid değil. üstelik belçika da altyapı eğitimi almadığı söyleniyor. ve bonservisi de en az 10 kağıt olur. hem yüklü bonservis, hem çok genç değil, hem garanti golcü değil. bizi sırtlayabilecek bir profil göremiyorum. bu yüzden bonservissiz falcao masraflı olur diye istenmesini pek olumlu bulmuyorum.
 • 58
  gelirse ilerki dönemlerde zarar edeceğimizi düşünmüyorum. 26 yaşında ve şu an için piyasası olan bir isim. elbette falcao ile kalitesinin kıyaslanmaması lazım. kendisini 3-4 uefa maçında ve son zamanlarda ortalıkta dolaşan videoları kadar izledim. gömülecek kadar kötü bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. hatta bizim ligimizde başarılı olacağı kanaatindeyim. ne kadar belçika ligi olsa da 18/19 sezonunda 32 gol atmış bir oyuncuya leş muamelesi yapmayalım. gönül ister ki elbette falcao gelsin ama samatta’nın da makul bir ücretle gelmesine kimse burun kıvırmaz, kıvırmamalı.
 • 59
  sadece attığı gol sayısına bakarak gelsin diyen arkadaşlar acaba mbaye diagne için de "30 gol atmış, kalsın" diye düşünüyorlar mı dedirten futbolcu. şayet ikisi de 27 yaşında, ikisinin de geçen sezon dışında adı sanı duyulmamış ve ikisi de takımı tarafından satılığa çıkarılmış durumda. ha oyuncuyu 1 milyon gibi bir maliyete alabilecek olsak eyvallah ama bahsedilen rakamlar kesinlikle kendisine verilmemeli.